خانه » پتروشیمی » پتروشیمی دماوند در مرحله عقد قرارداد واگذار می شود

پتروشیمی دماوند در مرحله عقد قرارداد واگذار می شود

پتروشیمی دماوند در مرحله عقد قرارداد واگذار می شود

165096_orig

مشاور عالی مدیر‌ عامل سازمان خصوصی‌ سازی گفت: مراحل مقدماتی واگذاری پتروشیمی دماوند با نتیجه مثبت طی شده و واگذاری این مجتمع در مرحله عقد قرارداد است.

سید‌جعفر سبحانی، مشاورعالی مدیر‌عامل سازمان خصوصی‌سازی با اعلام این خبر اظهار کرد: مراحل اولیه و ارائه مدارک از سوی خریداران این طرح پتروشیمی به تایید رسیده است و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.
وی با اشاره به این که به زودی قرارداد واگذاری پتروشیمی دماوند به امضا می‌رسد، اظهار کرد: قرارداد مذکور احتمالا تا پایان فروردین‌ماه امضا می‌شود.
۸۰ درصد سهام پتروشیمی دماوند به کنسرسیومی متشکل از هلدینگ خلیج فارس، نفت و گاز پارسیان و ساتا فروخته شده است.
بر پایه اعلام سازمان خصوصی سازی هلدینگ خلیج فارس ۳۰ درصد سهام، ساتا ۲۵ درصد و نفت و گاز پارسیان نیز ۲۵ درصد سهام را در قالب یک کنسرسیوم در اختیار می گیرند و ۲۰ درصد سهام پتروشیمی دماوند نیز در اختیار شرکت ملی صنایع پتروشیمی باقی می ماند.
به گزارش نیپنا، شرکت پتروشیمی دماوند، تامین کننده یوتیلیتی و آفسایت فاز دوم پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است و در راستای تامین برق، آب، بخار، هوای فشرده، اکسیژن، ازت، گاز سوخت و خوراک و شبکه خطوط ارتباطی مجتمع های تولیدی فاز دوم طرح های پتروشیمی فعالیت می کند.
خوراک طرح تامین یوتیلیتی و شبکه آفسایت فاز ۲ پتروشیمی، در منطقه فاز ۲ عسلویه (غرب فاز ۱)، گاز سوخت، هوا و آب دریا است و درزمینی به مساحت تقریبی ۹۰ هکتار واقع شده است.
واحد های تصفیه پساب های صنعتی و زباله سوز، ایستگاه های اصلی و فرعی تقلیل فشار گاز، طراحی خطوط فلر، ایستگاه های آب آتش نشانی، ایستگاه های پست برق ۲۰/۲۳۰ کیلو ولت، پست برق ۴۰۰/۲۳۰ کیلو ولت و پست تطبیقی ۱۳۲/۲۳۰ کیلوولت از پروژه هایی هستند که علاوه بر شبکه انتقال خوراک، محصولات و یوتیلیتی، در واحد آفسایت پیش بینی شده اند

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل |اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در ...