خانه » اخبار تیم های پتروشیمی » ۸۰ درصد جهش برای پتروشیمی سابک عربستان

۸۰ درصد جهش برای پتروشیمی سابک عربستان

۸۰ درصد جهش برای پتروشیمی سابک عربستان

جهش-80-درصدی-سود-پتروشیمی-سابک-عربستان

سود خالص غول پتروشیمی عربستان سعودی سابک، در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ میلادی نسبت به مدت مشابه پارسال ۸۰ درصد افزایش یافت. جهش صورت گرفته عمدتا به رشد قیمت محصولات این شرکت بر می گردد.
سود خالص حاصل شده در سه ماه منتهی به ۳۱ ماه مارس ۲۰۱۷، پنج میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال سعودی (معادل یک میلیارد و ۴۰ میلیون دلار) بوده است که افزایش قابل ملاحظه ای را نسبت به رقم ۲ میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال در مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

این رقم کم و بیش همراستا با نتیجه نظرسنجی های منتشرشده توسط رویترز درباره پیش بینی افزایش پنج میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریالی سود سابک در هر سه ماه است.

 این گزارش می افزاید: فروش ناخالص سابک در سه ماهه اول امسال، درمجموع به ۳۶ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال سعودی رسید که رشد ۱۰ درصدی را نسبت به رقم ۳۳ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ میلادی نشان می دهد.

نتایج عملکرد مالی این شرکت وابستگی نزدیکی به قیمت نفت خام و رشد اقتصاد جهانی دارد. چرا که تولیدات سابک شامل پلاستیک ها، انواع کود  فلزات به طور گسترده ای در بخش هایی نظیر ساخت و ساز، کشاورزی، صنعت و تولید کالاهای مصرفی (consumer goods) کاربرد دارند.

شرکت صنایع شیمیایی سابک در زمینه تولید طیف وسیعی از مواد شیمیایی، کود، بسپار، پلاستیک، همچنین استخراج معادن و فلزات فعالیت دارد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme