خانه » مقالات » آبگرمکن، از مهمترین تجهیزات گرمایشی ضروری هر خانه

آبگرمکن، از مهمترین تجهیزات گرمایشی ضروری هر خانه

آبگرمکن، از مهمترین تجهیزات گرمایشی ضروری هر خانه

تجهیزات گرمایشی و سرمایشی نقش بسیار پر رنگی در زندگی ما دارند و بدون وجود هر یک از آنها مطمئنا با مشکلات زیادی رو به رو خواهیم شد. با پیشرفت تکنولوژی اما نحوه استفاده از این تجهیزات گرمایشی بسیار تغییر پیدا کرده است. البته تغییر کاربری و فناوری در این تجهیزات نیز خود باعث ویژگی های مثبت بسیار زیادی شده اند.

امروزه استفاده از انرژی های پاک تا حد بسیار قابل توجهی مهم و ضروری است، از طرفی در کنار این تکنولوژی جدید باید از وسایل گرمایشی و سرمایشی استفاده کرد که کمترین مصرف انرژی را داشته و از طرفی بازده آن بالا باشد، در گذشته حجم عظیمی از حامل های انرژی به دلیل ضعف در این نقطه نابود شده اند.

دانش بشری در کنار فناوری بوجود آمده باعث شد تا علاوه بر رفع نیاز و خواسته مردم ، هزینه های مصرف را کاهش داده و حتی با افزایش جمعیت جهان ، محیط زیست را پاک تر کرده است و تا حد چشمگیری بسیاری از مشکلات و معضلات گذشته را رفع و حل کرده است.در ادامه با اخبار دانش و فناوری همراه باشید تا درباره تاثیر استفاده آبگرمکن های نسل جدید بر هزینه خانوارها نکاتی را بیان کنیم.

اسپیلت

با اتمام فصل گرما باید این نکته را ذکر کرد، بر خلاف تصور عموم مردم کولر گازی اسپیلت نسل جدید از مصرف بسیار پایین تری نسبت به کولرهای آبی و کولرهای گازی نسل گذشته خود داشته است. این نسل از محصولات دارای سنسورهایی هستند که می توانند هوای محیط را تنظیم کنند و هوای مطبوع را در اختیار مصرف کنندگان خود قرار دهند. از طرفی ما شاهد بازده بسیار بالایی در اسپیلت ها هستیم، اخیرا این کولرهای گازی در طرح ها و اندازه های بسیار متفاوتی در بازار دیده می شوند. اما همانطور که گفته شده اهمیت کیفی این محصول باید مدنظر گرفته شود.

آبگرمکن

یکی دیگر از محصولاتی که حتی تاثیر بیشتری را بر محیط زیست دارد و خانوارها در طول سال از آن استفاده می کنند آبگرمکن است، این وسیله تا حد زیادی رفاه و بهداشت عمومی را ارتقا بخشیده است. آبگرمکن با وجود تکنولوژی ساده خود نسبت به وسایل دیگر از فناوری های بسیار خاصی بهره برده است، در گذشته از انرژی های مانند نفت، گازوئیل و زغال برای سوخت این محصول استفاده میشده است، اما نسل جدید آبگرمکن ها بسیار متفاوت تر از گذشته بوده و از انرژی های پاکی مانند نور خورشید و برق بهره می برند.

آبگرمکن های خورشیدی

همانطور که از اسم این آبگرمکن ها مشخص است، شما از انرژی بسیار ارزان و قابل دسترس خورشیدی  برای گرم کردن آب استفاده می کنید. تجهیزات استفاده شده در این آبگرمکن ها شامل یک کلکتور و یک مخزن آب است. نکته ای که برای نصب این آبگرمکن ها وجود دارد این است که برای نصب این آبگرمکن لازم است تا قسمت فوقانی گردآور پایین تر از قسمت تحتانی مخزن قرار گیرد و انحراف گردآور نسبت به سطح افق برای جریان ترمو در حدود ۲۰درجه رو به جنوب انتخاب شود.

آبگرمکن خورشیدی

آبگرمکن برقی

ساختار داخلی این نوع از آبگرمکن ها تا حد بسیار زیادی شبیه آبگرمکن مخزنی و نفتی می باشد. تفاوت اصلی که می توان برای این نوع از آبگرمکن ها بدان اشاره کرد این است که آب در این نوع از آبگرمکن المان های حرارتی توسط جریان الکتریکی گرم می شوند. از مزایای اصلی این نوع از آبگرمکن ها نسبت به دیگر انواع خود می توان به عدم تولید گازهای سمی اشاره کرد، پس ما دارای محیط سالم تری برای افراد خانواده و فرزندانمان هستیم . از طرف دیگر با استفاده از این نوع می توان گفت تا حد بسیار قابل توجهی در مصرف سوخت های فسیلی صرفه جویی می شود.

ساختار و اجزا آبگرمکن برقی:

  • مخزن
  • بدنه
  • ترموستات
  • لامپ خبر
  • ترمینال چینی
  • المنت
  • سیم های رابط و عایق نسوز
  • و شیر اطمینان

رادیاتور

استفاده از این محصولات جدید در گستره زیاد و حذف وسایل پرمصرف گذشته تا حد بسیار زیادی به اقتصاد خانوارها و در مراحل بعدی به رشد جامعه کمک می کند. با نگاه به گذشته می توان دید که چه هزینه بسیار زیادی صرف اتلاف انرژی شده است، در آخر باید به این نکته نیز اشاره کرد که استفاده از رادیاتور و چک مرتب آن بسیار اهمیت دارد.

منبع:

http://rss-news.ir

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در ...