خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » کیفیت نامناسب بنزین اهواز

کیفیت نامناسب بنزین اهواز

کیفیت نامناسب بنزین اهواز

|کیفیت نامناسب بنزین اهواز از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: مدیرکل پایش فراگیر نهاد حفاظت محیط زیست با اشاره به افزایش گوگرد گازوئیل در تیر ماه سال شمسی جاری اظهار کرد: پایش‌های تهران نشان می‌دهد که مقدار و اندازه و میزان گوگرد گازوئیل در تیر ماه ۱.۵ تا دو برابر حد استاندارد بوده می باشد، البته آن اوضاع در شهریورماه بهبود یافت.

به به گفته ایسنا، شینا انصاری مدیرکل دفتر پایش فراگیر نهاد حفاظت محیط زیست در آخرین جلسه کارگروه ملی آلودگی هوا به گفته اوضاع کیفیت سوخت دیزل توزیعی کشور را توضیح داد و همچنین گفت: مطابق ماده ۱۸ قانون هوای پاک وزارت نفت مکلف شده تا سه سال شمسی بعد از ابلاغ آن قانون سوخت مطابق با استاندارد ملی عرضه کند. همچنین نهاد حفاظت محیط زیست موظف می باشد که پایش و همچنین نظارت بر کیفیت سوخت توزیعی در کشور را انجام دهد.

او همچنین تاکید کرد: معاونت انسانی حفاظت محیط زیست از فصل برگ ریزان پاییز سال شمسی قبل آنالیز گوگرد سوخت گازوئیل را در تهران و همچنین کرج انجام می‌دهد. همچنین بر اساس مصوبه سال شمسی ۹۳ پایش بنزن و همچنین آروماتیک در بنزین در سوخت هشت کلانشهر صورت می‌گیرد. افزون بر آن از ابتدای خرداد ماه طی تفاهم بین نهاد حفاظت محیط زیست و همچنین وزارت نفت پایش‌های مشترک بین آن دو دستگاه در مورد سوخت دیزل یورو۴ در محورهای مواصلاتی و همچنین هشت کلانشهر اجرا می‌می شود.

مدیرکل دفتر پایش فراگیر نهاد حفاظت محیط زیست با اشاره به افزایش گوگرد گازوئیل در تیرماه سال شمسی جاری تصریح کرد: نمونه برداری‌ها از جایگاه‌های سوخت تهران در تیرماه نشان می‌داد که مقدار و اندازه و میزان گوگرد گازوئیل یک و همچنین نیم تا دو برابر استاندارد بوده می باشد که خوشبختانه آن اوضاع در شهریور ماه رو به بهبود به نقل شده می باشد ولی باید توجه داشت در بعضی جایگاه‌ها هنوز مشکلاتی وجود داشته می باشد.

انصاری اظهار کرد: پایش‌های ما نشان می‌دهد که در بهار ۹۷ در کرج گوگرد گازوئیل خیلی زیاد بالا بوده و همچنین بالغ بر ۲۰۰۰ppm به نقل شده می باشد. در تیرماه نیز مقدار و اندازه و میزان گوگرد در اکثرا و بیشتر جایگاه‌ها بالا بوده که در شهریور شرایط مناسبی داشتند.

او همچنین در ادامه با اشاره به نتایج پایش کیفیت بنزین توزیعی اظهار کرد: در بهار ۹۷ مجموع آروماتیک در بنزین تهران زیر استاندارد بوده و همچنین شرایط خوبی داشته می باشد. در فصل تابستان نیز مقدار و اندازه و میزان بنزن در جایگاه‌های تهران به غیر از سه مورد، بقیه در حد استاندارد بوده می باشد. متاسفانه نتایج پایش‌ها نشان می‌دهد که آروماتیک‌ها در جایگاه‌های تهران در فصل تابستان بالاتر از حد مجاز بوده می باشد.

به گفته مدیرکل دفتر پایش فراگیر نهاد حفاظت محیط زیست در کرج نیز طی بهار و همچنین تابستان ۹۷ مقدار آروماتیک‌های بنزین تا حدی بالاتر از استاندارد بوده می باشد. البته آن مقدار و اندازه و میزان نسبت به سال شمسی ۹۰ کاهش چشمگیری داشته می باشد.

انصاری با اشاره به اوضاع بنزین اراک اظهار کرد: بررسی کردن‌ها نشان می‌دهد که آروماتیک‌ها و همچنین بنزن سوخت اراک در حد استاندارد می باشد. همچنین اوضاع سوخت بنزین در مشهد نیز شرایط مناسبی دارد.

او همچنین ادامه داد: در تابستان ۹۷ در اهواز مقدار و اندازه و میزان آروماتیک در همه نمونه‌های گرفته شده بالاتر از حد استاندارد بوده و همچنین بنزن نیز در قستی از نمونه‌ها بالاتر از حد مجاز به نقل شده می باشد.

آن کارشناس نهاد محیط زیست در پایان تاکید کرد: بر اساس دستور ریاست نهاد حفاظت محیط زیست مبنی بر شفاف سازی نتایج کیفیت سوخت کشور، از ماه جاری در پرتال نهاد حفاظت محیط زیست نتایج نظارت بر سوخت قرار داده می‌می شود که تا کنون اطلاعات مرتبط به سوخت دیزل روی پرتال قرار داده شده می باشد.

کیفیت نامناسب بنزین اهواز در تاریخ ۲۷ September 2018 | 12:36 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل |اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در ...