خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » دست یار وزیر نفت: ایران به درآمدهای نفتی خود دسترسی کامل دارد

دست یار وزیر نفت: ایران به درآمدهای نفتی خود دسترسی کامل دارد

دست یار وزیر نفت: ایران به درآمدهای نفتی خود دسترسی کامل دارد

|دست یار وزیر نفت: ایران به درآمدهای نفتی خود دسترسی کامل دارد از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir:  دست یار وزیر نفت گفت: در مورد دسترسی کامل به درآمدهای حاصل از صادرات نفت محدودیتی نداریم و همچنین حتی مقدار و اندازه و میزان درآمدهای ایران نسبت به پارسال حدود ۴۰ قسمت و بخش افزایش یافته می باشد.

به نقل از عصرجنوب به نقل از  ایرنا، «علی کاردر» شامگاه یکشنبه در حاشیه امضای قرارداد ساخت مخازن ذخیره سازی نفت خام جاسک در جمع خبرنگاران افزود: اکنون راه حل های مختلفی را جهت دسترسی به درآمدهای نفتی در دستور کار داریم.
او همچنین اضافه کرد: البته بایستی و حتما توجه داشت که در دنیا معاملات به صورت بانکی می باشد و همچنین کمتر با اسکناس انجام می می شود.
آن مسوول ادامه داد: در مورد صادرات نفت و همچنین مشتریان نمی‌توانم صحبت کنم؛ زیرا باعث سوءاستفاده و همچنین کارشکنی دشمنان می‌می شود.
او همچنین در مورد توسعه میدان های نفتی گفت: مناقصاتی جهت بعضی میدان های نفتی شامل میدان اهواز در حال نمایش می باشد.
کاردر اضافه کرد: همچنین جهت توسعه چند میدان نفتی در حال مذاکره ایم که یکی از آنها با شرکت روسی در حال انجام می باشد.

** برنامه جذاب و جالب و خوب‌ای جهت کاهش تولید نداریم
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در مورد ادعای کاهش تولید کشور گفت: برنامه جذاب و جالب و خوب‌ای جهت کاهش تولید نداریم و همچنین اکنون به صورت جدی کار تولید را ادامه می دهیم و همچنین حتی برنامه جذاب و جالب و خوب تعمیرات را به تاخیر انداخته ایم.
کاردر گفت: فروش نفت دائما به صورت قراردادهای بلندمدت و همچنین تک محموله بوده که اکنون نیز آن روش در حال انجام می باشد.
به گفته او همچنین، حتی عراق قسمت و بخش عمده نفت خود را به صورت تک محموله می فروشد.

** بیمه کامل نفتکش ها
دست یار وزیر نفت در مورد بیمه نفتکش ها گفت: بیمه نفتکش ها را به روش کامل انجام می دهیم.
او همچنین اضافه کرد: طرح پرداخت پول نفت صادراتی به هند به صورت روپیه قطعی نشده می باشد.
کاردر در مورد فروش نفت در بورس چین اعلام کرد: بررسی کردن‌های ابتدایی و اولیه انجام شده می باشد ولی باید توجه داشت بایستی و حتما منتظر ماند؛ زیرا آن طرح به تازگی در آن کشور آغاز شده می باشد.
او همچنین هدف از اجرای طرح انتقال نفت گوره-جاسک و همچنین توسعه مکران را متنوع‌سازی منابع صادراتی نفت خام دانست و همچنین افزود: راهبرد برون‌سپاری فعالیت‌ها در شرکت ملی نفت ادامه دارد.
قائم مقام وزیر نفت نیز در آن آیین گفت: توسعه منطقه مکران، فرصت مغتنمی جهت بهره بری و استفاده از ظرفیت‌های داخلی، ارتقای توانمندی‌های ایرانی و همچنین اشتغال‌زایی در منطقه محروم جاسک می باشد.
«مرضیه شاهدایی» افزود: ایران تلاش می کند جایگاه خود را در بازارهای جهانی و همچنین نهاد کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) تقویت کند.
به گفته او همچنین، آن پروژه تا پایان حکومت دوازدهم پیاده سازی و راه اندازی می می شود.
به نقل از ایرنا، شرکت ملی نفت ایران و همچنین یک شرکت داخلی عصر امروز قرارداد ساخت مخازن ذخیره سازی نفت خام با ظرفیت ۱۰ میلیون بشکه را امضا کردند که عملیات آن هم در بندر جاسک (ساحل دریای عمان) اجرا می می شود.
آن قرارداد به ارزش ۶۰۶ میلیون یورو در مدت سه سال شمسی به روش کامل اجرا می می شود و همچنین ساخت ۲۰ دستگاه مخزن فلزی سقف شناور را شامل می می شود که هر کدام ۵۰۰ هزار بشکه ظرفیت دارد.
آن مخزنگاه، نفت خام ارسالی از خط لوله ۴۲ اینچ انتقال نفت خام گوره جاسک را گرفتن کرده و همچنین ضمن ذخیره سازی و همچنین نگهداری نفت صادراتی، نسبت به پمپاژ و همچنین انتقال آن هم به خطوط لوله دریایی و همچنین گوی های شناور، اقدام می کند.
گرفتن هر روز خدا یک میلیون بشکه نفت خام سبک و همچنین سنگین از خط لوله ۴۲ اینچ گوره- جاسک، ذخیره سازی ۱۰ میلیون بشکه انواع نفت خام، قابلیت گرفتن و همچنین ذخیره انواع نفت خام از طریق گوی های شناور دریایی، ساخته یا ایجاد بستر و همچنین شرایط مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت ساخت پایانه صادراتی جدید و همچنین متنوع سازی منابع صادراتی نفت خام از اهداف اجرای طرح می باشد.
ایران در فصل بهار امسال به روش میانگین هر روز خدا ۲ میلیون و همچنین ۶۰۰ هزار بشکه نفت و همچنین میعانات گازی صادر کرد که حدود ۴۰ قسمت و بخش آن هم به اروپا و همچنین بقیه به آسیا صادر شد.

دست یار وزیر نفت: ایران به درآمدهای نفتی خود دسترسی کامل دارد در تاریخ ۳۰ September 2018 | 9:51 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل |اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در ...