خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » لوله نفتی در قسمت و بخش غیزانیه اهواز دچار نشتی شد

لوله نفتی در قسمت و بخش غیزانیه اهواز دچار نشتی شد

لوله نفتی در قسمت و بخش غیزانیه اهواز دچار نشتی شد

|لوله نفتی در قسمت و بخش غیزانیه اهواز دچار نشتی شد از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: دهیار روستای روزنه در اهواز گفت: نشت نفت از یک لوله نفتی در روستاهای قسمت و بخش غیزانیه اهواز از چهار روز آغاز شده و همچنین به تا حال جهت تعمیر آن هم اقدامی نشده می باشد.

علی بالدی  افزود: نشت نفتی ناشی از یکی از لوله های شرکت نفت و همچنین گاز کارون و همچنین در مسیر دهستان «مشرحات» از توابع غیزانیه موجب آلودگی در روستاهای فضله، حیاویه، خیط الرمله یک و همچنین ۲، منیثر، هور سیدعلی و همچنین روزنه شده می باشد.
به گفته او همچنین، آن آلودگی نفتی در جاده شرکت نفت کیلومتر چهار چاه شماره ۱۰ قرار دارد.
او همچنین افزود: تا دیروز پنجشنبه هیچکدام از مسئولان جهت رسیدگی به آن اوضاع رفت و آمد و مراجعه نکردند، ولی باید توجه داشت عصر دیروز چند فرد یا شخص از کارکنان نفت با لودر به محل آمده و همچنین خاک های آلوده به نفت را برداشتند، ولی باید توجه داشت آن لوله همچنان تعمیر نشده و همچنین شامل نشتی می باشد.
بالدی گفت: تعداد لوله های فرسوده انتقال نفت و همچنین یا مواد نفتی در قسمت و بخش غیزانیه زیاد می باشد که هر از چند گاه دچار نشتی می می شود که آن مساله امنیت و همچنین سلامت روستاییان را تهدید می کند.
دهیار روستای روزنه، با انتقاد از عملکرد شرکت های نفتی منطقه افزود: شرکت نفت با وجود درآمدزایی خیلی زیاد از میادین نفتی در قسمت و بخش غیزانیه، هنوز حاضر نشده خطوط لوله فرسوده را تعمیر و همچنین از بروز حوادث احتمالی جلوگیری کند.

* دومین نشت نفت در یک ماه
با وجود پیگیری روزنامه نویس و خبرنگار ایرنا، از طریق روابط عمومی و همچنین رییس ایمنی، بهداشت و همچنین محیط زیست شرکت بهره برداری نفت و همچنین گاز کارون، حاضر به پاسخگویی نشدند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست اهواز ولی باید توجه داشت گفت: نشت نفتی، وسعت نشر و همچنین آلودگی و همچنین مقدار و اندازه و میزان خسارت آن هم در قسمت و بخش غیزانیه بررسی کردن می می شود.
علی بنی عگبه افزود: ۲ هفته پیش نیز در همین قسمت و بخش و همچنین در نزدیکی روستای غیزانیه کوچک نشت نفتی اتفاق افتاد که مقدار آن هم کم بود و همچنین تعمیر شد.
بر اساس آن نقل از، نشت آلودگی نفتی (اعم از نفت و همچنین یا پساب نفتی) از معظلات و مسائل و مشکلات شهرستان اهواز به ویژه قسمت و بخش غیزانیه می باشد.
تیر پارسال نیز خط لوله انتقال نفت قلعه نار- نفت سفید در منطقه سه راهی فرودگاه اهواز دچار نشتی شد. همچنین مرداد پارسال نیز نشت مواد نفتی در آن قسمت و بخش نقل از شده بود.
شرکت ملی منطقه ها و مناطق نفتخیز جنوب بزرگترین تولید کننده نفت کشور می باشد که خوراک پالایشگاه ها و همچنین قسمت و بخش اعظم نفت صادراتی را تامین می کند. شرکت نفت و همچنین گاز کارون، بزرگترین زیرمجموعه آن شرکت (که قسمت و بخش بسیاری از تاسیسات نفتی و همچنین چاه های آن شرکت در قسمت و بخش غیزانیه اهواز قرار دارد) هر روز خدا بیش از یک میلیون بشکه نفت خام و همچنین ۵۵ هزار بشکه میعانات گازی تولید می کند.
قسمت و بخش غیزانیه در شرق اهواز، بیش از ۹۰ روستا و همچنین بیش از ۲۶ هزار فرد یا شخص جمعیت دارد.
واحدهای یونیت یک و همچنین کریت کمپ بر روستاهای سمت راست جاده اهواز- ماهشهر تاثیر گذاشته می باشد؛ همچنین در سمت چپ آن جاده واحد یونیت ۲ ، در کنار روستای لذه در مجاورت جاده میدان تپه به فرودگاه، یونیت چهار در جوار روستای صفیره و همچنین واحدهای بهره برداری مارون یک در کنار روستاهای نمره ۳ و همچنین کوپال و همچنین غیزانیه پهناور و بزرگ، واحد مارون ۶ در کنار روستاهای طویله کوچک و همچنین عوده و همچنین واحد مارون ۴ در مجاورت روستاهای عوافی و همچنین مشرفه پهناور و بزرگ و همچنین ابیرش، واحد بهره برداری کوپال مارون در مجاورت روستاهای عین المجیبل و همچنین بطره قرار دارند.

لوله نفتی در قسمت و بخش غیزانیه اهواز دچار نشتی شد در تاریخ ۱۴ September 2018 | 5:12 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

برنامه جذاب و جالب و خوب رهبردی تامین پایدار خوراک اقتصادی به مجمع سالیانه ارائه شد

برنامه جذاب و جالب و خوب رهبردی تامین پایدار خوراک اقتصادی به مجمع سالیانه ارائه ...