خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » مشعل بدون دود واحد بهره‌برداری اهواز ۳ راه‌اندازی شد

مشعل بدون دود واحد بهره‌برداری اهواز ۳ راه‌اندازی شد

مشعل بدون دود واحد بهره‌برداری اهواز ۳ راه‌اندازی شد

|مشعل بدون دود واحد بهره‌برداری اهواز ۳ راه‌اندازی شد از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: با حضور استاندار خوزستان و همچنین مدیرعامل شرکت ملی منطقه ها و مناطق نفت‌خیز جنوب سامانه مشعل بدون دود بنگستان واحد بهره‌برداری اهواز ۳ نصب و همچنین راه‌اندازی شد.

بیژن عالی‌پور مدیرعامل شرکت ملی منطقه ها و مناطق نفت‌خیز جنوب در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به راه‌اندازی آن سامانه اظهار کرد: سامانه بدون دود مشعل بنگستان اهواز ۳ با قدرت ساخت داخل نصب و همچنین راه‌اندازی شد.

او همچنین ادامه داد: در پروژه بهسوزی مشعل بنگستان واحد بهره‌برداری اهواز ۳ از تجهیزاتی نظیر مخزن مایع گاز فلر (K.O.D) جهت حذف قطرات هیدروکربنی همراه گاز ارسالی به مشعل، طراحی تیپ مشعل (Flare Tip ) با نازل‌های خاص جهت حذف کربن نسوخته (دوده) گاز مشعل و همچنین عامل کمکی گاز سوخت با فشار بالا (HP Assist Gas) جهت ساخته یا ایجاد شرایط احتراق کامل و همچنین دستیابی به درجه شفافیت یک (تیرگی ۲۰ قسمت و بخش) گاز ارسالی براساس مقررات زیست محیطی بهره بری و استفاده شد.

مدیرعامل شرکت ملی منطقه ها و مناطق نفت‌خیز جنوب تصریح کرد: مقدار و اندازه و میزان و همچنین نوع گازهای آلاینده نشر یافته از آن مشعل‌ها به محیط زیست، تابع راندمان احتراق پایین در مشعل به معنای وجود مقدار قابل توجهی از آلاینده‌هایی نظیر کربن نسوخته و همچنین ترکیبات آلی گریز و فرار در گازهای ارسالی به مشعل بوده و همچنین راندمان بهینه، نیازمند اختلاط کامل گاز سوخت با هوا، عدم وجود قطرات هیدروکربنی همراه گاز به مشعل، سرعت و همچنین شدت مناسب جریان گاز ارسالی به مشعل خواهد بود.

عالی‌پور با گفتن آن‌که حفظ محیط زیست و همچنین تلاش در جهت کاهش و همچنین پیشگیری مداوم از هرگونه آلودگی زیست محیطی جزو مسوولیت‌های فرهنگی و اجتماعی و همچنین خط مشی شرکت ملی منطقه ها و مناطق نفت‌خیز جنوب می باشد، گفت: در همین راستا پروژه‌های جمع‌آوری و همچنین بهسوزی گازهای ارسالی به مشعل‌های موجود در تاسیسات آن شرکت به عنوان راهکار و همچنین اقدامات فوری در دستور کار قرار گرفت.

او همچنین خاطرنشان کرد: مدیریت تولید شرکت نفت و همچنین گاز کارون و همچنین مدیریت تدارکات و همچنین مسائل کالا در نصب و همچنین راه‌اندازی آن پروژه مشارکت داشتند.

مشعل بدون دود واحد بهره‌برداری اهواز ۳ راه‌اندازی شد در تاریخ ۱۳ September 2018 | 12:41 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل |اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در ...