خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » افزایش میل به قاچاق سوخت درپی‌ نوسانات ارزی

افزایش میل به قاچاق سوخت درپی‌ نوسانات ارزی

افزایش میل به قاچاق سوخت درپی‌ نوسانات ارزی

|افزایش میل به قاچاق سوخت درپی‌ نوسانات ارزی از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: غلامرضا شرفی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یکی از آثار و همچنین پیامدهای نوسانات موجود در بازار ارز را قاچاق سوخت عنوان کرد و همچنین گفت: طبق نقل از‌هایی که به دست بنده و همچنین بعضی دیگر از نمایندگان مجلس رسیده، قاچاق سوخت طی ماه‌های اخیر افزایش یافته می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه نوسانات نرخ ارز موجب شده تا قاچاق سوخت و همچنین به‌خصوص بنزین افزایش قابل‌توجهی داشته باشد، اظهار داشت: آن نوسانات و همچنین مابه‌التفاوت نرخ سوخت در داخل و همچنین خارج کشور موجب شده تا آن امر جهت دلالان و همچنین اسطه‌ها صرفه داشته باشد، به همین جهت شاهد افزایش قاچاق بنزین و همچنین گازوئیل هستیم.

نماینده شهروندان و مردم شهر آبادان در مجلس با گفتن آنکه همزمان با افزایش نرخ ارز و همچنین تثبیت یارانه‌های سوخت، قاچاق آن محصولات به مرزهای اروپایی و همچنین شرقی افزایش یافته می باشد، افزود: خرید مواد پایه از بورس انرژی و همچنین مضر و همچنین بد‌بهره بری و استفاده از کُد محصول در نهاد استاندارد، قاچاق سوخت را تسهیل کرده می باشد که بایستی و حتما چاره‌ای جهت آن پیشامد جدید از سوی حکومت و همچنین مجلس اندیشیده می شود.

شرفی اضافه کرد: قاچاق کالا به عنوان یکی از چالش‌های پیش‌روی نظام اقتصادی کشور قرار گفته می باشد که قوای سه‌گانه بایستی و حتما جهت از بین بردن آن پدیده مذموم تلاش کنند و همچنین از هیچ اقدامی نیز فروگذار نکنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهایی که امروز منجر به قاچاق سوخت شده، مضر و همچنین بد‌بهره بری و استفاده از عرضه محصولات شیمیایی با پایه تولید مواد سوختی در بورس انرژی می باشد که بایستی و حتما آن روش‌ها اصلاح می شود.

پایان پیام/

افزایش میل به قاچاق سوخت درپی‌ نوسانات ارزی در تاریخ ۱۶ October 2018 | 3:18 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تعامل فولاد اکسین با شرکتهای پهناور و بزرگ فولادی کشور و همچنین استان

تعامل فولاد اکسین با شرکتهای پهناور و بزرگ فولادی کشور و همچنین استان |تعامل فولاد ...