خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » بازهم نیروگاه رامین و همچنین مازوت

بازهم نیروگاه رامین و همچنین مازوت

بازهم نیروگاه رامین و همچنین مازوت

|بازهم نیروگاه رامین و همچنین مازوت از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: ریاست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان باوی با اشاره به نشتی گاز در قسمت گازرسانی نیروگاه رامین گفت: گاز ۲ واحد از آن نیروگاه قطع شده و همچنین دوباره سوخت مازوت مورد بهره بری و استفاده قرار گرفته می باشد.

رسول نظری زنگنه دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: به دلیل نشتی گاز در قسمت گازرسانی نیروگاه رامین، صبح امروز واحدهای ۳ و همچنین ۴ آن نیروگاه از حالت گازسوز خارج شده و همچنین دوباره از سوخت مازوت بهره بری و استفاده می کنند.
او همچنین با اشاره به آلودگی ناشی از بهره بری و استفاده از مازوت به عنوان سوخت افزود: مسئولان آن نیروگاه متعهد شده اند که ظرف چهار تا پنج ساعت تعمیرات به اتمام برسد که آن مساله نیازمند همکاری اکثرا و بیشتر شرکت گاز می باشد.
نظری زنگنه توضیح داد: بنا بر توضیحات مسئولان نیروگاه رامین، واحدهای یک و همچنین ۵ آن نیروگاه در حال تعمیرات می باشد و همچنین واحد ۲ نیز جهت جلوگیری از بهره بری و استفاده از مازوت نیز از مادر خارج شده می باشد، بنابراین راهی به جز بهره بری و استفاده از مازوت جهت آن نیروگاه وجود نداشته می باشد.
به گفته او همچنین، واحد ۶ آن نیروگاه همچنان از گاز بهره بری و استفاده می کند.

او همچنین با گفتن آنکه جلوگیری از مصرف مازوت از تعهدات نیروگاه رامین بوده تصریح کرد: آن نیروگاه پیش از آن در لیست صنایع آلاینده قرار داشته که پارسال به دلیل عدم مصرف مازوت از لیست صنایع آلاینده خارج شده بود، ولی باید توجه داشت با بهره بری و استفاده مجدد از آن سوخت دوباره در فهرست صنایع آلاینده قرار می گیرد.
نیروگاه رامین در حالی امروز، مازوت را به چرخه سوخت خود بازگردانده که از اهواز و همچنین باوی از دیشب درگیر گرد و همچنین غبار شدید بوده و همچنین دود و همچنین آلودگی آن نیروگاه مشکل شهروندان را دوچندان میکند.
نیـروگاه حرارتی رامیـن از بزرگترین نیروگاه های حرارتی ( بخاری) کشـور می باشد که با هدف تامین برق استان خوزستان و همچنین شبکه سراسری احداث گردیده می باشد.
نیروگاه رامین در کیلومتر ۲۰ جاده اهواز – ملاثانی و همچنین در مجاورت رودخانه کارون و همچنین شهـر ویس (شهرستان باوی) و همچنین در شمال شرقی اهـواز قرار دارد.
آن نیـروگاه با ۶ واحد شامل قدرت تولیدی یک هزار و همچنین ۸۵۰ مگاوات می باشد.
بر اساس نخستین مطالعات طرح جامع کاهش آلودگی هوای اهواز، نیروگاه رامین از مهمترین صنایع آلاینده شناخته شده می باشد.  در سال شمسی ۹۴ و همچنین در پی اعلام ممنوعیت بهره بری و استفاده نیروگاه ها از سوخت مازوت، تصویب شده و مصوب قانون شده بود که نیروگاه رامین بایستی و حتما بهره بری و استفاده از مازوت را متوقف کند و همچنین در صورت بهره بری و استفاده مجدد از آن نوع سوخت آلاینده، تعطیل می شود.
مدیرکل محیط زیست خوزستان در قسمتهای آخر ۹۴ اعلام کرده بود که از آن نیروگاه به دادگاه شکایت و همچنین حکم آن هم صادر شده و همچنین مهلتی نیز مشخص کردن شده می باشد. ولی باید توجه داشت بر اساس به گفته فعالان محیط زیست و همچنین اثبات و یا تایید اداره محیط زیست باوی، نیروگاه رامین بارها از مصوبات کارگروه مقابله با آلودگی هوا سرپیچی کرده و همچنین در بعضی از واحدها در سال شمسی ۹۵ از مازوت بهره بری و استفاده کرده می باشد.
در نهایت در سال شمسی ۹۶ آن نیروگاه مازوت را از چرخه خارج کرده و همچنین گاز را جایگزین کرد.

نوشته بازهم نیروگاه رامین و همچنین مازوت اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

بازهم نیروگاه رامین و همچنین مازوت در تاریخ ۱۵ October 2018 | 2:58 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تعامل فولاد اکسین با شرکتهای پهناور و بزرگ فولادی کشور و همچنین استان

تعامل فولاد اکسین با شرکتهای پهناور و بزرگ فولادی کشور و همچنین استان |تعامل فولاد ...