خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » سهمیه بندی بنزین از زبان نماینده خوزستان

سهمیه بندی بنزین از زبان نماینده خوزستان

سهمیه بندی بنزین از زبان نماینده خوزستان

|سهمیه بندی بنزین از زبان نماینده خوزستان از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در حال حاضر بحث سهمیه‌بندی و همچنین احیای کارت سوخت در مرحله گفت‌­وگو می باشد و همچنین هیچ اراده و تصمیم راسخ قطعی گرفته نشده می باشد. اراده و تصمیم راسخ­‌گیری در آن خصوص به شرایط کشور بستگی دارد.

هدایت‌­الله خادمی ظهر امروز در گفت‌­وگو با روزنامه نویس و خبرنگار فارس در اهواز، با اشاره به آنکه ایران کشوری با بالاترین ذخایر نفت و همچنین گاز در جهان می باشد، اظهار کرد: اوضاع خیلی زیاد بد سوخت در کشور، واردات بنزین و همچنین عدم توانایی تامین بنزین از طریق تولید داخلی پس نتیجه آن می شود که تصمیمات نادرستی می باشد که در طول سال شمسی­‌های قبل گرفته شده می باشد. ایران با آن حجم تولید نفت نباید وارد کننده بنزین باشد بلکه بایستی و حتما پالایشگاه­‌هایی جهت تولید بنزین و همچنین فرآورده‌های دیگر به مقدار و اندازه و میزان کافی داشته باشد.

خادمی با گفتن آنکه خیلی زیاد جای تاسف و همچنین گله دارد که ایران واردکننده بنزین می باشد، تصریح کرد: صادرات نفت خام بایستی و حتما با محصولات با ارزش افزوده اکثرا و بیشتر جایگزین می شود زیرا تاثیرات مثبت بسیاری در کشور ساخته یا ایجاد می‌­کند ازجمله باعث اشتغال اکثرا و بیشتر جوانان می‌می شود. از دیگر مزیت‌­های صادرات بنزین به جای نفت خام آن می باشد که در زمانی که نیت و اراده صادرات آن هم را داشتیم تحریم نبود. ما نباید در زمین دشمن بازی کنیم و همچنین ساده‌­ترین راه را جهت تحریم در اختیار دشمن قرار دهیم.

او همچنین ادامه داد: کشور در حال حاضر تک محصولی و همچنین صادر کننده نفت خام می باشد و همچنین هرکشوری جلوی صادرات نفت خام را بگیرد با مشکل مواجه می­‌شویم. بنابراین خیلی راحت باره جهت تحریم و همچنین فروش نرفتن نفت ایران فراهم می‌­می شود.

نماینده شهروندان و مردم شهر ایذه با اشاره به ارزان بودن نرخ بنزین در قبل و همچنین پیش از وارد شدن کارت سوخت، اظهار کرد: در سال شمسی­های قبل بحث قاچاق بنزین مطرح بود و همچنین از طرفی به دلیل افزایش مصرف، واردات بنزین هم وجود داشت. در آن میان دو قشر سود می­‌بردند، یکی قاچاقچیان سوخت و همچنین غیره ای واردکننده‌های بنزین بودند. در آن هم زمان حکومت وقت اراده و تصمیم راسخ خیلی زیاد خوبی گرفت و همچنین در مقطعی زیرساخت­‌ها را ساخته یا ایجاد کرد و همچنین بعد از شفاف سازی کارت سوخت را به میان شهروندان و مردم شهر آورد.

او همچنین افزود: با وارد شدن کارت سوخت، سهمیه‌بندی بنزین که کار درستی بود شکل گرفت. کشور در شرایطی بودیم که در صورتی که سهمیه­‌بندی انجام نمی­‌شد افزایش مصرف سوخت را داشتیم. و همچنین به جایی می‌رسیدیم که توانایی تامین مقدار و اندازه و میزان بنزین مورد مستلزم و نیاز را نداشتیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با گفتن آنکه وارد شدن کارت سوخت ثبات مصرف را در پی داشت، اظهار کرد: بحث تحریم‌­های بانکی در آن هم مقطع هم مطرح بود و همچنین ایران از نظر ارتباطات بانکی و همچنین سوئیفت پول دچار مشکل بود. مقدار بسیاری از منابع اقتصادی و مالی کشور هم جهت خرید بنزین مصرف شده بود.

او همچنین افزود: با بهره بری و استفاده از طرح سهمیه­‌بندی سوخت و همچنین کارت سوخت مصرف کنترل شد و همچنین از واردات بنزین تا حد بسیاری بی مستلزم و نیاز شدیم و همچنین از طرف دیگر قاچاق سوخت هم کاهش پیدا کرد که باعث ثبات در کشور شد.

خادمی با اشاره به آنکه حکومت جدید از بدو وارد شدن در پی حذف کارت سوخت بود، تصریح کرد: حکومت لایحه ای جهت حذف کارت سوخت به مجلس نهم برد ولی مجلس بار دیگر به بهره بری و استفاده از کارت سوخت اصرار کرد که وزارت نفت آن مصوبه را اجرا نکرد و همچنین کارت را حذف کرد. حکومت بار دیگر در مجلس دهم هم لایحه‌ای جهت حذف کارت سوخت ارائه داد که نمایندگان آن دوره مجلس هم به ابقای کارت سوخت رای دادند ولی همچنان حکومت آن مصوبه را عملی نکرده می باشد.

خادمی با گفتن آنکه امروز دوباره در آن هم شرایط افزایش مصرف و همچنین افزایش قاچاق هستیم، تصریح کرد: در شرایطی که دوباره بحث تحریم شروع شده می باشد راهی جز سهمیه­‌بندی و همچنین بهره بری و استفاده از کارت سوخت نداریم. در کنار سهمیه­‌بندی بایستی و حتما به بنزین دو نرخی هم توجه می شود به دلیل آنکه افرادی که مستلزم و نیاز به مصرف اکثرا و بیشتر دارند، امکان بهره بری و استفاده از بنزین با نرخ بالاتر را داشته باشند.

او همچنین گفت: در حال حاضر بحث سهمیه‌بندی و همچنین احیای کارت سوخت در مرحله گفت‌­وگو می باشد و همچنین هیچ اراده و تصمیم راسخ قطعی گرفته نشده می باشد. اراده و تصمیم راسخ­‌گیری در آن خصوص به شرایط کشور بستگی دارد.

نوشته سهمیه بندی بنزین از زبان نماینده خوزستان اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

سهمیه بندی بنزین از زبان نماینده خوزستان در تاریخ ۱۰ November 2018 | 3:01 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل |اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در ...