خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » آلودگی نفتی در منطقه رگ سفید هندیجان

آلودگی نفتی در منطقه رگ سفید هندیجان

آلودگی نفتی در منطقه رگ سفید هندیجان

|آلودگی نفتی در منطقه رگ سفید هندیجان از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir:

بخشدار مرکزی هندیجان با اثبات و یا تایید رخداد آلودگی نفتی در منطقه کوهستانی رگ سفید و همچنین روبروی روستای بوطاهری گفت: بارندگی و همچنین سیلاب موجب آشکار شدن آن آلودگی و همچنین انتقال آن هم به پایین کوه شده که زمین های کشاورزی منطقه را تهدید می کند.

غلامعباس دانش پژوه اظهار داشت: شرکت های حفار و همچنین نفتی بسیاری در منطقه کوهستان رگ سفید هندیجان مشغول بکارند و همچنین احتمالا آلودگی نفتی که توسط یکی از آن هم ها ساخته یا ایجاد شده توسط سیلاب به پایین کوه منتقل و همچنین به نزدیکی اراضی کشاورزی رسیده می باشد.
او همچنین با گفتن آنکه حجم آن آلودگی خیلی زیاد بالاست افزود: روز قبل و همچنین بلافاصله بعد از اطلاع، بررسی کردن میدانی توسط بخشداری آغاز و همچنین آن آلودگی ها در کانال سیلابی که از کوهستان به سمت پایین کوه در جریان می باشد و همچنین محیط اطراف آن هم به مقدار و اندازه و میزان وسیعی دیدن شد.
بخشدار مرکزی هندیجان تاکید کرد: امکان سریز شدن آب از آن کانال ها و همچنین گسترش آلودگی نفتی به زمین های کشاورزی و همچنین روستای بوطاهری با توجه به فاصله کم از کانال(۵۰۰ متر) در صورت افزایش حجم سیلاب کوهستان وجود دارد.
او همچنین گفت: آن کانال در نهایت به دریا می ریزد و همچنین بایستی و حتما قبل از احتمال وارد شدن آلودگی نفتی به دریا جهت پاکسازی آن هم چاره اندیشی می شود.
دانش پژوه افزود: تصاویر و همچنین مستندات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت پیگیری موضوع به اداره حفاظت محیط زیست هندیجان ارسال شده می باشد و همچنین امیدواریم هر چه سریعتر منشا اصلی آن آلودگی مشخص می شود.

** بررسی کردن جهت مشخص کردن منشا آلودگی آغاز شده می باشد
ریاست اداره حفاظت محیط زیست هندیجان نیز در آن خصوص در گفت و همچنین گو با روزنامه نویس و خبرنگار ایرنا گفتن کرد: آن آلودگی نفتی توسط بخشداری مرکزی به آن اداره اطلاع رسانی شده می باشد و همچنین بعد از بررسی کردن دقیق اعلام نظر خواهد شد.
مصطفی حق زاده افزود: شرکت های نفتی بسیاری در آن منطقه حضور دارند و همچنین احتمال نشت نفت از لوله، چاه و همچنین یا حوضچه های نفتی آن شرکت ها دور از انتظار نیست.

شهریور ماه امسال نیز آلودگی نفتی بخشی از منطقه دریایی بحرکان هندیجان را آلوده کرد.

نوشته آلودگی نفتی در منطقه رگ سفید هندیجان اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

آلودگی نفتی در منطقه رگ سفید هندیجان در تاریخ ۱۷ November 2018 | 3:28 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تعامل فولاد اکسین با شرکتهای پهناور و بزرگ فولادی کشور و همچنین استان

تعامل فولاد اکسین با شرکتهای پهناور و بزرگ فولادی کشور و همچنین استان |تعامل فولاد ...