خانه » مقالات » معرفی برترین دانشگاه ها جهت تحصیل در کانادا

معرفی برترین دانشگاه ها جهت تحصیل در کانادا

http://migrate.mento.ir/services/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA

تحصیل در کانادا و زندگی در کانادا به شرایط خوب زندگی از نظر اقتصادی, اجتماعی تنوع فرهنگی باعث شده تا این کشور به یکی از کشور های که بیشترین تعداد مهاجر را در سال پذیرش می نماید تبدیل شود.تنوع نژادی کانادا به نحوی است که در حدود نیمی از جمعیت ۳۶ میلیونی این کشور را مهاجرین و یا همان متولد شدگان خارج از خاک کانادا تشکیل می دهند.درصدی از این مهاجران را دانشجویان تشکیل میدهند.دانشجویانی که به دنبال تحصیل در کشور پیشرفته مدرن با سطح علمی بالا هستند .در رنکینگ جهان ی اعلام شده برای بهترین دانشکده های جهان , سهم کانادا پنج دانش کده در ۱۰۰ دانش کده اول جهان است .

این مساله نشانگر سطح بالای سیستم آموزش ی این کشور است.مدارک دانشکده های بین المللی در سطح جهان ی مورد تایید اکثریت کشورها میباشند.اما در گاهي موارد , کشور هایی می باشند که این مدارک را با استاندارد های راهنمای ی مفرق میدانند! پس قبل از كار جهت تحصیل در هر دانشگاه خارجی به لیست دانش کده های معتبر از نظر سیـستم روش ی کشور مد نظرتان جهت کار و زندگی نبرخي بیاندازید.در قدم بعدی برای تحصیل در کانادا یا هر کشور دیگری از طریق موسسات یا دفاتر معتبر اعزام دانشجو كار نمایید.در ادامه لیستی از پنج دانشکده برتر کانادا در سطح جهان ی آماده کرده ایم تا با آنها آشنایی زیادتری پیدا بکنید .

۱٫دانشگاه مک‌مستر

دانش کده مک مستر یک دانش کده دولتی است که در شهر همیلتون استان انتاریو کانادا قرار دارد. این دانش کده با پردیسی ۱۲۱ هکتار، دارای ۶ دانشکده علوم، مهندسی، بهداشت، علوم آدم ی، علوم اجتماعی تجارت است. نام دانشگاه از ویلیام مک‌مستر نماینده مجلس سنای کانادا و بانکدار گرفته شده که ۹۰۰ هزار دلار کانادا برای احداث این دانش کده از به ارث گذاشت.دانشگاه مک‌مستر بیش از ۲۵ هزار دانشجوی کارشناسی و ۴هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی است. در سال تحصیلی ۲۰۱۵–۲۰۱۶ دانش کده مک‌مستر در جدول رتبه‌بندی دانشگاه ‌ها، در کانادا در مقام چهارم و در جهان در مقام نود چهارم بررسی شده است.

۲٫دانشکده مک‌گیل

دانشگاهي در شهر مونترئال از استان کِبک در کانادا است. این دانشگاه در سال ۱۸۲۱ تأسیس شده‌است. دانشگاه نام جیمز مک‌گیل تاجر مشهور اسکاتلندی را بر خود دارد. مک‌گیل یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه ‌های کاناداست که در دورهٔ استعمار بریتانیا ۴۶ سال قبل از تأسیس کشور کانادا افتتاح شد.با داشتن ۲۱ دانشکده موسسهٔ تکنولوژی، بیش از ۳۰۰ گونه مدرک در انواع علوم مختلف از عبارت پزشکی حقوق ارائه می‌دهد. پردیس اصلی این دانش کده در مساحتی به اندازهٔ ۳۲ هکتار در پای کوه سلطنتی در مرکز شهر مونترال قرار گرفته‌است. پردیس دوم، پردیس Macdonald با مساحتی به اندازهٔ ۶٫۵ کیلومتر مربع در مزارع و زمین‌های جنگلی در “سنت-آن-دو-بلوو، کبک”، در ۳۰ کیلومتری غربی محوطه دانشکده در مرکز شهر است. چنانچه چه زبان آموزش ، زبان انگلیسی است، ولی دانش جویان حق دارند برای ارسال هر گونه تکلیف نمره‌ای از زبان انگلیسی یا زبان فرانسه مصرف کنند، به جز زمانی که یادگیری یک زبان معین منظور هدف است. بیش از ۳۴۰۰۰ دانشجو در مک گیل تحصیل می‌کنند که حدود یک پنجم آنان را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.مک گیل بهترین رتبهٔ دانشبعضی را در بین دانشگاه ‌های کانادا داراست و در رتبه بندی جهان ی منتشر شده در سال ۲۰۰۹ رتبهٔ هجدهم جهان را در اختیار داشت.با داشتن بیش از ۲۰۰ هزار دانش آموخته و استاد در همه جهان مک‌گیل یکی از شناخته شده‌ترین دانش کده ‌ها در زمینه‌های مختلف علوم است.به عنوان نمونه می‌توان به یازده برندهٔ جایزهٔ نوبل، دو نخست وزیر، سه فضانورد، چهار قاضی دادگاه عالی کانادا، سه فرمانبردار کشورهای خارجی، نه برندهٔ جایزهٔ آکآدم ی، سه برندهٔ جایزه پولیتزر، و بیست و پنج مدالیست بازی‌های المپیک نام برد.

۳٫دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشکده بریتیش کلمبیا یا UBC در پوینت گری در شهر ونکوور، از استان بریتیش کلمبیای کانادا واقع است. محل آن از مرکزشهر ۲۰ دقیقه فاصله دارد، و در همسایگی بسياري از دریاکنارهای مکانی است. دریاکنار رک، از بزرگ‌ترین دریاکنارهای پوشش به اختیار جهان ، از این عبارت ‌اند. پارک منطقه‌ای پاسیفیک اسپیریت با مساحت ۷٫۶۳ کیلومترمربع مانند کمربند سبزی بین شهر پردیس دانشگاه عمل می‌کند. در عین حال، تصویر کوه‌های پوشیده از درخت به شمال و اقیانوس آرام به غرب، نظر ناحیه را تشکیل می‌دهند.مساحت پردیس دانشگاه ۱٫۷۵ کیلومترمربع است ساختمان‌های آن ۱٬۰۹۱٬۹۹۷ مترمربع را اشغال می‌کنند. کادر تدریسی تمام‌ دانشگاه و دیگر کارکنان تمام‌ آن به ترتیب ۳٬۱۶۷ و ۴٬۶۱۲ نفر هستند . دانش‌جویان آن در دوره کارشناسی ۳۳٬۵۵۶، در دوره‌های کارشناسی ارشد و بالاتر ۷٬۳۷۹ فارغ التحصیلان آن بیش از ۱۸۰٬۰۰۰ نفر از ۱۲۰ کشور جهان هستند .در سال ۲۰۰۴ دانشکده بریتیش کلمبیا در مراسمی به دزموند توتو دالای لامای چهاردهم دکترای افتخاری اهدا کرد.دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از معروف تیرین خوشنامتیرین دانشکده های کشور کانادا در سطح جهان است .

۴٫دانشکده تورنتو

دانشگاه تورنتو، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دانش کده کانادا بوده که در شهر تورنتو قرار دارد. این دانشکده در سال ۱۸۲۷ تأسیس شده و در در کل پردیس‌ها حدود ۷۳٬۰۰۰ نفر دانشجو دارد.این دانشگاه بسیار زیاد معتبر، عضو انجمن دانشکده ‌های آمریکایی هم می‌باشد.بر طبق رتبه‌بندی دانش کده ‌های جهان در آموزش عالی توسط موسسه تایمز در سال ۲۰۱۵، دانش کده تورنتو در محل ۱۹ در سطح جهان و رتبه ۱ در کانادا قرار گرفت. در حالی که بر طبق |نظامِ رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۵، این دانشگاه در رتبه ۳۴ جهان رتبه ۲ در کانادا قرار گرفته‌است.در رتبه‌بندی علمی دانشگاه ‌های جهان در سال ۲۰۱۴، دانشگاه تورنتو در محل ۲۴ جهان و اهمیت اول در کانادا قرار گرفت.

۵٫دانش کده آلبرتا

دانش کده آلبرتا در سال ۱۹۰۸ میلادی تأسیس شد. پردیس این دانش کده در جنوب رود ساسکاچوان شمالی در شهر آدم ونتون قرار دارد.دانشکده آلبرتا بیش از ٣٩٠٠٠ دانشجو دارد که از آن بین بیش از هشت هزار نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی می باشند . این دانشگاه بیش از ٣٦٠٠ کارمند راهنمای ی دارد (حاوی استادها، محققان پسادکترا و دستاصحاب روش /پژوهش تحصیلات تکمیلی). از وقت تاسیس دانش کده تا انتها سال ٢٠١٣ میلادی بیش از ٢٥٠٠٠٠ نفر از دانشکده آلبرتا فارغ التحصیل شده اند. جو کلارک نخست وزیر قبلی کانادا ریچارد ادوارد تایلور نظریه پرداز سرشناس فیزیک و دریافت کننده جایزه نوبل در فیزیک از عبارت فارغ التحصیلان سرشناس دانش کده آلبرتا می باشند . دانشگاه آلبرتا جزو پنج دانش کده برتر کانادا و ۱۰۰ دانشکده برتر جهان است .از مجموعه دانشکده های این دانش کده میتوان به دانشکدهٔ آگوستانا, دانشکدهٔ روش , دانشکدهٔ تحصیلات تکمیلی پژوهش, دانشکدهٔ تربیت بدنی, دانشکدهٔ پرستاری, دانشکدهٔ پزشکی و دندان‌پزشکی, دانشکدهٔ داروسازی, دانشکدهٔ حقوق, دانشکدهٔ کشاورزی، جنگل‌داری, دانشکدهٔ مهندسی, دانشکدهٔ هنر و … اشاره نمود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در ...