خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » آلودگی نفتی دریای هندیجان جدی‌ست

آلودگی نفتی دریای هندیجان جدی‌ست

آلودگی نفتی دریای هندیجان جدی‌ست

|آلودگی نفتی دریای هندیجان جدی‌ست از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: بخشدار مرکزی هندیجان گفت: بخشی از آلودگی نفتی که در منطقه کوهستانی رگ سفید رخ داده با جریان آب باران به کنار ساحل آن شهرستان در روستای بوطاهری رسیده می باشد.

غلامعباس دانش پژوه اظهار داشت: همانطور که از قبل پیش بینی می شد آلودگی نفتی که در کوه های رگ سفید رخ داده بود براثر جریان آب ناشی از بارندگی از طریق کانال آب به پایین منطقه منتقل و همچنین سرانجام به سواحل روستای بوطاهری رسید.
او همچنین گفت: افرادی که در آن منطقه مشغول ماهیگیری خواهند بود از صید میگو با لکه های نفتی خبر داده اند ولی آن آلودگی به نظر می رسد به تا حال به منطقه ها و مناطق عمیق دریا نفوذ نکرده می باشد.
بخشدار مرکزی هندیجان گفت: آن لکه های نفتی بخشی از زمین های کشاورزی، حاشیه جاده هندیجان به دیلم و همچنین محیط زیست اطراف را در بر گرفته و همچنین آلودگی کرده و همچنین مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد متولیان امر هر چه سریعتر جهت جمع آوری لکه های فعلی و همچنین آلودگی نفتی در کوه های رگ سفید چاره اندیشی کنند زیرا با توجه به بارندگی امکان افزایش حجم آن هم وجود دارد.
ریاست اداره شیلات و همچنین آبزی پروری هندیجان نیز با اثبات و یا تایید آن آلودگی نفتی به روزنامه نویس و خبرنگار ایرنا گفته استکارشناسان آن اداره بررسی کردن مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت مشخص کردن و همچنین حجم آلودگی را آغاز کرده و همچنین با اعزام تیم های ارزیابی با شناور، بررسی کردن دقیقی از مقدار و اندازه و میزان آن آلودگی در ساحل و همچنین دریا در حال انجام می باشد.
فلامرز مزارعی گفت: قسمت و بخش بسیاری از جمعیت آن شهرستان صیاد می باشند و همچنین از راه ماهیگیری امرار معاش می کنند و همچنین نباید اجازه داد آلودگی به آن سادگی به سمت دریا حرکت و همچنین معیشت صیادان آن شهرستان را به خطر اندازد.
او همچنین از صیادان هندیجانی خواست با ارائه مختصات جغرافیایی هرگونه آلودگی نفتی را به آن اداره اطلاع دهند.
به نقل از ایرنا، بخشدار مرکزی هندیجان ۲۶ آبان ماه در گفت و همچنین گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی از دیدن آلودگی و همچنین لکه های نفتی در منطقه رگ سفید و همچنین روبروی روستای بوطاهری خبر داد.
غلامعباس دانش پژوه افزود: بارندگی و همچنین سیلاب موجب آشکار شدن آن آلودگی و همچنین انتقال آن هم به پایین کوه شده که زمین های کشاورزی منطقه را تهدید می کند.
ریاست اداره حفاظت محیط زیست هندیجان نیز ۲۵ آذر در گفت و همچنین گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی در خصوص پس نتیجه آن می شود که بررسی کردن ها جهت مشخص کردن منشاء آن آلودگی اظهار داشت: لکه های نفتی به جا مانده از چاه شماره ۱۴۷ که پارسال در رگ سفید دچار آتش سوزی شد منشاء آلودگی نفتی در آن منطقه می باشد.
مصطفی حق زاده گفت: با بررسی کردن محل چاه قدیم که سال شمسی قبل دچار آتش سوزی شده بود مشخص گردید در پایین دست چاه مشرف به دره لکه های نفتی وجود دارد که آن مواد در زمان حادثه از دهانه چاه فوران و همچنین به دره های پایین دست سرازیر و همچنین با شروع بارندگی ،مواد نفتی که در گودال ها و همچنین دره ها جمع شده بود به پایین دست هدایت و همچنین باعث آلودگی آبراهه ها شده می باشد.
شهریور ماه امسال نیز آلودگی نفتی بخشی از منطقه دریایی بحرکان هندیجان را آلوده کرد.
شهرستان هندیجان با ۹۵ کیلومتر مرز آبی در جنوب خوزستان قرار گرفته و همچنین یکی از بنادر مهم تجاری و همچنین صیادی خوزستان می باشد.

نوشته آلودگی نفتی دریای هندیجان جدی‌ست اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

آلودگی نفتی دریای هندیجان جدی‌ست در تاریخ ۲۸ November 2018 | 1:29 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل |اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در ...