خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » منشاء آلودگی نفتی در منطقه رگ سفید هندیجان مشخص شد

منشاء آلودگی نفتی در منطقه رگ سفید هندیجان مشخص شد

منشاء آلودگی نفتی در منطقه رگ سفید هندیجان مشخص شد

|منشاء آلودگی نفتی در منطقه رگ سفید هندیجان مشخص شد از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: ریاست اداره حفاظت محیط زیست هندیجان گفت: لکه های نفتی به جا مانده از چاه شماره ۱۴۷ که پارسال در رگ سفید دچار آتش سوزی شد منشاء آلودگی نفتی در آن منطقه می باشد.

مصطفی حق زاده دوشنبه در گفت و همچنین گو با روزنامه نویس و خبرنگار ایرنا در خصوص پس نتیجه آن می شود که بررسی کردن ها جهت مشخص کردن منشاء آن آلودگی اظهار داشت: آن آلودگی نفتی در حدفاصل روستای رگ سفید و همچنین بوطاهری و همچنین در حوزه استحفاظی شهرستان هندیجان دیدن و همچنین به نقل شده بود که بلافاصله بررسی کردن های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت مشخص کردن منشا آن هم آغاز شد.
او همچنین گفت: جهت بررسی کردن آن موضوع کارشناسان آن اداره با هماهنگی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به منطقه رگ سفید ۲ اعزام و همچنین از آن منطقه بازدید بعمل آوردند.
ریاست اداره حفاظت محیط زیست هندیجان ادامه داد: شرکت ملی حفاری در آن منطقه در حال حفاری جایگزین چاه شماره ۱۴۷ دکل ۹۵ می باشد که سال شمسی قبل دچار حادثه شد و همچنین در بررسی کردن محل حفر چاه جدید آلودگی نفتی دیدن نشد.
حق زاده گفت: با بررسی کردن محل چاه قدیم که سال شمسی قبل دچار آتش سوزی شده بود مشخص گردید در پایین دست چاه مشرف به دره لکه های نفتی وجود دارد که آن مواد در زمان حادثه از دهانه چاه فوران و همچنین به دره های پایین دست سرازیر و همچنین با شروع بارندگی ،مواد نفتی که در گودال ها و همچنین دره ها جمع شده بود به پایین دست هدایت و همچنین باعث آلودگی آبراهه ها شده می باشد.
او همچنین تاکید کرد: با ادامه بررسی کردن ها در پایین دست منطقه هیچگونه آلودگی نفتی در زمین های کشاورزی دیدن نشد و همچنین تنها در آبراهه ای که از وسط زمین کشاورزی قبل و همچنین به دریا می ریزد آلودگی نفتی دیدن شد.
حق زاده افزود: به گفته منشاء آن آلودگی با مستندات جهت هر گونه اقدام به اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان ارسال شد.
به به گفته ایرنا، بخشدار مرکزی هندیجان ۲۶ آبان ماه در گفت و همچنین گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی از دیدن آلودگی و همچنین لکه های نفتی در منطقه رگ سفید و همچنین روبروی روستای بوطاهری خبر داد.
غلامعباس دانش پژوه افزود: بارندگی و همچنین سیلاب موجب آشکار شدن آن آلودگی و همچنین انتقال آن هم به پایین کوه شده که زمین های کشاورزی منطقه را تهدید می کند.
شهریور ماه امسال نیز آلودگی نفتی بخشی از منطقه دریایی بحرکان هندیجان را آلوده کرد.
شهرستان هندیجان در جنوب خوزستان قرار گرفته و همچنین یکی از بنادر مهم تجاری و همچنین صیادی آن استان می باشد.

نوشته منشاء آلودگی نفتی در منطقه رگ سفید هندیجان مشخص شد اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

منشاء آلودگی نفتی در منطقه رگ سفید هندیجان مشخص شد در تاریخ ۲۶ November 2018 | 3:09 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تلاش مدیرعامل صندوق بازنشستگی جهت رونقِ تولید در صنایع خوزستان

تلاش مدیرعامل صندوق بازنشستگی جهت رونقِ تولید در صنایع خوزستان |تلاش مدیرعامل صندوق بازنشستگی جهت ...