خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » هدایت الله خادمی: هر وقت دستمزد کارگران را دلاری حساب کردید، بنزین را هم دلاری بفروشید/ شهروندان و مردم شهر هزینه ناکارآمدی حکومت‌ها را می‌دهند

هدایت الله خادمی: هر وقت دستمزد کارگران را دلاری حساب کردید، بنزین را هم دلاری بفروشید/ شهروندان و مردم شهر هزینه ناکارآمدی حکومت‌ها را می‌دهند

هدایت الله خادمی: هر وقت دستمزد کارگران را دلاری حساب کردید، بنزین را هم دلاری بفروشید/ شهروندان و مردم شهر هزینه ناکارآمدی حکومت‌ها را می‌دهند

|هدایت الله خادمی: هر وقت دستمزد کارگران را دلاری حساب کردید، بنزین را هم دلاری بفروشید/ شهروندان و مردم شهر هزینه ناکارآمدی حکومت‌ها را می‌دهند از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: کارت سوخت که زمانی جزو خطوط قرمز حکومت روحانی بود، بار دیگر در حال احیاست و همچنین گویا حکومت اراده و تصمیم راسخ گرفته، بعد از افزایش نرخ ارز جهت کنترل مقدار و اندازه و میزان مصرف سوخت، سهمیه بندی بنزین را به اجرا بگذارد، ولی آن تنها شروع ماجراست. به باور بعضی کارشناسان، حکومت با انجام آن کار، نیت و اراده دارد تا مقدمات افزایش نرخ سوخت را کلید بزند.

کارت سوخت که زمانی جزو خطوط قرمز حکومت روحانی بود، بار دیگر در حال احیاست و همچنین گویا حکومت اراده و تصمیم راسخ گرفته، بعد از افزایش نرخ ارز جهت کنترل مقدار و اندازه و میزان مصرف سوخت، سهمیه بندی بنزین را به اجرا بگذارد، ولی آن تنها شروع ماجراست. به باور بعضی کارشناسان، حکومت با انجام آن کار، نیت و اراده دارد تا مقدمات افزایش نرخ سوخت را کلید بزند.

هدایت الله خادمی، عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حکومت می خواهد در باره موضوع سوخت، کارهایی انجام دهد، ولی زیرا و به درستی که گفته بود قرار نیست کاری صورت گیرد، آهسته در حال آماده کردن مقدمات افزایش نرخ می باشد.

آن نماینده مجلس گفت: بعضی دولتمردان بر آن باورند که بنزین را سهمیه بندی کنند و همچنین به هر ایرانی سهم بنزینشان را بدهند؛ چه افرادی که خودرو دارند و همچنین چه افرادی که ندارند. بنا به شنیده ها، نیت و اراده آن اشخاص آن می باشد که ماهیانه به هر فرد یا شخص، ۳۰ لیتر بنزین داده می شود؛ بنابراین، در صورتی که آن سناریو بخواهد اجرا می شود، مضرات آن هم خیلی زیاد بیش از فوایدش خواهد بود. اولین ضرر آن که یک توقع در میان شهروندان و مردم شهر ساخته یا ایجاد می می شود که حکومت بایستی و حتما هر ساله به یک مقدار و اندازه و میزان مشخص به تو بنزین بدهد.

ضرر دیگر آنکه کسی که خودرو ندارد، نمی تواند از آن هم بهره بری و استفاده کند و همچنین به احتمال زیاد نیت و اراده فروش آن هم را خواهد داشت؛ بنابراین یکسری تیم ها و همچنین مافیاهایی شکل خواهند گرفت که کارت ها و همچنین سوخت آن اشخاص را خواهند خرید تا در بازار به فروش برسانند و همچنین یا آن هم را قاچاق کنند.

از سوی دیگر، زمانی که ما محدودیت ساخته یا ایجاد کنیم، عده ای خواهند بود که مستلزم و نیاز به بنزین بیشتری دارند؛ بنابراین، حکومت هر گونه شده بایستی و حتما آن بنزین را تأمین کند. پس چاره ای جز مشخص کردن نرخ دوم نخواهد داشت و همچنین پیش بینی می کنم که حکومت در بعدی بنزین را دو نرخی می کند؛ بنابراین هنگام و زمانی که همه پازل های موضوع بنزین را در کنار هم می گذاریم، از فعال کردن دوباره کارت سوخت گرفته تا موضوع سهمیه بندی، آن پس نتیجه آن می شود که به دست می آید که حکومت می خواهد نرخ سوخت را گران کرده و همچنین با دو نرخی کردن آن هم، بخشی از منابعش را تأمین کند.

او همچنین همچنین در آن باره افزود: حکومت تصور می کند که ۸۰ میلیون لیتر بنزین در ماه تولید می کند و همچنین در صورتی که آن را بین شهروندان و مردم شهر تقسیم کند، می تواند در ماه نفری ۳۰ لیتر به شهروندان و مردم شهر سوخت بدهد و همچنین در صورتی که افرادی هم که خودرو ندارند، بنزین خود را به دارندگان خودرو بفروشند، مشکل حل خواهد شد، ولی آن گونه نیست و همچنین مشکل اکثرا و بیشتر هم خواهد شد؛ بنابراین، حکومت با آن روند ناگزیر از نرخ دوم می باشد، ولی مقدار و اندازه و میزان آن نرخ هم جای بحث فراوان دارد. هم اکنون در فضای مجازی بحث های بسیاری بر سر آن نرخ درگرفته و همچنین نمی می شود بنزین را یکباره چهار برابر یا پنج برابر کرد.

او همچنین در ادامه یادآور شد: عده ای بر آن باورند که سوخت در کشور ما ارزان می باشد، ولی آن مشکل ما نیست. ما نتوانسته ایم پایه پولی کشور را حفظ کنیم و همچنین زیرا و به درستی که پایه پولی ما در مقابل سایر ارزها به شدت کاهش پیدا کرده می باشد و همچنین آن روند نیز همچنان ادامه دارد، هر نرخی جهت بنزین در نظر بگیریم، دوباره و همچنین چند ماه دیگر با آن مشکل روبه رو خواهیم شد.

در صورتی که ما در حال حاظر نرخ بنزین را ۵ هزار تومان مشخص کردن کنیم، شش ماه دیگر که باز ارزش پولی ما سقوط می کند، بار دیگر خواهند گفت بنزین در ایران ارزان می باشد. بله آن مشکل کشور ماست. در خارج از کشور افرادی که بنزین را با ۵۰۰۰ تومان یا ۶۰۰۰ تومان خریداری می کنند، بیش از پنج یا هزار دلار در ماه نیز دخل و درآمد دارند، نه مثل ما و همچنین خبرنگارهای ما که ماهی کمتر از ۲۰۰ دلار حقوق می گیریم. یک روزنامه نویس و خبرنگار در خارج از ایران ۶۰۰۰ دلار دخل و درآمد دارد و همچنین سایر کارگران هم با پایه دلار حقوق می گیرند و همچنین کمترین دستمزد، روزی بیش از ۱۵۰ دلار می باشد.

در صورتی که ما به آن مرحله رسیدیم که دخل و درآمد اشخاص جامعه را نیز متناسب به نرخ ارز حساب کنیم، آن هم وقت بایستی و حتما به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن آزادسازی نرخ ها باشیم؛ بنابراین، نمی قدرت به یک کارگر، ماهی یک میلیون تومان ـ که کمتر از ۹۰ دلار می باشد ـ حقوق بدهیم و همچنین از سوی دیگر نرخ بنزین را با او همچنین دلاری حساب کنیم. شهروندان و مردم شهر نباید هزینه ناکارآمدی حکومت ها را بدهند. حکومت ها با ناکارآمدی خودشان که دست روی تمام صنایع کشور گذاشته اند، هزینه ها را بالا برده اند و همچنین در حال حاظر هم که به مشکل خورده اند، می خواهند از جیب شهروندان و مردم شهر هزینه کنند.

نوشته هدایت الله خادمی: هر وقت دستمزد کارگران را دلاری حساب کردید، بنزین را هم دلاری بفروشید/ شهروندان و مردم شهر هزینه ناکارآمدی حکومت‌ها را می‌دهند اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

هدایت الله خادمی: هر وقت دستمزد کارگران را دلاری حساب کردید، بنزین را هم دلاری بفروشید/ شهروندان و مردم شهر هزینه ناکارآمدی حکومت‌ها را می‌دهند در تاریخ ۲۵ November 2018 | 4:14 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل |اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در ...