خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » نماینده ای جهت همه مسائل/نقدی بر عملکرد نماینده خاص

نماینده ای جهت همه مسائل/نقدی بر عملکرد نماینده خاص

نماینده ای جهت همه مسائل/نقدی بر عملکرد نماینده خاص

|نماینده ای جهت همه مسائل/نقدی بر عملکرد نماینده خاص از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: نماینده ای جهت همه مسائل/نقدی بر عملکرد نماینده خاص به قلم اکبر نعمت الهی کارشناس نفت

آن که عملکرد غلط یک فرد یا شخص را نباید به پای یک مجموعه نوشت موضوعی می باشد که بایستی و حتما مورد توجه همه ما قرار گیرد ولی باید توجه داشت متاسفانه گاهی افراط در آن موضوع که مبادا یک امر استثنایی به پای یک مجموعه نوشته می شود باعث می می شود که موضوع از حالت یک استثنا خارج شده و همچنین به یک امر طبیعی بدل می شود.

به همین دلیل می باشد که نمی قدرت از کنار بعضی استثناها بی تفاوت گذشت.
آن که کشور شامل مدیریتی می باشد که توسط قانون اساسی اعتبار یافته می باشد و همچنین شهروندان و مردم شهر با رای خود بر آن هم مهر اثبات و یا تایید زده اند بحثی می باشد که مرتبط به فردی خاص نمی می شود و همچنین همه آحاد ملت و همچنین مسئولان بر آن میثاق ملی مهر التزام زده اند و همچنین به همین دلیل می باشد که می قدرت در همه موارد استخدامی و همچنین انتخاباتی التزامها را گرفتن و همچنین بر آن هم اساس بدون چنین التزامی هیچ قدرتی در کشور استوار نمی می شود.
در بعضی شهرها و روستاها اعمه جمعه یا نمایندگان محلی می کوشند بر اجرای وظائف نمایندگان حکومت در منطقه ها و مناطق متنوع و گوناگون و مختلف تاثیر بگذارند یا بعضی نهادها با اعمال نفوذ نمایندگان خود را در عزل و همچنین نصبها بر حکومت تحمیل می کنند ولی باید توجه داشت حکومت کارآمد نمی تواند زیربار چنین دخالتهایی برود.
قانون اساسی به عنوان سند میثاق ملی جایگاه قوا را به روشنی گفتن می کند و همچنین جایگاه قوه مقننه را از قوای دیگر مشخص می کند. نماینده مجلس جایگاه نظارتی دارد و همچنین گرچه گاهی بعضی نمایندگان با عبور از مرز جایگاه قوانین و قانونی شان از حکومت و همچنین قوه قضاییه توقعاتی غیر مشروع پیدا می کنند ولی باید توجه داشت آن جایگاه چنان اهمیتی دارد که خود نمایندگان مجلس جهت حفظ کلیت نظام و همچنین مشروعیت قانون و همچنین مجلس از رفتارهای غیرقانونی بعضی نمایندگان زیاده طلب جلوگیری کرده و همچنین آنها را سر جایشان می نشانند.

آن امر نه جهت آن هم می باشد که مدیریت مجلس نگران قوای دیگر باشد بلکه جهت دفاع از کلیت مجلس و همچنین پرهیز از به فساد کشیده شدن نمایندگان و همچنین ساخته یا ایجاد روابط ناشایست با حکومت می باشد که می تواند سوای ساخته یا ایجاد ویژه خواری، باعث فساد گسترده می شود.

خود نمایندگان مجلس با لحاظ آن اهمیت و همچنین جایگاه و همچنین در جهت حفظ شان مجلس در آیین نامه و همچنین بعضی مصوبات از جایگاه نمایندگی دفاع می کنند ولی باید توجه داشت متاسفانه بعضی نمایندگان گاهی از جایگاه قوانین و قانونی خود عدول می کنند و همچنین به حریم دستگاههای اجرایی وارد می شوند.
مهره چینی آن اشخاص در دستگاههای دولتی می تواند بدعتی ناشایست باشد که جایگاه مدیریت اجرایی کشور را خدشه دار می کند. مدیری هم که براساس نظر نماینده مجلس کسی را عزل یا نصب کند دیگر پروایی از مجلس ندارد و همچنین کسب و کار خود را به هر ترتیب ممکن پیش می برد.

ماجرای اخیر در پتروشیمی ماهشهر از جذاب و جالب ترین و همچنین در عین حال نگران کننده ترین دخالتهای غیرمسئولانه یک نماینده در امر اجرایی می باشد.

آن هم گونه که ایرنا نقل از کرده می باشد، با پایان ماموریت آقای عبدالرضا غلامی قرار بود محسن آتش زمزم ماموریت او را به دست بگیرد ولی باید توجه داشت باوجود اعلام قبلی و همچنین جمع شدن تیمی در مراسم معارفه، با تلاش نماینده ماهشهر، امیدیه و همچنین هندیجان که با آن بهانه که مدیران بومی شایسته ای در مجموعه حضور دارند که بایستی و حتما یکی از آنها مدیریت عامل شرکت عملیات غیرصنعتی و همچنین سرویس ها و خدمات صنایع پتروشیمی می شود معارفه برگزار نشد!
دخالت یک نماینده در موضوعی که اصولا ربطی به وظایف نمایندگی او ندارد و همچنین روش وارد شدن نماینده به موضوعی که قانون تشخیص آن هم را به دست او نگذاشته می باشد از آخرین تحولاتی می باشد که همه شنوندگان آن خبر را با حیرت روبرو می کند. به نظر می رسد از آن پس مدیران کشور را هم بایستی و حتما توسط نمایندگان مجلس منصوب کرد.

چنین موضوعی اهانت به شان نمایندگی از یک طرف و همچنین بی حرمتی به قانون اساسی و همچنین اصل تفکیک قواست که قانون اساسی بر آن هم تاکید دارد زیرا رعایت نکردن اصل تفکیک قوا را منجر به دیکتاتوری می داند.

مجلس شورای اسلامی در جهت اعاده حقوق شرعی و همچنین جایگاه قوانین و قانونی خود بایستی و حتما با آن عمل خلاف یک نماینده برخورد قوانین و قانونی کند تا از تکرار چنین اعمالی در بعدی جلوگیری می شود.

نوشته نماینده ای جهت همه مسائل/نقدی بر عملکرد نماینده خاص اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

نماینده ای جهت همه مسائل/نقدی بر عملکرد نماینده خاص در تاریخ ۱۴ June 2019 | 12:34 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی امیر کبیر(سهام عام )

آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی امیر کبیر(سهام عام ) |آگهی ...