خانه » مقالات » عایق کاری سوله یا عایق کاری قالب فلزی ساختمان

عایق کاری سوله یا عایق کاری قالب فلزی ساختمان

درایران با نام پلاستوفوم،یونولیت وآکاسیف(هرسه نام ثبت شده تجاری هستند )شناخته می شود که نام اصلی ان پلی استرین انبساطی یا Epsاست .در بسياري از


عایق الاستومری چیست

پشم سنگ,پشم سنگ ایران,پشم سنگ سپاهان

کشورهای آمریکای شمال این محصول بانام استایدوفوم شناخته می شود .نوعی پلیمرسفیدرنگ وعایق رطوبت وصداودما است که از فرایند های پتروشیمی تهیه می شود .
به وسیله ی شرکت کوپرپلی استایدن انبساطی تولید گردید.ازاین ماده جهت عایق سازی ،تهیه وسایل نیازمند عایق گرما ی وبسته بندی وسائل حساس الکتریکی

،الکترونیکی ومکانیکی مصرف می شود .
کاربر دها
استایدوفوم ترکیب شده از ۹۸درصدهواست که سبب سبک وشناوربودن آن شده .به دلیل خصوصیات ی این ماده وویژگی سبک بودن ان درسال۱۹۴۲توسط

گاردساحلی ایالات متحده به عنوان قایق نجات مورد استفاده قرارگرفت.

استایدوفوم کاربر دهای متعددی دارا که حاوی وارتیه ای از عایق لوله ای و مصالح عایق شده ساختمانی است وردزیرجاده ها ودیگر ساختاذها جهت پیشگیری از

به هم خوردگی خاک به خاطر یخ زدگی استفاده می شود .از استایدوفوم در سردخانه ها،استودیوهای صدابرداری وایزلاسیون صدا در فضاهای الودگی های بالالی صوتی وهمچنین تهیه ماکت ،تابلوهای تبلیغاتی موقت ودکوراسیون ها مصرف می شود .در صنعت ساختمان در اندازه های مختلف واستانداردبه عنوان بلوک های سقفی مصرف می شود .

ماده اولیه
ماده اولیه استادوفوم استایدن است ودر پتروشیمی بدست می آید .پلی استادین یا حرف اختصاری Epsماده اولیه است .
عایق بودن
.استایدوفوم معمولی ضخامت ۱۰سانتی متر در مساوی ۴۲دسی بل عایق است وضخامت کمتر ۱۰سانتی متر ان برای عایق صوتی کاربر دی ندارد..

استادیوفوم معمولی به ضخامت ۱۰ سانتی متر در مساوی انتقال گرما حدودا۳۵درصد عایق گرما ی است.

دلایل متعددی جهت عایق کاری قالب فلزی ساختمان وجود دارد. در عایق کاری شرایطی پیش می آید که ممکن است از لحاظ اقتصادی به نفعتان نباشد. عواملی وجود دارد که باید از آنها اطلاع داشته باشد همچنین کمک می نماید که تصمیم بگیرید و بهترین عایق را گزینش بکنید .

آیا عایق کاری ضروری است؟

در گاهي محیط های خاص، عایق کاری سوله ضروری نیست. در واقع بسياري از مردم به دلیل هزینه های زیاد محیطی که ساختمان در آن واقع شده است از عایق کاری صرف نظر می کنند. در آب و هوای ویِژگزینشه این امر کاملاً پذیرفتنی است.

با این وجود، دیگر مناطق نسبت به یک ساختمان عایق شده مفید تر خواهد بود. اگر در منطقه ای مرطوب زندگی میکنید، عایق کاری پشت بام مانع جمع شدن رطوبت در سطح زیرین آن شده از چکه کردن پیشگیری می نماید .

اگر در منطقه ای گرم و خشک زندگی می بکنید برخي وقتها اوقات بهتر است مجوز دهید میزان ی هوا داخل ساختمان جریان پیدا نماید تنها از یک نوع خنک کننده ی تبخیر ضروری است مصرف بکنید تا امکان استفاده از جریان هوای آزاد شده را میسر سازد. علاوه بر راحتی بیشتر، از مهمترین فوائد عایق کاری سوله کاهش مصرف از انرژی است که ایجاد می شود.

از آنجایی که بیشتر انرژی گرما ی در گوشه ای به دام انداخته می شود هدر نمی رود، توانایی گرم یا خنک کردن ساختمان با کارآیی بالا جهت مردم میسر ساخته است.

پایداری در مساوی آتش:

موارد دیگری که زمان گزینش عایق باید به آن توجه شود این است که آیا در مساوی آتش مقاوم است یا خیر.

از زمانی که این ساختمان ها برای کار های مربوط به کار مورد استفاده قرار گرفته، پیشنهاد شده است که از عایق مقاوم در مساوی آتش استفاده شود.

هیچ کس رفیق ندارد اتفاقاتی از قبیل آتش سوزی رخ بدهد. ولی بهتر است مطمئن شویم که عایق گزینش شده اقطعا ل به وقوع پیوستن حوادث را تشدید نکرده و کاملاً بی تهدید است.

عایق مانع تابش:

وقت ی که قالب فلزی جدید ی را نصب می کنیم، در واقع عایق مانع تابش را توصیه کرده ایم، اگر هنوز قالب فلزی ساختمان را نساخته اید یا حداقل پانل ها را کار گذاشته اید، اضافه کردن عایق مانع تابش خیلی موثر است.

فلز انتقال دهنده ی گرما است. پانل های فلزی نیز گرما را انتقال می دهند. این امر در هوای گرمتر ارزش بیشتری دارد، به وسیله ی نصب عایق مانع تابش بین اسکلت ساختمان و پانل ها از انتقال گرما به سیسـتم ساختمان پیشگیری بکنید .

عایق مانع تابش یک محصول ثابت شده است به مفهوماینکه امتحان خود را پس داده است و نسبت به عایق سوله برای امور دیگر نیز مورد مصرف قرار میگیرد.

در آب هوای بیابانی یکی دیگر از فوائد عایق مانع تابش این است که مجوز میدهد میزان ی هوا به ساختمان وارد شود.

عایق ورق فایبر گلاس:

ورق های فایبرگلاس در تهیه خانه ها ساختمان ها به کار می رود. مصرف از این عایق خیلی متداول بوده زمانی که به «عایق» فکر می بکنید ، اکثرا اولین محصولی است که به ذهنتان خطور می نماید . این امر به خاطر طبیعت این محصول است که در اینجا به آن اشاره کردیم.

توصیه می کنیم از عایق مانع تابش استفاده بکنید :

چنانچه در نصب عایق فایبرگلاس پافشاری می بکنید ، چند راه پیش رو دارید: اول اینکه می توانید این عایق را بین گل میخ ها نصب بکنید . دوم می توانید این عایق را زیر پانل های رویی مانند عایق مانع تابش نصب نمایید.

برای نصب در سطح خارجی بایستی ابتدا از پانل های فلزی خارج اسکلت ساختمان شروع کنید با پانل های برچیده شده به دور ساختمان بروید و دو ردیف نوار دو رو برخلاف استیل ساختمان قرار دهید. اگر این کار را انجام نداده اید بخش های مختلف آن را اندازه گیری بکنید عایق ورق فایبرگلاس را به اندازه ببرید. ی که عایق بریده شد به آسانی آن را برخلاف نوار بچسبانید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد

چگونه تکنولوژی در دوره رکود به کمک بازار املاک ایران آمد همان‌طور که بار‌ها در ...