خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » اتصال ریلی بندر امام و پیشوا (ره) به بندر لاذقیه در دست بررسی کردن می باشد

اتصال ریلی بندر امام و پیشوا (ره) به بندر لاذقیه در دست بررسی کردن می باشد

اتصال ریلی بندر امام و پیشوا (ره) به بندر لاذقیه در دست بررسی کردن می باشد

|اتصال ریلی بندر امام و پیشوا (ره) به بندر لاذقیه در دست بررسی کردن می باشد از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: وزارت حمل و همچنین نقل سوریه امروز (یکشنبه) از بررسی کردن طرح اتصال ریلی بندر امام و پیشوا خمینی (ره) به بندر لاذقیه سوریه در ساحل دریای مدیترانه خبر داد.

به نقل از روزنامه “الوطن” سوریه، آن وزارت خانه همچنین با اشاره به مذاکرات انجام شده در خصوص طرح اتصال شهرهای “شلمچه” و همچنین “بصره” عراق که ایران مجری و همچنین سرمایه گذار آن هم می باشد، تاکید کرد که اتصال شلمچه به بندر امام و پیشوا خمینی (ره) و همچنین اتصال بصره به بندر لاذقیه به زودی تکمیل خواهد شد.

طرح اتصال راه‌آهن خرمشهر به شلمچه (به طول ۱۷ کیلومتر) در سال شمسی ۹۰ به بهره‌برداری رسید و همچنین ادامه آن هم تا شهرستان بصره به طول ٣٣ کیلومتر در خاک عراق باقی مانده که به دلایل متنوع و گوناگون و مختلف شامل یورش تیم ضد بشری و ترویستی “داعش خود خوانده” به مناطقی از عراق در سال شمسی ۲۰۱۴ میلادی، آن طرح در آن کشور با وقفه همراه شده می باشد.
همزمان با تکمیل ٣٣ کیلومتر خط باقی مانده، خط آهن خرمشهر به خط آهن سراسری عراق متصل خواهد شد و همچنین از آن مسیر جریان پهناور و بزرگ تبادلات تجاری و همچنین جابه‌جایی مسافر از ایران تا دریای مدیترانه برقرار می می شود.

ایران و همچنین عراق در  اجلاس همکاری‌های حمل و همچنین نقل که با حضور مسولان کشور سوریه در ۱۰ تیرماه امسال برگزار شد؛ نسبت به آغاز عملیات اجرایی آن طرح موافقت کردند.
بنیاد مستضعفان جمهوری اسلامی ایران به عنوان شرکت سرمایه‌گذار ساخت آن مسیر ریلی را در عراق به دست خواهد گرفت.

وزارت حمل و همچنین نقل سوریه نیز علام کرد که خط ریلی دیر الزور- الطالبیه- البوکمال به طول ۱۴۲.۸ کیلومتر و همچنین با شاخه های فنی پیشرفته از لحظ سرعت و همچنین زیرساخت در دست اجرا می باشد.  آن خط بخشی از محور نقل و همچنین انتقال بین المللی اروپایی  – شرقی بنادر سوریه به شمار می رود که از حلب به عراق، ایران و همچنین کشورهای شرق آسیا متصل می می شود و همچنین گذرگاهی استراتژیک جهت سوریه و همچنین عراق به شمار می آید.

آن وزارت منزل و خانه تاکید کرد: بعضی قسمت های آن خط به خاطر خسارت ها جنگ تخریب شده و همچنین مستلزم و نیاز به بازسازی دارد.

نوشته اتصال ریلی بندر امام و پیشوا (ره) به بندر لاذقیه در دست بررسی کردن می باشد اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

اتصال ریلی بندر امام و پیشوا (ره) به بندر لاذقیه در دست بررسی کردن می باشد در تاریخ ۳ November 2019 | 2:12 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی امیر کبیر(سهام عام )

آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی امیر کبیر(سهام عام ) |آگهی ...