خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » خوزستان محبوب سرمایه گذاری

خوزستان محبوب سرمایه گذاری

خوزستان محبوب سرمایه گذاری

|خوزستان محبوب سرمایه گذاری از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: طبق بررسی ها در پنج‌ماهه ابتدایی امسال، دوست داشتنی و جذاب‌ترین استان‌های ایران جهت جذب سرمایه دو استان‌ کرمان و همچنین خوزستان بوده‌اند. در مقابل کمترین سرمایه‌ به سمت استان‌های کهگیلویه و همچنین بویراحمد، خراسان شمالی و همچنین خراسان جنوبی میل داشته می باشد.

جهت پیش‌بینی حرکت سرمایه‌ در مکان‌های متنوع و گوناگون و مختلف (میل به سرمایه‌گذاری) گویاترین شاخص، جوازهایی می باشد که جهت تأسیس واحدهای تولیدی صنعتی صادر می‌می شود. آن شاخص نشان می‌دهد کدام قسمت و بخش‌های جغرافیایی یک کشور بیشترین جاذبه را جهت سرمایه‌گذاران ساخته یا ایجاد کرده و همچنین بالعکس. همچنین کدام حوزه‌های صنعتی در طرح و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب جهت سرمایه‌گذاری قرار گرفته می باشد. آن پیش‌بینی‌ها می‌تواند دید روشنی از اوضاع تولیدات آتی و همچنین  نقاط اشباع و همچنین پربازده اقتصادی به دست دهد.

طبق آمارهای وزارت صنعت، معدن و همچنین تجارت کشور، در پنج‌ماهه اول سال شمسی ۱۳۹۸ تعداد ۱۰ هزار و همچنین ۵۵۱ فقره جواز تأسیس با پیش‌بینی سرمایه ۱۱۱.۸ هزار میلیارد تومان و همچنین پیش‌بینی اشتغال ۲۴۸ هزار و همچنین ۱۹۱ فرد یا شخص صادر شده می باشد. مقایسه ارقام فوق با مدت مشابه سال شمسی قبل نشان دهنده افزایش ۱۸.۷ درصدی در تعداد، ۲۲.۹ درصدی در سرمایه‌گذاری و همچنین ۱۹.۸ قسمت و بخش در اشتغال می باشد.

بیشترین تعداد جواز تأسیس در استان‌های یزد، سمنان و همچنین خراسان رضوی به ترتیب با ۱۰۸۳ ،۱۰۴۸ و همچنین ۸۴۲ فقره صادر شده می باشد. از نظر بیشترین مقدار و اندازه و میزان سرمایه پیش‌بینی شده در آن جوازها، استان‌های کرمان و همچنین خوزستان در رده‌های اول و همچنین دوم قرار دارند که به ترتیب ۱۴ و همچنین ۱۲ هزار میلیارد تومان مجوز ساخت گرفته‌اند. در مقابل، کمترین سرمایه‌ پیش‌بینی شده مرتبط به استان‌های کهگیلویه و همچنین بویراحمد (۱۸۵ میلیارد تومان)، خرسان شمالی (۱۹۳ میلیارد تومان) و همچنین خراسان جنوبی (۶۳۹ میلیارد تومان) بوده می باشد. با آن حال، در صورتی که قسمت و بخش رشد پیش‌بینی سرمایه (سرمایه جواز) را در نظر بگیریم، در پنج‌ماهه اول امسال بالاترین رشد را نسبت به مدت مشابه سال شمسی قبل استان‌های کردستان (۱۳۵۱ قسمت و بخش)، کرمان (۴۸۷ قسمت و بخش) و همچنین اردبیل (۳۵۳ قسمت و بخش) داشته‌اند. در مقابل استان‌های کهگیلویه و همچنین بویراحمد (۸۷- قسمت و بخش)، خراسان جنوبی (۸۰- قسمت و بخش) و همچنین منطقه ها و مناطق آزاد و همچنین ویژه (۵۱- قسمت و بخش) قرار دارند.

کدام منطقه آزاد در رأس برنامه جذاب و جالب و خوب سرمایه‌گذاران می باشد؟

طبق بررسی ها در میان منطقه ها و مناطق آزاد کشور، بیشترین تعداد مجوز تأسیس واحد صنعتی مرتبط به منطقه ویژه اقتصادی با ۳۸ فقره به ارزش ۹۲۰۰ میلیارد تومان، منطقه آزاد ارس با ۳۱ مجوز به ارزش ۱۸۱ میلیارد تومان و همچنین سپس منطقه آزاد ماکو با ۲۸ فقره به ارزش ۱۸۲ میلیارد تومان می باشد. در مقابل، منطقه آزاد قشم با صفر فقره، منطقه چابهار با سه فقره به ارزش ۳ میلیارد تومان و همچنین  منطقه آزاد اروند با دو فقره به ارزش ۱۱ میلیارد تومان قرار دارند.

بر اساس آن نقل از از ۱۰ هزار و همچنین ۵۵۱ فقره جواز تأسیس صادره در پنج‌ماهه اول سال شمسی ۱۳۹۸، بیشترین تعداد مرتبط به تیم «محصولات غذایی و همچنین انواع آشامیدنی» با ۱۳۶۳ جواز و همچنین «سایر محصولات کانی غیرفلزی» با ۱۱۹۲ فقره جواز می باشد. بالاترین سهم پیش‌بینی سرمایه‌گذاری در تیم‌‍‌های صنعتی متعلق به تیم «کک و همچنین فرآورده‌های حاصل از نفت» با ۲۰.۸  قسمت و بخش از کل سرمایه‌گذاری جوازهاست.

سهم ۲۵ درصدی استان تهران در بهره‌برداری

طبق نقل از وزارت صمت، طی پنج‌ماهه اول سال شمسی ۱۳۹۸، ۲۳۹۹ فقره پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری ۱۷.۵ هزار میلیارد تومان و همچنین اشتغال ۳۸ هزار و همچنین ۷۹۷ فرد یا شخص صادر شده می باشد. مقایسه ارقام فوق با مدت مشابه سال شمسی قبل نشان‌دهنده افزایش ۸.۴ قسمت و بخش در تعداد و همچنین کاهش ۴۱.۷ درصدی در سرمایه و همچنین ۸.۱ درصدی در اشتغال می باشد. از آن تعداد پروانه بهره‌برداری صادره، ۱۲۶۲ فقره آن هم ایجادی و همچنین ۱۱۳۷ فقره توسعه‌ای می باشد. بیشترین تعداد پروانه بهره‌برداری صادره در بین استان‌های کشور مرتبط به استان آذربایجان شرقی و همچنین اصفهان با ۲۲۵ و همچنین ۲۱۳ فقره و همچنین کمترین با ۱۲ فقره به جنوب کرمان تعلق دارد. بالاترین مقدار و اندازه و میزان سرمایه‌گذاری مندرج در پروانه‌های بهره‌برداری صادره، متعلق به استان تهران با ۴.۴ هزار میلیارد تومان با سهم ۲۵.۲ درصدی از کل کشور می باشد.

نوشته خوزستان محبوب سرمایه گذاری اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

خوزستان محبوب سرمایه گذاری در تاریخ ۴ November 2019 | 1:06 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی امیر کبیر(سهام عام )

آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی امیر کبیر(سهام عام ) |آگهی ...