خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » اجرای موفقیت آمیز ۵ پروژه فنی جهت تامین پایدارخوراک پتروشیمی امیرکبیر

اجرای موفقیت آمیز ۵ پروژه فنی جهت تامین پایدارخوراک پتروشیمی امیرکبیر

اجرای موفقیت آمیز ۵ پروژه فنی جهت تامین پایدارخوراک پتروشیمی امیرکبیر

|اجرای موفقیت آمیز ۵ پروژه فنی جهت تامین پایدارخوراک پتروشیمی امیرکبیر از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: ریاست سرویس ها و خدمات فنی شرکت پتروشیمی امیرکبیر از اجرای موفقیت آمیز ۵ پروژه فنی با تکیه بر دانش داخلی و همچنین مهندسین و متخصصین توانمند شرکت به منظور تامین پایدار خوراک و همچنین جلوگیری از ساخته یا ایجاد وقفه در تولید خبر داد.

اجرای پارت دوم لاین “۱۲ اتیلن غرب:

خشایار رئیسی کاج در ابتدای صحبت های خود با اعلام خبر اجرای پارت دوم لاین ۱۲” اتیلن غرب اظهار داشت: با توجه به اجرای پارت اول پروژه ، از کنار پتروشیمی اروند تا جنب پتروشیمی فن آوران، به منظور رفع مشکلاتی شامل وجود اختلاف در محاسبات مقدار و اندازه و میزان خوراک دریافتی پتروشیمی امیر کبیر و همچنین رینگ منطقه ویژه، اشغال شده خط اتان پتروشیمی مارون  و همچنین مشکل در تامین خوراک مجتمع می بایست فاز دوم طی آن پروژه اجرا می شد .

او همچنین افزود: از آن رو به همت همکاران آن پروژه به سرانجام رسید، که با انجام آن هم می قدرت اتیلن را به صورت مجزا و همچنین همزمان از دو منبع اتیلن غرب و همچنین پتروشیمی مارون بدون ساخته یا ایجاد اختلافات مقداری در محاسبات گرفتن کرد که بدون شک تاثیر بسزایی در روند تولید خواهد داشت.

فایر پروف کردن پایه های مخازن کروی پتروشیمی امیر کبیر:

ریاست سرویس ها و خدمات فنی شرکت پتروشیمی امیرکبیر به یکی از دیگر از پروژه های انجام شده در حوزه سرویس ها و خدمات فنی اشاره کرد و همچنین گفت: زنگ زدگی و همچنین خوردگی قسمت فلزی پایه های مخازن کروی، وجود ترک و همچنین آسیب در قسمت بتنی پوشش پایه ها که منجر به از دست رفتن مقاومت مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری در صورت بروز حریق شده بود، موجب شد تا نسبت به فایر پروژ کردن پایه های مخازن کروی اقدام می شود، چرا که با ادامه آن روند نهایتا منجر به تغییر شکل پایه ها و همچنین فرو ریختن مخزن در زمان حریق احتمالی می شد .

آن مسئول ادامه داد: بنابراین عملیات فایرپروف کردن از روند خوردگی قسمت فلزی پایه های مخازن کروی بواسطه سند بلاست و همچنین رنگ آمیزی آن هم، جلوگیری می شد، فایر پروف کردن پایه ها ( اجرای مجدد بتن محافظ ) از تغییر شکل پایه ها و همچنین فرو ریختن مخازن کروی مجتمع نیز جلوگیری می کرند.

نصب فیلتر بر روی مسیر اتیلن ورودی مجتمع

ریاست کاج در قسمت و بخش غیره ای از صحبت های خود با اشاره به وجود ذرات جامد در گاز اتیلن ورودی مجتمع خاطرنشان کرد: وجود آن ذرات جامد در گاز اتیلن موجب Decompose و همچنین توقف واحد LDPE می می شود و همچنین بواسطه آن هم هزینه های خیلی زیاد بالای توقف را به شرکت تحمیل می نماید، از آن رو نصب فیلتر بر روی مسیر اتیلن ورودی مجتمع در دستور کار قرار گرفت که پس نتیجه آن می شود که آن هم، عدم Decompose و همچنین توقف واحد LDPE و همچنین نهایتا تولید پایدار و همچنین راندمان بالاتر واحد شد.

اجرای لاین “۱۰ کریدور خوراک از مجاور پتروشیمی رازی تا پتروشیمی امیر کبیر

او همچنین در ادامه از اجرای لاین “۱۰ کریدور خوراک از مجاور پتروشیمی رازی تا پتروشیمی امیر کبیر خبر داد و همچنین گفت: با توجه به معظلات و مسائل و مشکلات عدیده ناشی از کمبود خوراک جهت پتروشیمی امیر کبیر و همچنین هزینه های بالا و همچنین زمانبر بودن تخلیه و همچنین بارگیری با تانکر ، آن پروژه با هدف سهولت و همچنین امکان ذخیره سازی و همچنین بهره برداری از مخازن موجود در پتروشیمی فارابی ، پایانه مخازن ، اکسیر شیمی و همچنین پتروشیمی اصفهان و همچنین … و همچنین در پس نتیجه آن می شود که کاهش هزینه های تامین خوراک و همچنین امکان افزایش تولید ناشی از تامین مطمئن خوراک، تعریف شد.

ریاست سرویس ها و خدمات فنی شرکت پتروشیمی امیرکبیر اضافه کرد: تسهیل و همچنین تامین پایدار خوراک ، کاهش هزینه های تامین خوراک و همچنین امکان افزایش تولید ناشی از تامین مطمئن خوراک  از فواید اجرای آن پروژه خواهند بود که خوشبختانه تا به حال بررسی کننده و پروهشگر شده اند.

نصب پکیج جداسازی گاز اتیلن شرکت Borsig آلمان

رئیسی کاج نصب پکبج جداسازی گاز اتیلن شرکت BORSIG آلمان را یکی دیگر از پروژه های حوزه سرویس ها و خدمات فنی برشمرد و همچنین عنوان کرد: آن پروژه به منظور جلوگیری از هدر رفت اتیلن موجود در فرآیند فلرینگ نرمال و همچنین مجاز واحد LLDPE و همچنین در پس نتیجه آن می شود که صرفه جویی، کاهش و همچنین جلوگیری از تلفات هرچه اکثرا و بیشتر و همچنین امکان جداسازی و همچنین بازیافت اتیلن از گازهای ارسالی به فلر،  به عنوان پروژه ای جهت تامین، نصب و همچنین پیاده سازی و راه اندازی پکیج جداسازی گاز اتیلن با بهره بری و استفاده از سیستم غشایی تعریف شد.

او همچنین در پایان خاطرنشان کرد: بازیابی و همچنین بازیافت گاز اتیلن موجود در گازهای خروجی فلر و همچنین کاهش هزینه خوراک و همچنین افزایش تولید از فواید اجرای آن پروژه به شمار می رود.

نوشته اجرای موفقیت آمیز ۵ پروژه فنی جهت تامین پایدارخوراک پتروشیمی امیرکبیر اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

اجرای موفقیت آمیز ۵ پروژه فنی جهت تامین پایدارخوراک پتروشیمی امیرکبیر در تاریخ ۱۴ December 2019 | 12:02 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی امیر کبیر(سهام عام )

آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی امیر کبیر(سهام عام ) |آگهی ...