خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » برخورد با هلدینگ خلیج فارس، مطالبه ای عمومی

برخورد با هلدینگ خلیج فارس، مطالبه ای عمومی

برخورد با هلدینگ خلیج فارس، مطالبه ای عمومی

|برخورد با هلدینگ خلیج فارس، مطالبه ای عمومی از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: پتروتحلیل نوشت: اجرای نصفه و همچنین نیمه قانون منع بکارگیری بازنشستگان سبب شد تا دیوان عدالت اداری به عنوان اولین نهاد ناظر، آرائی صادر و همچنین خواستار عدم بکارگیری آن تیم در هلدینگ پهناور و بزرگ انرژی کشور می شود.

آن رسانه در ادامه یادداشت خود به قلم سعیده جلاتی نوشته می باشد: حاشیه های سکانداری یک مدیر بازنشسته با رشته ای غیرتخصصی در راس هلدینگ خلیج فارس سبب شد تا پای نهاد بازرسی هم به میان آید و همچنین کمتر از یک ماه قبل در نامه‌ای به دفتر وزیر نفت، خواستار برکناری ۶۴ تن از مدیران و همچنین مشاوران بازنشسته هلدینگ خلیج‌فارس می شود.

جعفر ربیعی مدیر عامل آن هلدینگ نیز که از شرکت بهره‌برداری متروتهران به صنعت پتروشیمی آمده در زمره آن بازنشستگان قرار دارد.

همچنین و علاوه بر آن، بعضی از وکلای ملت نیز با در جریان قرار گرفتن اوضاع مدیریت آن هلدینگ و همچنین سابقه مدیرعامل فعلی آن هم، پیگیر ماجرا شدند.

فریدون احمدی عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از نمایندگانی بود که در آن خصوص به «پتروتحلیل» گفته می باشد: طبق قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، مدیریت در شرکت هایی که حکومت در ۵۰ قسمت و بخش از آن هم سهامدار می باشد و همچنین یا شرکت های سهامدار در آن هم، وابسته به حکومت خواهند بود، هیچ بازنشسته ای نباید در راس آن هم مشغول به کار می شود.

احمدی ادامه داده: یکی از مواردی که استیضاح اخیر وزیر نفت در مجلس مطرح شد، به بکارگیری مدیران بازنشسته به ویژه در مورد هلدینگ خلیج فارس مرتبط می شد.

آن نماینده شهروندان و مردم شهر در مجلس، با پیگیری های روزنامه نویس و خبرنگار «پتروتحلیل» مساله مدیرعاملی ربیعی در راس هلدینگ خلیج فارس را به عنوان یک بازنشسته با شجاع الدین بازرگانی دست یار مسائل حقوقی و همچنین مجلس وزارت نفت مطرح کرد. پاسخ آن مقام مسئول نیز در مطالبه آن نماینده مجلس آن چنین داده شد که «تا کنون دیوان عدالت اداری و همچنین یا نهاد بازرسی ایرادی وارد نکرده اند و همچنین در پس نتیجه آن می شود که ما هم منعی جهت آن ادامه مدیریت ندیدیم!» و همچنین در نهایت با تاکید فریدون احمدی مبنی بر ملزم بودن حکومت به اجرای قانون، قرار بر آن شد تا دست یار مسائل حقوقی و همچنین مجلس وزارت نفت آخرین اوضاع آن پرونده را استعلام بگیرد و همچنین گزارشی از شرح آن هم ارائه کند.

از سوی دیگر بخشی از شنیده ها حاکی از آن هم می باشد که در صورت موافقت با حذف ربیعی از مدیرعاملی هلدینگ خلیج فارس، مدیران ارشد آن هلدینگ به دنبال فردی خواهند بود که با سیاست‌های فعلی حکومت مخالفتی نداشته باشد و همچنین ترکیب اعضا تغییر چندانی نداشته باشد.

بر آن اساس، می قدرت مدعی شد که موضوع هلدینگ خلیج فارس و همچنین سکانداری آن هم توسط یک بازنشسته، به یک مطالبه عمومی تغییر پیدا کردن شده و همچنین می قدرت از کانال مجلس باز هم پیگیر آخرین جزئیات آن هم شد.

نوشته برخورد با هلدینگ خلیج فارس، مطالبه ای عمومی اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

برخورد با هلدینگ خلیج فارس، مطالبه ای عمومی در تاریخ ۲۷ December 2019 | 1:24 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی امیر کبیر(سهام عام )

آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی امیر کبیر(سهام عام ) |آگهی ...