خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » عملکرد درخشان پتروشیمی غدیر در ۱۰ماهه/ روند سودسازی همچنان ادامه دارد

عملکرد درخشان پتروشیمی غدیر در ۱۰ماهه/ روند سودسازی همچنان ادامه دارد

عملکرد درخشان پتروشیمی غدیر در ۱۰ماهه/ روند سودسازی همچنان ادامه دارد

|عملکرد درخشان پتروشیمی غدیر در ۱۰ماهه/ روند سودسازی همچنان ادامه دارد از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر از افزایش بیش از ۲.۲ برابری ارزش سهام شرکت پتروشیمی غدیر در بورس از سال شمسی قبل تا حال خبر داد و همچنین گفت:‌ هر سهم شرکت پتروشیمی غدیر در سال شمسی قبل مبلغ ۶۰۰ تومان بود، آن در حالی می باشد که امروز حدود ۱۴۶۰ تومان معامله می‌می شود.

وحید نام نیک، در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار اقتصادی ایلنا عنوان کرد: خط تولید شرکت پتروشیمی غدیر از کشور بلغارستان خریداری و همچنین پروژه  نصب آن هم از ۸۱ آغاز شد. با توجه به آنکه لایسنس واحد، آمریکایی بود، به دلیل تحریم ها، به ناچار راه‌اندازی توسط مهندسین ایرانی صورت گرفت. نهایتا شرکت پتروشیمی غدیر در سال شمسی ۸۸ به بهره‌برداری رسید.محصول تولیدی آن شرکت، وینیل کلراید مونومر(VCM) با ظرفیت تولید سالانه ۱۵۰ هزار تن و همچنین پلی ونیل کلراید (PVC) با ظرفیت تولید سالانه ۱۲۰ هزار تن می باشد که در ساخت انواع لوله‌ها، شیلنگ‌ها، عایق‌های الکتریکی، چارچوب درب و همچنین پنجره، کابینت و همچنین صنایع خودروسازی و همچنین … کاربرد دارد.

او همچنین، بومی گزینی، جوانگرایی و همچنین ارتقای از درون را از سیاست‌های مهم آن شرکت عنوان کرد و همچنین گفت: آنچه که شهروندان و مردم شهر ساکن در شهرهای نفت خیز توقع دارند عدم تبعیض منطقه‌ای می باشد. خوشبختانه قریب به ۸۰ قسمت و بخش کارکنان پتروشیمی غدیر بومی خواهند بود و همچنین بانوان نیز سهم بسزایی در استخدام و همچنین سمت‌های مدیریتی آن شرکت دارا خواهند بود. در حال حاضر متوسط سنی هیأت مدیره آن شرکت زیر ۴۰ سال شمسی می باشد و همچنین آن امر می‌تواند باعث ساخته یا ایجاد رویکردهای نو و همچنین موفقیت شرکت می شود.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر با گفتن آنکه در سال شمسی جاری پیشرفت‌های خوبی در آن شرکت روی داده می باشد،‌ گفت:‌ طی ۱۰ سال شمسی قبل آن شرکت با فراز و همچنین فرود‌های بسیاری همراه بوده و همچنین بعضی از سال شمسی‌ها با مشکلاتی مانند کمبود خوراک و همچنین مسائل فنی دست و همچنین پنجه نرم کرده می باشد؛ خوشبختانه در دو سال شمسی قبل آن شرایط بهبود یافته و همچنین در ۱۰ ماهه قبل تغییرات بسیاری را در روند سوددهی و همچنین عملکرد شرکت داشته‌ایم.

او همچنین با گفتن آنکه شرکت پتروشیمی غدیر جزو ۴۰ شرکت برتر شرکت‌های بورسی و همچنین فرابورسی می باشد و همچنین شفافیت در سرلوحه عملکرد خود به ارتقاء جایگاهش انجامیده می باشد، ادامه داد:‌ شرکت پتروشیمی غدیر با سرمایه ابتدایی و اولیه ۲۳۰ میلیارد تومان آغاز و همچنین در حال حاضر سرمایه آن هم به مبلغ حدود ۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافته می باشد.

نام نیک رویکرد اصلی شرکت پتروشیمی غدیر را حمایت از شرکت‌های دانش بنیان دانست و همچنین گفت: در تأمین مواد شیمیایی و همچنین قطعات، نگاه شرکت پتروشیمی غدیر به شرکت‌های دانش بنیان می باشد؛ آن امر همچنین و علاوه بر ممانعت از خروج ارز از کشور باعث حمایت از شرکت‌های داخلی و همچنین اشتغالزایی نیز شده می باشد.

او همچنین از صرفه‌جویی چند میلیون یورویی با پیاده سازی آن سیاست در شرکت پتروشیمی غدیر خبر داد و همچنین گفت:  یکی از معظلات و مسائل و مشکلات  شرکت، تامین گیربکس راکتورهای پلیمریزاسیون شرکت بود.  با توجه به آنکه تامین قطعات یدکی اصلی امکانپذیر نبود و همچنین آن موضوع به یکی از موانع رسیدن تولید مجتمع به ظرفیت برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی شده تغییر پیدا کردن شده بود، بعد از بررسی کردن و همچنین محاسبات دقیق امکان جایگزینی گیربکس‌های کولینگ تاور قدیمی (که به عنوان کالای مازاد محسوب می‌شد) بجای گیربکس های راکتور در دستور کار قرار گرفت. با اجرای آن طرح  در حال حاضر دو دستگاه از آن هم بیش از یک سال شمسی می باشد که در سرویس قرار دارد و همچنین مستلزم و نیاز شرکت تا سال شمسی‌ها به روش کامل مرتفع شد.

او همچنین ادامه داد: گرمای طاقت فرسای خوزستان، کار در اتاق‌های کنترل و همچنین آزمایشگاه را دشوار و همچنین همواره باعث شکایت پرسنل بود و همچنین جهت سیستم کنترلی و همچنین ابزار دقیق نیز مشکلاتی را بوجود آورده بود. جهت رفع آن مشکل سه راه‌حل پیش روی مدیریت قرار داشت: خرید کولرهای ضدانفجار با هزینه خیلی زیاد بالا، خرید دو دستگاه چیلر تراکمی با هزینه‌ای بیش از ۲۰ میلیارد تومان و همچنین بهره بری و استفاده از چیلرهای تراکمی قدیمی موجود در انبار که به عنوان کالای مازاد نگهداری می‌شد با اعتماد به دانش و همچنین تخصص تیم فنی داخلی شرکت، از چیلرهای قدیمی بهره بری و استفاده و همچنین با تغییر طراحی گرفته شده روی آنها، نصب گردید و همچنین در حال حاضر نیز مورد بهره بری و استفاده قرار گرفته می باشد.

نام نیک، سومین مورد را  پروژه ساخت کمپرسور و همچنین قطعات آن هم عنوان کرد و همچنین افزود:  ساخت کمپرسورهای واحد PVC و همچنین قطعات آن هم با نگاه به توانمندی‌های داخلی آن مجتمع در دستور قرار گرفت. چهارمین مورد، ساخت‌ پمپ‌های Solution و همچنین Refrigeration بود که با کمک شرکتهای دانش بنیان داخلی به آن مهم دست یافتیم.

او همچنین با اشاره به تعمیر تیوب‌های راکتور  DC-201 گفت: طی تعمیرات اساسی سال شمسی قبل بعد از باز کردن راکتور و همچنین بازرسی که روی تیوب‌های آن هم انجام شد، کاهش ضخامت و همچنین خوردگی زیاد دیدن شد و همچنین بایستی و حتما تعویض می‌شد. مدیریت با اعتماد به تیم فنی داخلی مجتمع، اجرای آن هم را در حالی به آنها محول نمود که آن عملیات جهت اولین بار در کشور عزیزمان انجام می‌شد. آن عملیات به لطف پروردگار به اتمام رسید و همچنین راکتور در حال حاضر در سرویس قرار دارد.

نام نیک ادامه داد:  مورد بعدی بومی‌سازی کاتلیست: EHP و همچنین ماده شیمیایی Term.N.Ator  می باشد. آن دو ماده  شیمیایی خیلی زیاد مهم در سال شمسی‎های قبل از اروپا تامین می‌شد که با تلاش تیم فنی شرکت و همچنین با همکاری شرکت‌های دانش بنیان بعد از قریب به ۲ سال شمسی تعامل فنی و همچنین آزمایش در ایران، بومی‌سازی شد و همچنین شرایط بهره بری و استفاده از آن هم جهت سایر تولید کنندگان PVC کشور نیز فراهم شده می باشد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر آخرین مورد را بومی‌سازی پاکت‌های پلاستیکی و همچنین استرچ هود خط بسته‌بندی FFS؛ عنوان کرد و همچنین گفت: بعد از جایگزینی خط بسته‌بندی، مهمترین موضوع تامین باکت‌های پلاستیکی و همچنین استرچ هود خط FFS بوده می باشد و همچنین به دلیل تخصصی بودن تکنولوژی ساخت آن مواد، از ابتدای راه‌اندازی خط بسته‌بندی از خارج تأمین می‌شد. در آن راستا بعد از مذاکرات فراوان سرانجام یک شرکت داخلی اعلام آمادگی نمود و همچنین بعد از ساخت و همچنین انجام تست‌های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری مورد قبول واقع شد، پاکت‌های داخلی جایگزین خارجی گردید.

نام نیک تصریح کرد: با آن رویکرد خوشبختانه در باره واردات تامین لوازم یدکی و همچنین ‌مواد شیمیایی کاهش چشمگیری نسبت به سال شمسی قبل داشتیم. در حال حاضر ۸۰ تا ۹۰ قسمت و بخش کاتالیست ها و همچنین مواد شیمیایی مورد مستلزم و نیاز از داخل تأمین می‌می شود.

او همچنین با اشاره به حضور ۴ شرکت تولید کننده PVC در ایران گفت: مجموع ظرفیت نصب شده در صنعت PVC اکثرا و بیشتر از مستلزم و نیاز کشور می باشد. آن ۴ شرکت ضمن آنکه مستلزم و نیاز کشور را برآورده می‌کنند، با صادرات توانسته‌اند جهت کشور ارزآوری داشته باشند؛‌ خوشبختانه شرکت پتروشیمی غدیر در آن ۱۰ ماه توانسته بود اکثرا و بیشتر از آنچه که تعهد عرضه در داخل داشته، به بازار داخل و همچنین بورس کالا عرضه نماید و همچنین ضمنا فروش ارزی مناسبی هم داشته می باشد.

نام نیک در خصوص طرح توسعه‌ای شرکت پتروشیمی غدیر گفت: خوشبختانه شرکت پتروشیمی غدیر چند سالی می باشد از زیان دهی، خارج و همچنین به  مرحله ی سوددهی رسیده می باشد. یک طرح توسعه‌ای در دست بررسی کردن و همچنین محاسبه داریم که در صورت اجرا زنجیره ی تولید را تکمیل می‌کند. همچنین طرح افزایش ظرفیت را در دست بررسی کردن و همچنین امکان سنجی داریم.

نوشته عملکرد درخشان پتروشیمی غدیر در ۱۰ماهه/ روند سودسازی همچنان ادامه دارد اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

عملکرد درخشان پتروشیمی غدیر در ۱۰ماهه/ روند سودسازی همچنان ادامه دارد در تاریخ ۳۰ January 2020 | 4:50 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی امیر کبیر(سهام عام )

آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی امیر کبیر(سهام عام ) |آگهی ...