خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » ظرفیت تولید میدان نفتی دارخوین افزایش یافت

ظرفیت تولید میدان نفتی دارخوین افزایش یافت

ظرفیت تولید میدان نفتی دارخوین افزایش یافت

|ظرفیت تولید میدان نفتی دارخوین افزایش یافت از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: مدیرعامل شرکت نفت و همچنین گاز اروندان از افزایش حدود ۲۰ هزار بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت میدان دارخوین طی یک‎سال شمسی اخیر خبر داد.

به نقل از شانا به نقل از شرکت ملی نفت ایران، جهانگیر پورهنگ با اعلام آن خبر، به نمایش مناقصه‌ای جهت تعمیر پنج حلقه چاه آن میدان نفتی نیز اشاره کرد و همچنین گفت: آن مناقصه در راستای برنامه جذاب و جالب و خوب‌های راهبردی در حوزه نگهداشت قدرت تولید دارخوین برگزار شده می باشد.

او همچنین از واگذاری طرح جمع‌آوری ۵۰ میلیون فوت مکعب گاز مشعل‌های غرب کارون به قسمت و بخش خصوصی خبر داد و همچنین گفت: شرکت برنده مناقصه، موظف به تغییر پیدا کردن گاز جمع‌آوری‌شده به مایعات گازی و همچنین گاز خشک می است و خواهد بود.هم‌اکنون مراحل مرتبط به واگذاری زمین و همچنین تجهیز کارگاه ابتدایی و اولیه به پیمانکار انجام‌شده و همچنین کلنگ‌زنی طرح نیز به‌زودی انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نفت و همچنین گاز اروندان در مورد فواید انجام آن طرح عنوان کرد: با جمع‌آوری گازهای همراه نفت در میدان‌های غرب کارون، افزون بر آنکه گام بلندی در حفاظت از محیط زیست برداشته می‌می شود، جهت قسمت و بخش قابل ملاحظه‌ای از نیروهای بومی هم اشتغال‌زایی می‌می شود.

پورهنگ با گفتن آنکه حجم اقتصادی و مالی حاصل از اجرای آن طرح در مدت زمان پنج سال شمسی از انجام آن هم حدود ۱۲۰ میلیون دلار برآورد می‌می شود، گفت: آن مبلغ به‌صورت مستقیم از شرکت پیمانکار به شرکت ملی نفت ایران پرداخت می‌می شود که خود گویای منافع اقتصادی و مالی قابل توجه اجرای آن طرح می باشد.

او همچنین به اقدام‌های موثر آن شرکت در بومی‌سازی قطعات و همچنین توانمندسازی قسمت و بخش خصوصی اشاره کرد و همچنین گفت: کمیته ساخت قطعات در شرکت نفت و همچنین گاز اروندان از زمستان قبل تشکیل شده و همچنین با آغاز فعالیت اجرایی آن هم از امسال، شناسایی قطعات مورد مستلزم و نیاز صنعت نفت و همچنین همچنین سازندگان ذیصلاح تجهیزات و همچنین قطعات انجام شده می باشد. به تا حال ۱۴۰ قلم کالای اساسی ساخته شده  و همچنین پیش‌بینی می‌می شود تا پایان سال شمسی ۵۰ قطعه دیگر نیز ساخته می شود.

حمایت همه‌جانبه از طرح‌های مسئولیت فرهنگی و اجتماعی

پورهنگ با گفتن آنکه نفت و همچنین گاز اروندان در چارچوب اختیارات قوانین و قانونی نسبت به انجام تعهدات فرهنگی و اجتماعی خود در استان‌های کمترتوسعه یافته اقدام می‌کند، توضیح داد: به عنوان مثال در سیل استان خوزستان که اوایل امسال روی داد، شرکت نفت و همچنین گاز اروندان به عنوان معین شهرستان‌های خرمشهر و همچنین شادگان توانسته بود در مدت ۴۵ روز عملیات مهار آبگرفتگی و همچنین تخلیه اضطراری حدود ۲۲ روستای واگذارشده را به انجام برساند. در عین حال تلاش شد تا با ترمیم و همچنین ساخته یا ایجاد حدود ۵۰ کیلومتر سیل‌بند و همچنین ارائه کمک‌های علم پزشکی جدید و همچنین لجستیکی، بخشی از آسیب‌های سیل را به حداقل برسانیم.

به گفته او همچنین، آن شرکت همچنین با کمک به بازسازی و همچنین ساخت حدود ۹۰ مدرسه و همچنین گرفتن موافقت وزیر نفت در مورد ساخت ۲ مدرسه مختص دانش‌آموزان استثنایی خرمشهر با ۸۰ میلیارد ریال اعتبار، توانسته بخشی از تعهدات خود را در حوزه مسئولیت‌های فرهنگی و اجتماعی به انجام برساند.

مدیرعامل شرکت نفت و همچنین گاز اروندان در ادامه با گفتن آنکه بسیج سازندگی در آن شرکت در سال شمسی ۹۸ فراتر از مسئولیت‌های ذاتی خود عمل کرده می باشد، گفت: بعضی از مسائل عام‌المنفعه نظیر تجهیز مدارس و همچنین مساجد و همچنین ارائه کمک‌های آموزشی و همچنین تامین نوشت‌افزار دانش‌آموزان و همچنین… به صورت مستقیم و همچنین با بودجه خود شرکت انجام می‌می شود

نوشته ظرفیت تولید میدان نفتی دارخوین افزایش یافت اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

ظرفیت تولید میدان نفتی دارخوین افزایش یافت در تاریخ ۴ February 2020 | 7:33 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی امیر کبیر(سهام عام )

آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی امیر کبیر(سهام عام ) |آگهی ...