خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » ممنوعیت نمایندگان کارگران پتروشیمی «فراورش» و همچنین «کیمیا» از وارد شدن به محل کار

ممنوعیت نمایندگان کارگران پتروشیمی «فراورش» و همچنین «کیمیا» از وارد شدن به محل کار

ممنوعیت نمایندگان کارگران پتروشیمی «فراورش» و همچنین «کیمیا» از وارد شدن به محل کار

|ممنوعیت نمایندگان کارگران پتروشیمی «فراورش» و همچنین «کیمیا» از وارد شدن به محل کار از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: دبیر منزل و خانه کاگر بندر امام و پیشوا می‌گوید: دو فرد یا شخص از نماینده‌های باسابقه کارگران شرکت‌های ‌پیمانکاری «فریم کو» در مجتمع پتروشیمی«فراورش» و همچنین «پویا نصب» در مجتمع پتروشیمی «کیمیا» از یکم بهمن ماه جاری از وارد شدن به محل کارشان منع شدند.

«ابراهیم پیرایش» دبیر اجرایی منزل و خانه کارگر بندر امام و پیشوا به روزنامه نویس و خبرنگار ایلنا گفت: نگهبانی و همچنین حراست شرکت پیمانکاری «فریم کو» در مجتمع پتروشمی «فراورش» و همچنین شرکت «پویا نصب» در مجتمع پتروشیمی «کیمیا» که ساختمان آنها در جوار یکدیگر قرار دارد، از صبح روز یکم بهمن ماه همزمان به دو فرد یا شخص از نماینده کارگران اجازه وارد شدن به داخل مجتمع  را نداده‌اند.

او همچنین گفت: آقای «سیدبهداد حسینی» کارگر شرکت «فریم کو» در پتروشیمی «فراروش» و همچنین آقای «مسعود بسحاق» نماینده کارگران شرکت «پویا نصب» از پتروشیمی «کیمیا» در بندر امام و پیشوا خمینی دو نماینده کارگری خواهند بود که علی رغم سایر همکاران خود از اول بهمن ماه نتوانسته‌اند در محل کار حاضر شوند. هر دو آن اشخاص سالهاست که در آن دو  مجتمع پتروشیمی مشغول فعالیت بوده و همچنین سابقه کار آنها از ۱۷ تا ۱۹سال متغیر می باشد.

به گفته آن فعال صنفی، دلیل ممانعت نگهبانی شرکت‌های پیمانکاری پتروشیمی «فراورش» و همچنین«کیمیا» از وارد شدن آن کارگران دستوری بوده که از سوی کارفرمای آن دو مجتمع صادر شده می باشد.

پیرایش گفت: در روزهای قبل او وسایر فعالان کارگری تلاش نموده اند تا نظر مثبت کارفرما را جهت بازگرداندن آن دو کارگر جلب کند که هنوز اتفاق ویژه ای نیفتاده می باشد.

طبق اظهارات  دبیر منزل و خانه کارگر بندر امام و پیشوا، روز قبل در جلسه کمیته انضباطی که برگزار شد، دلیل ممانعت از وارد شدن آن دو کارگر از سوی کارفرما اخلال در نظم و همچنین ساخته یا ایجاد اغتشاش و همچنین رهبری کارگران جهت برپایی اعتراض اعلام شد.

طبق اظهارات آن فعال کارگری، چندین سال شمسی می باشد کارگران آن دو مجتمع پتروشیمی نسبت به عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، حذف و همچنین کم شدن بعضی مزایای انگیزشی و همچنین همچنین رفع تبعض میان کارگران رسمی، قراردادی و همچنین پیمانی انتقاداتی داشته‌اند و همچنین آن دو کارگر به عنوان نماینده منتخب دیگر کارگران درخواست‌های کارگری را پیگیری می‌کردند.

او همچنین با گفتن آنکه نمایندگان کارگران قاعدتا بایستی و حتما قادر باشند با خیال راحت از حقوق کارگران دفاع کنند و همچنین نگران امنیت شغلی خود نباشند، تصریح کرد: از آنجا که در قوانین منطقه ها و مناطق آزاد، تامین حقوق صنفی کارگران اولویت‌ ندارد و همچنین آنها از شمول قانون کار خارج خواهند بود، هرگونه اعتراض و همچنین پیگیری به وضع موجود پس نتیجه آن می شود که‌ای جز برخورد منجر به اخراج با کارگر معترض یا نمایندگان آنها به همراه نخواهد داشت.

دبیر منزل و خانه کارگر بندر امام و پیشوا با گفتن آنکه نماینده کارگر منصوب کارفرما نیست که با برخورد سلیقگی او همچنین مواجه می شود، تصریح کرد: تنها واحد پیگیری کننده به مطالبات قوانین و قانونی کارگران در منطقه ها و مناطق ویژه اقتصادی، واحد اشتغال منطقه ها و مناطق ویژه اقتصادی می باشد ولی باید توجه داشت متاسفانه واحد اشتغال منطقه ها و مناطق ویژه هیج حمایتی از کارگر ندارند چراکه مسئولان مربوطه آن هم حقوق‌بگیر نهاد منطقه ها و مناطق ویژه خواهند بود.

به گفته او همچنین؛ بعد از آن هم‌که در ابتدای دهه ۷۰ با تصویب قانون ویژه منطقه ها و مناطق ویژه و همچنین آزاد تجاری کارگاه‌های شاغل در آن منطقه ها و مناطق از شمول قوانین کار و همچنین تامین فرهنگی و اجتماعی معاف شدند، امروز حمایت‌های قوانین و قانونی از نیروهای کار شاغل در آن کارگاه‌ها به کمترین مقدار و اندازه و میزان خود رسیده‌ می باشد.

نوشته ممنوعیت نمایندگان کارگران پتروشیمی «فراورش» و همچنین «کیمیا» از وارد شدن به محل کار اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

ممنوعیت نمایندگان کارگران پتروشیمی «فراورش» و همچنین «کیمیا» از وارد شدن به محل کار در تاریخ ۹ February 2020 | 2:45 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی امیر کبیر(سهام عام )

آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی امیر کبیر(سهام عام ) |آگهی ...