خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » مدیرعامل پتروشیمی بوعلی سینا در کنفرانس مجازی: افزایش تولید و همچنین فروش پتروشیمی بوعلی‌سینا در سال شمسی ۹۸/ تا پایان تابستان وارد‌ فرابورس‌ خواهیم شد

مدیرعامل پتروشیمی بوعلی سینا در کنفرانس مجازی: افزایش تولید و همچنین فروش پتروشیمی بوعلی‌سینا در سال شمسی ۹۸/ تا پایان تابستان وارد‌ فرابورس‌ خواهیم شد

مدیرعامل پتروشیمی بوعلی سینا در کنفرانس مجازی: افزایش تولید و همچنین فروش پتروشیمی بوعلی‌سینا در سال شمسی ۹۸/ تا پایان تابستان وارد‌ فرابورس‌ خواهیم شد

|مدیرعامل پتروشیمی بوعلی سینا در کنفرانس مجازی: افزایش تولید و همچنین فروش پتروشیمی بوعلی‌سینا در سال شمسی ۹۸/ تا پایان تابستان وارد‌ فرابورس‌ خواهیم شد از پتروشیمی|

عـصــر جـنــوب| ikiair.ir: مدیرعامل پتروشیمی بوعلی‌سینا از افزایش ۱۲ درصدی تولید و همچنین ۲۱ درصدی فروش آن شرکت در سال شمسی قبل نسبت به سال شمسی ۹۷ خبر داد.

سیدمحمد احمدزاده امروز (دوشنبه، هشتم اردیبهشت‌ماه) در نشستی خبری که به‌صورت آنلاین برگزار شد، اظهار کرد: خوشبتختانه در پایان سال شمسی ۹۸ شرکت پتروشیمی بوعلی‌سینا بالغ بر ۱۲ قسمت و بخش افزایش تولید نسبت به سال شمسی ۹۷ داشته می باشد.

او همچنین به افزایش تولید ۳۵ درصدی ریفرمیت، ۲۶ درصدی بنزن و همچنین ۱۷ درصدی گاز مایع در سال شمسی قبل نسبت به سال شمسی ۹۷ در مجتمع بوعلی‌سینا اشاره کرد و همچنین افزود: از آنجا که آن شرکت ۵۰ قسمت و بخش بنزن مورد مستلزم و نیاز بازار داخل را تأمین می‌کند و همچنین آن محصول، ماده ابتدایی و اولیه شوینده‌هاست، بنابراین آن شرکت توانسته بود با شیوع ویروس کرونا در کشور سهم بسزایی در تأمین شوینده‌ها ایفا کند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بوعلی‌سینا با گفتن آنکه فروش سال شمسی قبل آن مجتمع ۲۱ قسمت و بخش نسبت به سال شمسی ۹۷ افزایش داشته می باشد و همچنین حتی محصولات باقیمانده از سال شمسی ۹۷ نیز در ابتدای سال شمسی ۹۸ با نرخ خوبی به فروش رفت، ادامه داد: آن شرکت با توسعه حضور در بازارهای متنوع و گوناگون و مختلف، حدود ۹۴ قسمت و بخش افزایش حجم در بازارهای منطقه‌ای و همچنین ۲۹ قسمت و بخش در بازارهای بین‌المللی داشته می باشد.

احمدزاده با اشاره به آنکه دخل و درآمد پارسال شرکت پتروشیمی بوعلی‌سینا نسبت به سال شمسی ۹۷ به دلیل افزایش تولید و همچنین افزایش نرخ‌های فروش حدوداً ۲ برابر شده می باشد، تصریح کرد: بنابراین با افزایش تولید و همچنین بهینه‌سازی هزینه‌ها، حاشیه فروش محصولات سه برابر شد و همچنین از ۲ میلیون ریال در سال شمسی ۹۷ به ۶ میلیون ریال در ۹۸ رسید.

او همچنین با گفتن آنکه همه آن دستاوردها در شرایط تحریم بررسی کننده و پروهشگر شد، گفت: سود آن شرکت از ۲۰۰ میلیارد تومان در سال شمسی ۹۷ با ۴ برابر رشد به ۸۰۰ میلیارد تومان در سال شمسی ۹۸ رسید.

وارد شدن به بازار سرمایه

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بوعلی‌سینا با اشاره به آنکه بیش از ۸۰ قسمت و بخش قطعات مورد مستلزم و نیاز شرکت از سازندگان داخلی تأمین می‌می شود، اظهار کرد: در باره ابزار دقیق نیز با شرکت‌های دانش‌بنیان در حال همکاری هستیم که از داخل تأمین می شود.

احمدزاده اظهار امیدواری کرد که پروژه شیرین‌سازی برش سبک نفتای پتروشیمی بوعلی سینا براساس برنامه جذاب و جالب و خوب در نیمه دوم امسال وارد مرحله پیش‌راه‌اندازی می شود، افزود: بهینه‌سازی واحد پارازایلین تا اوایل سال شمسی بعدی وارد فاز پیش‌راه‌اندازی می‌می شود، قرارداد برجی که در سال شمسی ۹۵ دچار آتش‌سوزی شد با یک شرکت ایرانی، قرارداد پمپ‌های واحد با یک شرکت ژاپنی و همچنین قرارداد ساخت کوره واحد نیز با یک کنسرسیوم شرکت ایرانی و همچنین ایتالیایی منعقد شده و همچنین در حال ساخت می باشد که بعد از تکمیل مراحل بعدی نصب و همچنین راه‌اندازی انجام می‌می شود. فعالیت‌های اجرایی مخزن نیز شروع شده می باشد.

او همچنین با اشاره به آنکه براساس برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین با توجه به تکلیف تأمین مستلزم و نیاز کشور، امسال ۱۰۰ قسمت و بخش ظرفیت اسمی در خط تولید بنزن بررسی کننده و پروهشگر می‌می شود، ادامه داد: برنامه جذاب و جالب و خوب تحقق ۹۰ قسمت و بخش ظرفیت اسمی نیز جهت محصولات دیگر جهت شرکت تکلیف شده می باشد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بوعلی سینا به اقدام‌های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به‌منظور ریشه‌یابی و همچنین شناسایی معظلات و مسائل و مشکلات پیش از توقف تولید به‌منظور استمرار تولید در شرکت اشاره کرد و همچنین گفت: آن شرکت سال شمسی قبل توقف تولید ناشی از معظلات و مسائل و مشکلات داخلی نداشته و همچنین به‌صورت پیوسته در سرویس بوده می باشد. تنها و فقط یکی دو مورد به دلیل مسائل بیرونی اتفاق افتاد که واحد به‌سرعت به سرویس بازگشت.

احمدزاده با گفتن آنکه موانع حضور شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در بورس رفع شده و همچنین آمادگی وارد شدن به بازار سرمایه وجود دارد، اظهار کرد: مقدمات حضور در بازار سرمایه آغاز شده و همچنین امیدواریم ۶ ماه نخست امسال آن شرکت وارد بازار سرمایه می شود.

نوشته مدیرعامل پتروشیمی بوعلی سینا در کنفرانس مجازی: افزایش تولید و همچنین فروش پتروشیمی بوعلی‌سینا در سال شمسی ۹۸/ تا پایان تابستان وارد‌ فرابورس‌ خواهیم شد اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی پدیدار شد.

مدیرعامل پتروشیمی بوعلی سینا در کنفرانس مجازی: افزایش تولید و همچنین فروش پتروشیمی بوعلی‌سینا در سال شمسی ۹۸/ تا پایان تابستان وارد‌ فرابورس‌ خواهیم شد در تاریخ ۱ May 2020 | 2:42 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی امیر کبیر(سهام عام )

آگهی دعوت به مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی امیر کبیر(سهام عام ) |آگهی ...