پترون – چشم انداز روشن کشور در سال شمسی پیش رو بر هیچ کس پوشیده نیست و همچنین به روش قطع تمام بازارها روزهای خوبی را خواهند داشت و همچنین بازار سرمایه نیز از آن رشد و همچنین رونق با ثبات و همچنین بنیادی بی نصیب نمی ماند.

مصطفی حقیقی‌مهماندار، عضو شورای‌عالی بورس در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) در خصوص روند بازار سرمایه در سال شمسی بعدی اظهار داشت: رفع تحریم های بین المللی تحول بزرگی جهت اقتصاد کشور خواهد داشت.
او همچنین با اشاره به آنکه از بین رفتن محدودیت ها می تواند شرایط خوبی را جهت اقتصاد ایران رقم بزند، افزود: با رشد و همچنین رونق اقتصاد ، صنایع و همچنین بنگاه های اقتصادی نیز رونق می گیرد.
حقیقی مهمانداز معتقد می باشد با رفع تحریم سوئیفت و همچنین بازگشایی ال سی یکی از مهمترین معظلات و مسائل و مشکلات قسمت و بخش تولید کشور برطرف خواهد شد.
حقیقی مهماندار در مورد مزیت های رفع محدودیت های تبادلات اقتصادی و مالی با دنیا گفت: برقراری سوئیفت و همچنین گشایش ال‌سی موجب کاهش هزینه‌تمام شده بنگاه‌های اقتصادی خواهد شد و همچنین به همین دلیل سودآوری آن بنگاه ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد ، رشد سود شرکت های حاضر در بازار سهام نیز منجر به رونق آن بازار و همچنین افزایش نرخ سهام خواهد شد.
عضو شورای عالی بورس یکی دیگر از برنامه جذاب و جالب و خوب هایی را که در سال شمسی بعدی به روش قطع بررسی کننده و پروهشگر خواهد شد، وارد شدن سرمایه گذاران خارجی دانست و همچنین افزود: با وارد شدن سرمایه گذاران خارجی به بازار سرمایه ، نقدینگی های جدیدی به آن بازار تزریق خواهد شد که به روش مستقیم به قسمت و بخش مولد اقتصاد هدایت می می شود و همچنین بازهم در رونق تولید تاثیر گذار خواهد بود.
او همچنین همچنین به آزادی پول‌های بلوکه شده ایران اشاره کرد و همچنین افزود: درحال‌حاضر بخشی از پول ایران در خارج از کشور بلوکه شده می باشد که با آزاد شدن آنها نقدینگی نیز افزایش می‌یابد.
حقیقی مهمانداری با تاکید بر آنکه اجرا شدن همه آن موارد به روش مستقیم بازار سرمایه را متاثر می کند ، افزود : وارد شدن پول های بلوکه شده به کشور در رونق تجارت نیز تاثیر گذار می باشد و همچنین همه آن موارد بر بازار سرمایه اثرگذار خواهد بود.
او همچنین همچنین با اشاره به آنکه وارد شدن فناوری و همچنین تجهیزات نوین موجب بهبود محصولات در داخل کشور خواهد شد، اظهار کرد: هنگامی که تولیدکنندگان بتوانند از تجهیزات و همچنین مواد ابتدایی و اولیه مرغوب بهره بری و استفاده کنند، به روش قطع محصولات با کیفیتی به بازار عرضه خواهد شد و همچنین مقدار و اندازه و میزان فروش آنها نیز افزایش می‌یابد.
عضو شورای‌عالی بورس به کاهش هزینه‌های تولیدکنندگان در سال شمسی بعدی نیز اشاره کرد و همچنین گفت: تولیدکنندگانی که مواد ابتدایی و اولیه خود را از خارج کشور تهیه می‌کنند در سال شمسی بعدی می‌توانند به دلیل رفع تحریم‌های بین‌المللی با نرخ پایین‌تری آن مواد را خریداری کنند و همچنین در نهایت با کاهش هزینه‌ها، سودآوری‌شان نیز افزایش یابد.
او همچنین با اشاره به آنکه تاثیر رفع تحریم‌های بین‌المللی سال شمسی بعدی در صنایع متنوع و گوناگون و مختلف نمایان می‌می شود، گفتن کرد: گشایش‌های بین‌المللی موجب می‌می شود مقدار و اندازه و میزان فروش محصولات افزایش یابد و همچنین به دنبال آن هم تولید نیز رونق می‌گیرد و همچنین همچنین با کاهش هزینه‌ها صنایع رشد بیشتری را در سال شمسی ۹۵ تجربه می کند.
عضو شورای‌عالی بورس با اشاره به آنکه همه صنایع در سال شمسی بعدی به دلیل از میان رفتن تحریم‌های بین‌المللی از رونق برخوردار می‌شوند، گفت: صنایعی که طرح‌های توسعه‌ای داشته باشند، زودتر از دیگر تیم‌ها حرکت خود را آغاز می‌کنند که از آن هم جمله می‌قدرت به صنایع پتروشیمی و همچنین خودرو اشاره کرد.
منبع(+)