خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » تزریق خوشبینی به بازار پتروشیمی

تزریق خوشبینی به بازار پتروشیمی

تزریق خوشبینی به بازار پتروشیمی

|تزریق خوشبینی به بازار پتروشیمی از پتروشیمی|

پتروتحلیل- در آخرین روز عرضه پتروشیمی ها، مارون توانسته بود ۳ هزار و همچنین ۷۴ تن پلی پروپیلن نساجی و همچنین شیمیایی به خریداران خود بفروشد.

به نقل از «پتروتحلیل»، جذابیت خرید پلی پروپیلن های نساجی و همچنین شیمیایی مارون در حالی افزایش یافت که سررسید تسویه آنها ۸ فروردین ماه بود. به آن ترتیب همچنین و علاوه بر افزایش نرخ جهانی پروپیلن و همچنین پلی اتیلن در بازارهای جهانی، کمبود آن کالاها در بازار داخل و همچنین شرایط مناسب تسویه و همچنین بارگیری آن محموله ها سبب شد تا حجم تقاضا جهت آن پلی پروپیلن های مارون افزایش یابد.

به آن ترتیب جهت عرضه پلی پروپیلن نساجی C30S با بسته بندی جامبو و همچنین به صورت سلف ۸ هزار و همچنین ۸۰۰ تن تقاضا بر تابلوی بورس ثبت شد، همچنین سقف نرخ یعنی ۳ هزار و همچنین ۱۷۳ تومان جهت خرید آن کالا به ثبت رسید. نرخ پایه آن هم ۲ هزار و همچنین ۸۸۴ تومان بود.

همچنین پلی پروپیلن نساجی C30S مارون با بسته بندی پالت نیز که به مقدار و اندازه و میزان ۲ هزار و همچنین ۲۴ تن عرضه شده بود، ۱۱ هزار و همچنین ۳۵۰ تن تقاضا ثبت و همچنین آن کالا نیز با سقف نرخ معامله شد.

در همین حال پلی پروپیلن نساجی C30G مارون نیز که با حجم ۱۷۶ تن عرضه شده بود، یک هزار و همچنین ۵۱۸ تن تقاضا داشت، نرخ پایه آن کالا ۲ هزار و همچنین ۸۸۴ تومان و همچنین سقف خرید آن هم هم ۳ هزار و همچنین ۱۷۳ تومان رقم خورد.

به گفته کارشناسان بازار پتروشیمی، کمبود پلی پروپیلن ها در بازار آزاد در هفته آخر سال شمسی ۹۴ سبب افزایش نرخ آن کالاها شده می باشد، از سوی دیگر موجودی Z30S در بازار خیلی زیاد اندک می باشد. در همین حال روز قبل سررسید تسویه پلی پروپیلن های نساجی و همچنین شیمیایی مارون ۸ فروردین ذکر شد و همچنین بارگیری آنها نیز ۱۴ فروردین ماه انجام خواهد شد، از آن رو با توجه به آنکه خریداران تا ۸ فروردین جهت تسویه محصولات خریداری شده زمان دارند، خرید آن کالا از جذابیت بسیاری جهت معامله گران برخوردار بود.

اکثر کارشناسان بازار احتمال می دهند که در نیمه دوم فروردین و همچنین نیمه اول اردیبهشت بازار پتروشیمی روند مثبتی طی کند.از سوی دیگر امیدواری به رشد نرخ های جهانی محصولات پلیمری به دلیل تقویت بهای جهانی نفت خام جدی شده هر چند از سیگنال های معتبری نیز برخوردار می باشد. از سوی دیگر امیدواری ها به بهبود حجم تولید در صنایع پایین دستی در سال شمسی بعدی در کنار کاهش نرخ سود بانکی مواردی می باشد که جمعا خوش بینی ها را به بازار پلیمرها تزریق کرده می باشد. در نهایت به صراحت بایستی و حتما به آن نقطه اشاره کرد که خوش بینی ها به دورنمای بازار بیش از واقعیت می باشد یعنی ممکن می باشد چندان هم امیدواری های موجود در دورنمای بازار بررسی کننده و پروهشگر نشود.

تزریق خوشبینی به بازار پتروشیمی در تاریخ ۱۶ March 2016 | 2:15 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

01_bcbe849525_WhatsApp-Image-2019-11-01-at-12.35.22.jpeg

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه گذاری صدر تامین و همچنین بازدید از غرفه فولاد اکسین خوزستان

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه ...