خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » فاکتورهای بنیادی یوتیلیتی «فجر»

فاکتورهای بنیادی یوتیلیتی «فجر»

فاکتورهای بنیادی یوتیلیتی «فجر»

|فاکتورهای بنیادی یوتیلیتی «فجر» از پتروشیمی|

فاکتورهای بنیادی یوتیلیتی «فجر»

پتروتحلیل- فاکتورهای بنیادی یوتیلیتی پتروشیمی فجر به شرح زیر می باشد:

۱-قرارداد فروش برق جهت فروش ٣٠٠ مگاوات برق با یکی از شرکت های فولادی، آن قسمت و بخش ظرفیت خالی شرکت را تکمیل می کند.
٢- ارسال و همچنین فروش برق به عراق
٣- تولید آب معدنی مطابق به گفته توجیهی به مقدار ٢٠ متر مکعب در ساعت معادل ١٠% از ظرفیت مازاد که معادل سالیانه ١٢٠ میلیون بطری ١.۵ لیتری آب معدنی می باشد،‌ فروش تخمینی آن آب ٧٧ میلیارد تومان در سال شمسی می باشد. آن پروژه در سال شمسی ٩۵ یا ٩۶ پیاده سازی و راه اندازی خواهد شد.
۴- پروژه Ro Reject که در آن پروژه آب های دور ریز جمع آوری و همچنین ٧۵% از آن آب به چرخه تصفیه بر میگردند و همچنین ١۵ میلیون مترمکعب معادل ٧.۵ میلیارد تومان صرفه جویی خواهد شد.
۵- پروژه پست برق٢ : منوط به پیاده سازی و راه اندازی طرح های پتروشیمی می باشد.
۶- خط انتقال ٢٠٠٠ مترمکعب آب به پتروشیمی بندرامام که تا سال شمسی آتی بهره برداری خواهد شد و همچنین تاثیرات و همچنین اثرات سود آوری ۴۴ تومانی به ازای هر سهم خواهد داشت.
٧- ٨٠% از مشتری ها ناحیه یک خواهند بود و همچنین آن ناحیه با ظرفیت ٧۵% فعالیت می کند. در ناحیه دوم نیز ظرفیت شرکت به مقدار و اندازه ناحیه١ می باشد. ظرفیت خالی برق در آن ناحیه ۵٠% و همچنین بخار ۶٢% و همچنین . . .
در صورت تکمیل ظرفیت شرکت، سودآوری ۴٠% افزایش خواهد یافت و همچنین در صورتی که آن ظرفیت به طرح های داخلی هلدینگ اختصاص داده می شود افزایش سودآوری به ٢٠% محدود خواهد بود.
شرکت هیچگونه پیشامد جدید قضایی و همچنین حقوقی ندارد.
آن شرکت بالاترین Level ولتاژ برق را در ایران و همچنین دومین رتبه را در دنیا دارد (پست ۴٠٠ کیلو ولت) آن پست به شبکه برق سراسری متصل می باشد و همچنین در سال شمسی ٩٣ فروش برق به شبکه سراسری نیز گرفته شده می باشد. تجهیزات ارسال برق کاملا فراهم می باشد.
١٨ شرکت جدید در منطقه تاسیس خواهند شد و همچنین فعلا فنس کشی شده اند.
۵٨% از دخل و درآمد شرکت از فروش برق می باشد و همچنین در آن قسمت و بخش ۵۵% ظرفیت خالی ناحیه دوم وجود دارد.
وجه التزام شرکت با نرخ ٢%+١٠ می باشد و همچنین آن پیشامد جدید در حال پیگیری می باشد و همچنین به زودی حل خواهد شد و همچنین هلدینگ خلیج فارس قسمت و بخش عمده ای از آن هم را پرداخت کرده می باشد.
در خصوص تفاوت آن شرکت با مبین : شرکت مبین از آب دریا تغذیه می می شود و همچنین شرکت فجر نیز از آب رودخانه تامین می می شود و همچنین ظرفیت خالی فجر اکثرا و بیشتر می باشد.
علت افت سود در سال شمسی ٩١ تعسیر ارز می باشد، آن شرکت ۶٠٠ میلیون دلار به ملی پتروشیمی بدهکار بوده می باشد و همچنین از تاریخ ١/٧/٩١ نرخ دلار از ١٢٠٠ به ٢۴۵٠ افزایش پیدا کرده می باشد. بدهی ارزی ٢٨۵ میلیون دلار به خلیج فارس می باشد.
مدیرعامل اعلام کرد به علت حفظ مشتری در سال شمسی ٩۴ افزایش نرخی لحاظ نشده می باشد و همچنین فرمول نیز توسط حکومت (شرکت ملی پتروشیمی) اعلام می می شود.
در مورد نرخ گذاری اعلام شد که رویه ی نرخ گذاری آن شرکت به آن ترتیب می باشد که در صورتی که در پایان سال شمسی تغییر نرخ بالای ١٠% در نرخ ارز داشته باشیم از شرکت ملی پتروشیمی نرخ جدید گرفتن می می شود و همچنین آن موضوع در پتروشیمی مبین به صورت ماهانه صورت می گیرد.
عمده ی ظرفیت خالی منطقه به علت کاهش تولید نفت و همچنین به تبع آن هم افت تولید میعانات همراه و همچنین مشتقات می باشد و همچنین با افزایش تولید نفت خوراک مجتمع های پتروشیمی تامین خواهد شد و همچنین افزایش ظرفیت در آن شرکت ها قابل پیش بینی خواهد بود.
علت عدم رغبت پتروشیمی ها به تاسیس یوتیلیتی تعداد بالای محصولات و همچنین مکمل بودن زنجیره ی تولید آن واحدهاست جهت مثال جهت واحد بخار مستلزم و نیاز به آب و همچنین تصفیه و همچنین . . . می باشد. همچنین احداث آن قسمت و بخش هزینه ی سنگینی دارند. قابل توجه هست که پتروشیمی دماوند (یوتیلیتی) با توجه به آنکه حکومت شرایط جذابی گذاشته می باشد به فروش نرفته می باشد.
مطابق قانون، سهام عدالت از ابتدای سال شمسی ٨۵ مهلتی ١٠ ساله داشته می باشد که پایان سال شمسی ٩۴ آن مهلت تمام خواهد شد و همچنین در پایان سال شمسی ٩۵ در خصوص آن نوع از سهام اراده و تصمیم راسخ گیری خواهد شد و همچنین طبق گفته نماینده سهام عدالت آن سهام در آن هم زمان قابلیت آزادسازی خواهد داشت و همچنین احتمالا در غالب ETF خواهد بود.
پالایشگاه گازی بیدبلند در صورتی که در سال شمسی ٩٧ پیاده سازی و راه اندازی می شود با خرید برق از پتروشیمی فجر سالیانه ١٠٠ میلیون دلار صرفه جویی ارزی خواهد داشت.
تقسیم سود احتمالی بالای ٨٠% خواهد بود.
پست ١٣٢ کیلو وات شرکت در مراحل انتهایی انجام کار می باشد و همچنین آن پست جهت شرکت های جدید پیش بینی شده می باشد. امسال تابستان برقی از سمت فجر به علت مطالبات قبلی از وزارت نیرو به شبکه تزریق نشد.

پس نتیجه آن می شود که گیری: در صورتی که بخواهیم در هر جای دنیا از صنعتی کم ریسک با قسمت و بخش پرداخت سود بالا نام ببریم مطمئنا یکی از اولین گزینه ها شرکت های حاضر در صنعت یوتیلیتی خواهد بود. تولیدات آن شرکت ها کاملا مطابق با مستلزم و نیاز مشتری ها و همچنین از حاشیه سود مناسبی نیز برخوردار می باشد. با توجه به رفع تحریم ها و همچنین افزایش سرعت توسعه ی صنعت پتروشیمی همگام با صنعت نفت یکی از پتانسیل های شرکت های یوتیلیتی تامین مستلزم و نیاز واحدهای جدید می باشد.

با توجه به وجود طرح های توسعه ی فراوان در منطقه ی بندر امام و پیشوا خمینی و همچنین بندر ماهشهر در بعدی ای نه چندان دور، می قدرت تولید و همچنین فروش با حداکثر ظرفیت را جهت شرکت تصور کرد. مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ذکر می باشد در حال حاضر ۵۵% از ظرفیت برق آن واحد خالی می باشد و همچنین با پیاده سازی و راه اندازی طرح های منطقه آن مقدار ظرفیت خالی می تواند به راحتی تکمیل می شود و همچنین حتی راه جهت افزایش ظرفیت و همچنین طرح توسعه باز خواهد شد. همچنین با توجه به تخفیفات مالیاتی در نظر گرفته شده و همچنین وجود قوه کار فراوان و همچنین ارزان و همچنین دسترسی مناسب به منابع سوخت و همچنین خوراک می قدرت تسریع ساخت واحدهای جدید در منطقه را پیش بینی کرد.

فاکتورهای بنیادی یوتیلیتی «فجر» در تاریخ ۱۵ March 2016 | 8:29 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

01_bcbe849525_WhatsApp-Image-2019-11-01-at-12.35.22.jpeg

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه گذاری صدر تامین و همچنین بازدید از غرفه فولاد اکسین خوزستان

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه ...