خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » بهره برداری از فاز سوم پتروشیمی پردیس در سال شمسی ۹۵

بهره برداری از فاز سوم پتروشیمی پردیس در سال شمسی ۹۵

بهره برداری از فاز سوم پتروشیمی پردیس در سال شمسی ۹۵

|بهره برداری از فاز سوم پتروشیمی پردیس در سال شمسی ۹۵ از پتروشیمی|

بهره برداری از فاز سوم پتروشیمی پردیس در سال شمسی ۹۵

پتروتحلیل- پیاده سازی و راه اندازی فاز سه شرکت پتروشیمی پردیـس از سال شمسی ۹۰ آغاز شده و همچنین براساس برنامه جذاب و جالب و خوب های اعلامی، قرار می باشد در سال شمسی ۹۵ آن فاز به بهره برداری برسد؛ از آن رو آن شرکت طی دو نوبت به مقدار و اندازه و میزان ۳۰۰ میلیارد تومان از طریق ابزار معاملاتی بورس کالا تامین اقتصادی و مالی می کند تا فاز سه آن شرکت از سال شمسی بعدی آغاز به کار کند.

به نقل از «پتروتحلیل»، مراسم نشر اوراق سلف موازی استاندارد اوره شرکت پتروشیمی پردیس صبح امروز با حضور حامد سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران، علی سنگینیان مدیرعامل تامین سرمایه امین، علی اسکویی، مدیر اقتصادی و مالی شرکت پتروشیمی پردیس و همچنین همچنین نبی زاده، مدیر اقتصادی و مالی شرکت تیم گسترش نفت و همچنین گاز پارسیان در شرکت بورس کالای ایران برگزار شد.

مدیرعامل بورس کالای ایران در آن مراسم گفت: شرکت پتروشیمی پردیـس بزرگترین مجتمع تولیدکننده آمونیـاک و همچنین اوره در خاورمیانـه و همچنین نیز یکی از بزرگترین تولیدکنندگان آن محصولات در سطح جهان می باشد که امروز به منظور تکمیل فاز سه خود اقدام به نشر اوراق سلف موازی اوره از طریق بورس کالای ایران کرده می باشد.

حامد سلطانی نژاد افزود: پیاده سازی و راه اندازی فاز سه شرکت پتروشیمی پردیـس از سال شمسی ۹۰ آغاز شده و همچنین براساس برنامه جذاب و جالب و خوب های اعلامی، قرار می باشد در سال شمسی ۹۵ آن فاز به بهره برداری برسد؛ از آن رو آن شرکت طی دو نوبت به مقدار و اندازه و میزان ۳۰۰ میلیارد تومان از طریق ابزار معاملاتی بورس کالا تامین اقتصادی و مالی می کند تا فاز سه آن شرکت از سال شمسی بعدی آغاز به کار کند.

مدیرعامل بورس کالای ایران افزود: اوراق سلف موازی استاندارد که امروز مورد توجه شرکت های تولیدی از صنایع متنوع و گوناگون و مختلف قرار گرفته می باشد، جزو کم ریسک ترین و همچنین شرعی ترین اوراق به حساب می آید چراکه آن اوراق به پشتوانه تولید واقعی شرکت ها نشر یافته شده می می شود و همچنین به روش حتم با فرهنگ سازی و همچنین آشنایی اکثرا و بیشتر شرکت ها در صنایع متنوع و گوناگون و مختلف با آن روش تامین اقتصادی و مالی، شاهد تحولی در تامین اقتصادی و مالی شرکت ها خواهیم بود.

سلطانی نژاد با گفتن آنکه از کلیه شرکت های تولیدی دعوت می کنیم تا از ظرفیت های بورس کالای ایران جهت تامین اقتصادی و مالی خود بهره بری و استفاده کنند، اظهار داشت: اوراق سلف موازی استاندارد بنا به شرایط محصولات و همچنین تولید می تواند با سررسید بیش از یکسال هم نشر یافته شده می شود و همچنین محدودیتی در آن باره وجود ندارد.

او همچنین گفت: شرکت ها همچنین و علاوه بر تامین اقتصادی و مالی و همچنین تامین سرمایه در گردش خود از طریق نشر اوراق سلف موازی استاندارد، می توانند از گواهی سپرده کالایی که ابزاری بین المللی و همچنین کارا در سایر بورس های کالایی دنیا می باشد نیز بهره بری و استفاده کنند.

مدیرعامل بورس کالای ایران تصریح کرد: تقویت اوراق سلف موازی استاندارد و همچنین گواهی سپرده کالایی که دو ابزار مرسوم در بازارهای دنیا خواهند بود، مسیر بین المللی شدن بورس کالای ایران را هموارتر می کنند به طوریکه طی مذاکراتی که با بورس های کالایی دنیا انجام داده ایم، بحث تامین اقتصادی و مالی بین المللی از طریق دو ابزار سلف موازی و همچنین گواهی سپرده کالایی مورد استقبال قرار گرفته می باشد.

او همچنین با اشاره به آنکه شرکت های تامین سرمایه امید و همچنین امین جزو پیشگامان در حوزه معاملات اوراق بهادار و همچنین نشر اوراق سلف موازی در طریق بورس کالا بوده اند، گفت: از سال شمسی بعدی با انعکاس اثر رفع تحریم ها بر قسمت و بخش های واقعی اقتصاد و همچنین به تبع بازار کالای کشور، شاهد توسعه پیوند بازار اقتصادی و مالی و همچنین قسمت و بخش واقعی اقتصاد از طریق بورس کالای ایران و همچنین همچنین رونق معاملات در آن بورس خواهیم بود تا رونق اقتصادی کشور به خوبی در بورس کالا نمود پیدا کند.

سلطانی نژاد در ادامه به هلدینگ نفت و همچنین گاز پارسیان اشاره کرد و همچنین اظهار داشت: هلدینگ ها شامل هلدینگ نفت و همچنین گاز پارسیان به راحتی می توانند از طریق بازار سرمایه و همچنین ساختارهای اقتصادی و مالی آن بازار تامین اقتصادی و مالی کنند آن هم طورکه نشر اوراق سلف موازی پتروشیمی شیراز در دستور کار قرار دارد.

به گفته مدیرعامل بورس کالای ایران، با نشر چندین نوبت اوراق سلف موازی از طریق بورس کالا جهت صنایع متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین استقبال فعالان بازارهای اقتصادی و مالی از آن اوراق، زمان آن هم رسیده تا فعالان صنایع نیز در کنار سرمایه گذاران قرار گیرند و همچنین به جای خریدار و همچنین سرمایه گذاری روی کالاها، بر روی اوراق مبتنی بر کالاها سرمایه گذاری کنند.

بهره برداری از فاز سوم پتروشیمی پردیس در سال شمسی ۹۵ در تاریخ ۱۴ March 2016 | 11:45 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

01_bcbe849525_WhatsApp-Image-2019-11-01-at-12.35.22.jpeg

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه گذاری صدر تامین و همچنین بازدید از غرفه فولاد اکسین خوزستان

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه ...