خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » خودزنی شرکتهای پتروشیمی در بازارهای جهانی

خودزنی شرکتهای پتروشیمی در بازارهای جهانی

خودزنی شرکتهای پتروشیمی در بازارهای جهانی

|خودزنی شرکتهای پتروشیمی در بازارهای جهانی از پتروشیمی|

وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی/ ikiair.ir: مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران گفت: با اجرای خصوصی سازی، یکپارچگی و همچنین انسجام صادرات محصولات پتروشیمی ایران از بین رفت بگونه ای که اکنون با رقابت ناسالم بین بعضی از آن شرکتها در بازارهای بین المللی، آنها به خودزنی و همچنین جنگ قیمتی جهت فروش محصولات روی آورده اند.

 به به گفته ایرنا، «مهدی شریفی نیک نفس» در جمع خبرنگاران با تشریح اوضاع صادرات محصولات پتروشیمی ایران، افزود: صنعت پتروشیمی، موتور محرک و همچنین پیشران توسعه صادرات غیرنفتی کشور می باشد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران اضافه کرد: تا پیش از اجرای روند خصوصی سازی، ایران بزرگترین صادرکننده محصولات پلیمری و همچنین پتروشیمی به چین، ترکیه و همچنین کشورهای اروپایی بود ولی باید توجه داشت بعد از واگذاری ها، رتبه ایران در صادرات محصولات پلی اتیلن به کشور چین تا جایگاه پانزدهم کاهش یافت.
شریفی به پراکندگی و همچنین از بین رفتن صنعت پتروشیمی ایران اشاره کرد و همچنین گفت: بایستی و حتما همه محصولات پتروشیمی ایران با عنوان یک برند به بازار جهانی صادر می شود.
او همچنین اضافه کرد: با وجود آنکه شرکت ها و همچنین کشورهای رقیب صنعت پتروشیمی ایران، به صورت متحد در بازار فعالیت می کنند ولی باید توجه داشت صنعت پتروشیمی کشورمان دچار پراکندگی شده می باشد.
مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران ادامه داد: انسجام در روند حضور شرکت های ایرانی در بازارهای جهانی وجود ندارد و همچنین حتی یک رقابت ناسالم و همچنین جنگ قیمتی بین شرکت های ایران در بازارهای جهانی شکل گرفته می باشد.
شریفی با گفتن آنکه صادرات محصولات پتروشیمی عربستان به ترکیه بدون تعرفه انجام می می شود، اظهار داشت: ترکیه جهت واردات بعضی محصولات پتروشیمی ایرانی، تعرفه هفت درصدی مشخص کردن کرده می باشد.
او همچنین افزود: با بهره بری و استفاده از راهکارهایی مانند ساخته یا ایجاد منابع جدید تامین خوراک، کاهش نرخ عرضه انرژی و همچنین متنوع سازی بازارهای صادراتی می قدرت باره توسعه صنعت پتروشیمی را فراهم کرد.
مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران در قسمت و بخش غیره ای از سخنان خود به تشریح اوضاع بازار جهانی پتروشیمی پرداخت و همچنین گفت: کشورهای منطقه مانند عربستان، عمان و همچنین امارات متحده عربی برنامه جذاب و جالب و خوب هایی را با هدف طراحی و همچنین ساخت واحدهای جدید پتروشیمی (تولید اتیلن) در دست اجرا دارند.
مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران ادامه داد: آمریکا نیز برنامه جذاب و جالب و خوب گسترده ای را جهت افزایش تولید گاز و همچنین اتان در دستور کار دارد که با تحقق آنها گاز آمریکا به کشورهای آسیایی و همچنین اروپایی صادر می می شود.
شریفی افزود: کشورهایی مانند چین، استرالیا، مالزی و همچنین اندونزی نیز در نظر دارند طرح های متعددی در قسمت و بخش صنعت گاز و همچنین پتروشیمی اجرا کنند که عملیاتی شدن آنها بازار محصولات پتروشیمی را تحت تاثیر قرار می دهد.
به به گفته ایرنا، از ابتدای امسال تا پایان آذرماه، از ۳۰ میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی تولید شده در کشور حدود ۱۳ میلیون تن از به بازارهای جهانی صادر شده می باشد.
ارزش محصولات پتروشیمی صادر شده به ایران در آن مدت حدود ۱۲ میلیارد دلار بوده می باشد.

** وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

خودزنی شرکتهای پتروشیمی در بازارهای جهانی در تاریخ ۳۰ December 2015 | 1:26 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

01_bcbe849525_WhatsApp-Image-2019-11-01-at-12.35.22.jpeg

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه گذاری صدر تامین و همچنین بازدید از غرفه فولاد اکسین خوزستان

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه ...