خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » سقف نرخ «پی او همچنین سی» حذف می می شود؟

سقف نرخ «پی او همچنین سی» حذف می می شود؟

سقف نرخ «پی او همچنین سی» حذف می می شود؟

|سقف نرخ «پی او همچنین سی» حذف می می شود؟ از پتروشیمی|

سقف نرخ «پی او همچنین سی» حذف می می شود؟

پتروتحلیل- آگاهان بازار از احتمال حذف سقف نرخ جهت پی او همچنین سی در معاملات هفته های آتی خبر می دهند.

به به گفته «پتروتحلیل»، گفته می می شود پتروشیمی آبادان جهت معامله گرید ۵۷ و همچنین ۷۰ درخواست حذف سقف نرخ کرده می باشد، همچنین گفته می می شود پتروشیمی غدیر نیز نامه ای در آن خصوص از سوی بورس گرفتن کرده می باشد. به آن ترتیب احتمال می رود با اجماع تولیدکنندگان پی او همچنین سی به زودی شاهد حذف سقف نرخ جهت آن کالا باشیم.

در همین حال بعضی از آگاهان بازار از شروع اورهال پتروشیمی غدیر در روز چهارشنبه هفته جاری خبر می دهند، آن در حالی می باشد که احتمال می رود پتروشیمی بندرامام نیز هفته بعدی وارد اورهال می شود.

به گفته کارشناسان بازار پی او همچنین سی در صورتی که اورهال پتروشیمی غدیر و همچنین بندرامام انجام می شود و همچنین عرضه های پتروشیمی اروند نیز افزایش نیابد، انتظار جهت افزایش نرخ پی او همچنین سی دور از ذهن نیست.

آن در حالی می باشد که نرخ پی او همچنین سی در بازارهای جهانی با افزایش چشمگیر طی دو هفته اخیر روبه رو بوده می باشد. نرخ پایه آن کالا نیز ۱۸ قسمت و بخش نسبت به ۱۶ اسفند سال شمسی قبل رشد داشته می باشد، به طوری که گرید ۶۵ از رقم ۲هزار و همچنین ۱۹۷ تومان در ۱۶ اسفند سال شمسی ۹۴ به ۲ هزار و همچنین ۶۰۶ تومان در ۱۵فروردین سال شمسی ۹۵ رسیده می باشد. همچنین نرخ پی او همچنین سی گرید ۷۰ نیز از رقم ۲هزار و همچنین  ۴۱۶ تومان به رقم ۲ هزار و همچنین ۸۷۷ تومان در سال شمسی جدید رسیده می باشد.

جواد ایرانی، کارشناس بازار پی او همچنین سی در مورد نرخ های جدید به خبرنگر «پتروتحلیل»، گفت: پیش از سال شمسی جدید، یک مرحله افزایش نرخ در بازار داخل اعمال نشد. آن در حالی بود که در هندوستان نرخ پی او همچنین سی ۹۰ دلار رشد کرد و همچنین در ژاپن نیز یکی از تولیدکنندگان پهناور و بزرگ پی او همچنین سی از مدار خارج شد و همچنین احتمالا تا پایان ماه مه نیز به فاز تولید بازنخواهد گشت. از سوی دیگر خریداران چینی نیز به بازار پی او همچنین سی بازگشتند و همچنین به آن ترتیب شاهد افزایش چشمگیر نرخ ها در بازار جهانی بودیم.

او همچنین در ادامه افزود: به آن ترتیب از آخرین نرخ گذاری پی او همچنین سی در ۲۲ اسفندماه ۱۳۹۴ تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ شاهد افزایش ۱۷۰ دلاری نرخ پی او همچنین سی در بازار جهانی بودیم که در بازار داخل اعمال نشد، گر چه بازار داخل پیش از شروع سال شمسی جدید به افزایش نرخ ها واکنش نشان داد و همچنین شاهد ثبت تقاضاهای بالا و همچنین رقابت خریداران بودیم، ولی باید توجه داشت نرخ های پایه طی یک مرحله و همچنین روز قبل افزایش یافت که رقم قابل توجهی بود.

او همچنین در ادامه با اشاره به پارامترهایی همچون افزایش تعرفه واردات و همچنین نوسانات دلار، تاکید کرد؛ در صورتی که عرضه های پی او همچنین سی جهت فردا افزایش داشته باشد، می قدرت انتظار داشت که رقابت جهت خرید از سوی معامله گران رخ ندهد. به گفته ایرانی، بازار داخل نیازمند عرضه ۱۰ هزارتن پی او همچنین سی به صورت هفتگی می باشد تا با تعادل روبه رو می شود، در غیراین صورت نمی قدرت انتظار داشت که معاملات با نرخ پایه در بورس انجام می شود.

آن در حالی می باشد که بعضی از آگاهان بازار از احتمال عرضه پی او همچنین سی توسط غدیر به مقدار و اندازه و میزان ۶۰۰ تا ۸۰۰ تن، بندرامام با حجم ۲ هزارتن و همچنین اروند نیز به مقدار و اندازه و میزان ۲ هزارتن در هفته جاری خبر می دهند. به گفته آن کارشناس بازار پی او همچنین سی در صورتی که عرضه پی او همچنین سی در هر هفته کمتر از ۶ هزارتن باشد، احتمالا با توجه به شروع اورهال پتروشیمی غدیر و همچنین بندرامام شاهد ۱۰ قسمت و بخش رقابت خریداران خواهیم بود. ولی باید توجه داشت در صورتی که حجم عرضه پی او همچنین سی در هر هفته حدودا ۱۰ هزارتن باشد رقابت ها احتمالا در حدود ۲ تا ۳ قسمت و بخش خواهد بود.

آن در حالی می باشد که پتروشیمی اروند در حال حاضر هر روز خدا ۷۰۰ تن پی او همچنین سی تولید می کند و همچنین قادر می باشد که هفته ای ۴ هزارتن پی او همچنین سی در بازار داخل عرضه کند. البته در صورتی که فروش صادراتی آن مجتمع را نادیده بگیریم.

با آن حال امروز با توجه به شرایط حساس بازار پی او همچنین سی و همچنین یک روز بعد از رشد نرخ پایه آن کالا، بازار داخل با تعدد نرخ های اعلامی از سوی فروشندگان روبه رو بود. به طوری که معامله ای برروی آن کالا انجام نشد، اکثر بازیگران جدید آن بازار در انتظار اعلام حجم عرضه های فردا خواهند بود.

با آن حال آخرین رقم معامله برروی گرید ۶۵ بندرامام ۳ هزار و همچنین ۳۰ تومان و همچنین اروند نیز ۳ هزار و همچنین ۱۰۰ تومان در بازار داخل بوده می باشد. امروز رقم های ۳هزار و همچنین ۲۰۰ تومان جهت بندرامام و همچنین ۳ هزار و همچنین ۳۰۰ تومان جهت اروند در بازار شنیده می شد.

آخرین معامله گرید ۷۰ آبادان نیز با رقم ۳ هزار و همچنین ۴۵۰ تومان انجام شده می باشد. گرید ۵۷ نیز با توجه به حجم کم عرضه با نرخ ۳ هزار و همچنین ۸۰۰ تومان پیشنهاد می می شود و همچنین خریداران نیز حاضر به پرداخت آن رقم جهت خرید آن کالا خواهند بود.

البته گرید ۷۰ فرموسا نیز در بازار داخل با نرخ ۴ هزار و همچنین ۱۰۰ تومان توسط فروشندگان پیشنهاد می می شود و همچنین گرید ۶۵ غدیر نیز جهت آخرین بار با نرخ ۳ هزار و همچنین ۲۰۰ تومان به صورت جامبو مورد معامله قرار گرفته می باشد.

به نظر می رسد بازار پی او همچنین سی جهت بازگشت به آرامش نیازمند یک ماه فرصت باشد. به گفته ایرانی، احتمالا قسمتهای آخر ماه مه با شروع طوفان های موسمی، بازار هندوستان آرام بگیرد. در بازار داخل هم شروع ماه رمضان می تواند نرخ ها را به ۲ هزار و همچنین ۹۰۰ تا ۳ هزارتومان بازگرداند.

سقف نرخ «پی او همچنین سی» حذف می می شود؟ در تاریخ ۴ April 2016 | 3:09 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

01_bcbe849525_WhatsApp-Image-2019-11-01-at-12.35.22.jpeg

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه گذاری صدر تامین و همچنین بازدید از غرفه فولاد اکسین خوزستان

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه ...