خانه » نفت » بازگشت کامل ایران به بازار پلی اتیلن

بازگشت کامل ایران به بازار پلی اتیلن

بازگشت کامل ایران به بازار پلی اتیلن

|بازگشت کامل ایران به بازار پلی اتیلن از پتروشیمی|

بازگشت کامل ایران به بازار پلی اتیلن

پتروتحلیل- آن هفته در ترکیه انتظار جهت اعلام نرخ های خاورمیانه در بازار وارداتی جهت ماه آوریل به پایان رسید و همچنین طبق پیش بینی ها بازار پلی اتیلن شاهد افزایش نرخ ماهیانۀ ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلاری در هر تن بوده می باشد.

به نقل از «پتروتحلیل»، نرخ های پلی اتیلن سبک بین ۱۲۰۰ تا ۱۲۳۰ دلار در هر تن و همچنین نرخ های پلی اتیلن سبک خطی و همچنین پلی اتیلن سنگین گرید فیلم دیدنی و جذاب بین ۱۱۹۰ تا ۱۲۲۰ دلار در هر تن قرار داشتند. افزایش نرخ یک تولیدکننده پهناور و بزرگ سعودی در رقم هایی کمتر بوده و همچنین جهت پلی اتیلن سنگین گرید فیلم دیدنی و جذاب بین ۶۰ تا ۸۰ دلار در هر تن و همچنین جهت پلی اتیلن سبک خطی گرید فیلم دیدنی و جذاب ۴۰ دلار در هر تن قرار داشت.

بعضی از نرخ های پیشنهادی از منابع ایرانی (CPT، مشمول ۵/۶ قسمت و بخش عوارض) جهت پلی اتیلن سبک خطی گرید فیلم دیدنی و جذاب در رقم ۱۱۹۰ دلار در هر تن و همچنین جهت پلی اتیلن سنگین گرید فیلم دیدنی و جذاب بین ۱۱۶۰ تا ۱۱۸۰ دلار در هر تن بودند. پیش بینی می می شود در پی بازگشت کامل ایران به بازار در هفته بعدی اوضاع عرضه تسهیل می شود. نرخ های پلی اتیلن سبک در جنوب اروپا بعد از افزایش ۱۰۰ یورویی در هفته قبل در آن هفته افزایش ۲۰ یورویی را تجربه کرده و همچنین در رقم ۱۲۲۰ یورو در هر تن قرار گرفت. افزایش ۵۰ یورویی رقم قراردادهای اتیلن در بازار اروپا آن افزایش نرخ چشمیگر پلی اتیلن را توجیه می کند.

نرخ های پلی اتیلن سنگین گرید فیلم دیدنی و جذاب و همچنین قالب بادی وارداتی از ازبکستان (CIF، مشمول ۳ قسمت و بخش عوارض) با افزایش ۲۰ تا ۳۰ دلاری در آن هفته در رقم ۱۲۰۰ دلار در هر تن قرار گرفته و همچنین نرخ های پیشنهادی جهت پلی اتیلن سبک خطی وارداتی از ایالات متحده بین ۱۱۴۰ تا ۱۱۵۰ دلار در هر تن قرار داشت در حالیکه تمایل به خرید پلی اتیلن سنگین از آن منبع علیرغم نرخ های نسبتا قابل رقابت آن هم ها در اوضاع مناسبی قرار نداشت. در بازار داخلی ترکیه شرکت Petkim در اوایل آن هفته تنها نرخ های پلی اتیلن سبک را ۳۰ دلار در هر تن افزایش داد. معامله کنندگان تأیید می کنند که عرضه پلی اتیلن سبک از طرف آن شرکت پایین باقی می ماند. آن هفته محموله های نگهداری شده در ترکیه با افزایش ۱۰ تا ۲۰ دلاری ۱۵۸۰ تا ۱۶۴۰ دلار در هر تن جهت پلی اتیلن سبک، ۱۴۹۰ تا ۱۵۶۰ دلار در هر تن جهت پلی اتیلن سبک خطی و همچنین ۱۵۲۰ تا ۱۵۵۰ دلار در هر تن جهت پلی اتیلن سنگین گرید فیلم دیدنی و جذاب و همچنین گرید قالب بادی قرار داشتند. در آن میان اوضاع پلی اتیلن سنگین گرید قالب بادی مناسب باقی می ماند.

پیش بینی می می شود بازار پلی اتیلن روند افزایشی خود را در ماه آوریل حفظ کند. به نقل از «پتروتحلیل»، یک توزیع کننده گفته می باشد: «محدودیت های عرضه از طرف عرضه کنندگان ثابت آن بازار به همراه افزایش نرخ های محصولات صنایع بالادستی بجای بالا رفتن قابل توجه تقاضا از عوامل آن افزایش نرخ های چشمگیر بوده اند.» دیگران به غیبت عرضه کنندگان کره ای در آن بازار که نگرانی ها در مورد عرضه محصولات را تشدید کرده به عنوان دلایل آن پیشامد جدید اشاره کرده اند.

در آن میان نرخ ها در بازار چین که در حال حاضر از جنبه سود عایدی محصولات در تعادل با بازار ترکیه می باشد، روندی ثابت و همچنین رو به افزایش را داشته می باشد. با آن وجود با توجه به شروع مواضع محتاطانۀ خریداران ممکن می باشد در ماه آتی سرعت آن حرکت افزایشی نرخ ها کند می شود. یک تاجر در ترکیه نیز اظهار کرده می باشد: «سال شمسی قبل نرخ های پلی اتیلن در اواسط ماه می به آخر خود رسیدند. بنابراین ما نمی خواهیم امسال بعد از آن هم زمان محموله هایمان را به فروش برسانیم.»

نرخ های مرجع
خاورمیانه
پلی اتیلن سبک: ۱۲۰۰ تا ۱۲۳۰ دلار در هر تن (افزایش ۱۰ دلاری در بازه بالایی)
پلی اتیلن سبک خطی: ۱۱۸۰ تا ۱۲۰۰ دلار در هر تن (بدون افزایش در دو بازه)
پلی اتیلن سنگین: ۱۱۹۰ تا ۱۲۰۰ دلار در هر تن (افزایش ۲۰ دلاری در بازه پایینی)
ایران
پلی اتیلن سبک: ۱۲۰۰ تا ۱۲۱۰ دلار در هر تن (بدون افزایش در دو بازه)
پلی اتیلن سبک خطی: ۱۱۵۰ تا ۱۲۰۰ دلار در هر تن (بدون افزایش در دو بازه)
پلی اتیلن سنگین: ۱۱۵۰ تا ۱۲۰۰ دلار در هر تن (بدون افزایش در دو بازه)

بازگشت کامل ایران به بازار پلی اتیلن در تاریخ ۴ April 2016 | 11:21 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران |نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران از ...