خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » استقبال از اوراق سلف «اوره» پردیس

استقبال از اوراق سلف «اوره» پردیس

استقبال از اوراق سلف «اوره» پردیس

|استقبال از اوراق سلف «اوره» پردیس از پتروشیمی|

استقبال از اوراق سلف «اوره» پردیس

پتروتحلیل- مرحله اول اوراق سلف موازی استاندارد اوره شرکت پتروشیمی پردیس به ارزش ۱۵۰ میلیارد تومان راس ساعت ۱۰ از طریق بورس کالای ایران نشر یافته شده شد که با ثبت تقاضای ۹ برابری حجم عرضه، کل آن اوراق به محض بازگشایی معاملات و همچنین ظرف یک ثانیه به فروش رفت.
به به گفته «پتروتحلیل»، ساعت ۹ و همچنین ۳۰ دقیقه دوره پیش گشایش نشر اوراق سلف موازی اوره آغاز شد که آن دوره به منظور ثبت سفارش کارگزاران بود که در آن هم ابتدا تقاضای چندبرابری حجم عرضه بر سامانه معاملات نقش بست؛ به آن ترتیب راس ساعت ۱۰ و همچنین به محض بازگشایی معاملات، کل اوراق مورد معامله قرار گرفت.
براساس آن به گفته، مرحله اول اوراق سلف موازی استاندارد اوره شرکت پتروشیمی پردیس به روش «عرضه کسترده با نرخ ثبات» تا سقف ۱۹۹هزار و همچنین یک تن و همچنین با نرخ ۷ میلیون و همچنین ۵۳۷ هزار و همچنین ۶۷۰ریال به ازای هر تن با همکاری تامین سرمایه امین، در بورس کالا عرضه شد.
گفتنی می باشد مرحله دوم آن اوراق نیز به ارزش ۱۵۰۰ میلیارد ریال در اوایل سال شمسی بعدی نشر یافته شده می می شود.
آن اوراق منضم به اختیار خرید و همچنین فروش تبعی با نام، قابل معامله در بورس کالا و همچنین معاف از مالیات می باشد که هدف از آن عرضه تامین منابع اقتصادی و مالی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت تکمیل پروژه سه فاز شرکت پتروشیمی پردیس بود.
اوراق سلف موازی استاندارد سود بین دوره ای ندارد و همچنین در پایان دوره یکساله خریدار می تواند نسبت به تحویل فیزیکی یا تسویه نقدی با توجه به نرخ دارایی پایه در سررسید و همچنین بر اساس نرخ اعمال اختیار فروش تبعی یا اختیار خرید تبعی اقدام کند.
سود روز شمار آن اوراق ۲۲ قسمت و بخش می باشد که در پایان دوره زمانی قرارداد ۲۳ قسمت و بخش سود تضمینی به دارندگان آن هم پرداخت شده و همچنین البته آن سود می‌تواند تا سقف ۲۴درصد هم افزایش یابد.

استقبال از اوراق سلف «اوره» پردیس در تاریخ ۱۴ March 2016 | 11:20 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

مدیرعامل پتروشیمی غدیر: حاج قاسم، مشتاقانه در آرزوی وصال همرزمان شهیدش بود

مدیرعامل پتروشیمی غدیر: حاج قاسم، مشتاقانه در آرزوی وصال همرزمان شهیدش بود |مدیرعامل پتروشیمی غدیر: ...