خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » آخرین جزییات نشر اوراق سلف اوره «پردیس» در بورس

آخرین جزییات نشر اوراق سلف اوره «پردیس» در بورس

آخرین جزییات نشر اوراق سلف اوره «پردیس» در بورس

|آخرین جزییات نشر اوراق سلف اوره «پردیس» در بورس از پتروشیمی|

آخرین جزییات نشر اوراق سلف اوره «پردیس» در بورس

پتروتحلیل- بعد از تامین اقتصادی و مالی شرکت پتروشیمی آبادان با نشر اوراق سلف پی او همچنین سی در بورس کالای ایران، آن بار نوبت به نشر اوراق سلف موازی اوره پتروشیمی پردیس رسیده می باشد تا تامین اقتصادی و مالی مجتمع های پتروشیمی از بورس کالا نیز روی غلتک بیفتد.

به به گفته «پتروتحلیل»، جهت اولین بار در ایران از فردا (دوشنبه) مرحله اول اوراق سلف موازی استاندارد اوره شرکت پتروشیمی پردیس به روش «عرضه گسترده با قیمتثابت» تا سقف ۱۹۹،۰۰۱ تن و همچنین با نرخ ۷،۵۳۷،۶۷۰ ریال به ازای هر تن با همکاری تامین سرمایه امین، در بورس کالا عرضه می‌می شود.

مرحله اول آن اوراق به ارزش ۱۵۰۰ میلیارد ریال در آخرین هفته اسفند ماه انجام خواهد شد و همچنین مرحله دوم نیز به ارزش ۱۵۰۰ میلیارد ریال از ۱۶ فروردین لغایت ۲۴ اسفند سال شمسی ۹۵ ادامه خواهد داشت.

آن اوراق منضم به اختیار خرید و همچنین فروش تبعی با نام، قابل معامله در بورس کالا و همچنین معاف از مالیات می باشد که هدف از آن عرضه تامین منابع اقتصادی و مالی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت تکمیل پروژه سه فاز شرکت پتروشیمی پردیس می باشد.

حجم عرضه ابتدایی و اولیه حداکثر ۳۸۰،۰۰۰ تن می باشد ولی باید توجه داشت شروطی که جهت آن هم ثبت شده آن می باشد که ارزش اوراق از ۳ هزار میلیارد ریال اکثرا و بیشتر و همچنین کمتر نباشد.

اوراق سلف موازی استاندارد سود بین دوره ای ندارد و همچنین در پایان دوره یکساله خریدار می تواند نسبت به تحویل فیزیکی یا تسویه نقدی با توجه به نرخ دارایی پایه در سررسید و همچنین بر اساس نرخ اعمال اختیار فروش تبعی یا اختیار خرید تبعی اقدام کند.

سود روز شمار آن اوراق ۲۲ قسمت و بخش می باشد که در پایان دوره زمانی قرارداد ۲۳ قسمت و بخش سود تضمینی به دارندگان آن هم پرداخت شده و همچنین البته آن سود می‌تواند تا سقف ۲۴درصد هم افزایش یابد.

از طرفی معاملات ثانویه آن اوراق از طریق شبکه کارگزاران مورد تائید نهاد بورس و همچنین بر اساس ضوابط معاملات بورس کالا حداکثر ۱۰ روز کاری بعد از پایان عرضه ابتدایی و اولیه صورت می گیرد.

همچنین حداقل اوراق جهت تسویه فیزیکی ۳۰ هزار قرارداد(معادل ۳۰ هزار تن) می باشد و همچنین دوره تحویل فیزیکی بعد از زمان سررسید هر مرحله اوراق شروع و همچنین به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت. عدم ارائه درخواست جهت تحویل فیزیکی، ۱۰ روز پیش از تاریخ سررسید هر مرحله اوراق به منزله انصراف خریدار از تحویل دارایی پایه و همچنین انجام تسویه نقدی خواهد بود.

نرخ خرید هر قرار داد نیز بر اساس نرخ میانگین FOB خلیج فارس نشر یافته شده در نشریات ARGUS FME و همچنین FERTECON ARGUS استخراج می می شود، البته آن نرخ با توجه به نرخ تسعیر ارز بر اساس مکانیزم تصویب شده و مصوب قانون بورس کالا به صورت ریالی مشخص می گردد.

آخرین جزییات نشر اوراق سلف اوره «پردیس» در بورس در تاریخ ۱۳ March 2016 | 12:44 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

01_bcbe849525_WhatsApp-Image-2019-11-01-at-12.35.22.jpeg

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه گذاری صدر تامین و همچنین بازدید از غرفه فولاد اکسین خوزستان

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه ...