خانه » نفت » دور جدید افزایش نرخ های پلی پروپیلن جهت آوریل

دور جدید افزایش نرخ های پلی پروپیلن جهت آوریل

دور جدید افزایش نرخ های پلی پروپیلن جهت آوریل

|دور جدید افزایش نرخ های پلی پروپیلن جهت آوریل از پتروشیمی|

دور جدید افزایش نرخ های پلی پروپیلن جهت آوریل

پتروتحلیل- عرضه کنندگان پلی پروپیلن در ترکیه سیاست های افزایش نرخ خود جهت ماه آوریل را ادامه می دهند.

به نقل از «پتروتحلیل»، با آن حال، همانطور که در تحلیل هفته قبل پیش بینی شد، آن افزایش نرخ ها جهت آن ماه نسبت به ماه مارس مقدار و اندازه و میزان کمتری خواهند داشت. بسیاری از تولیدکنندگان ثابت پلی پروپیلن هنوز نرخ های پیشنهادی خود جهت ماه آوریل را اعلام نکرده اند در حالی که بحث های فروشندگان در مورد محدودیت سهمیه محدود فروش ادامه داشته و همچنین شاهد آن هستیم که عرضه کنندگان در حال رساندن نرخ ها به مرز ۱۱۰۰ دلار در هر تن خواهند بود.

نرخ های پلی پروپیلن گرید رافیا وارداتی از عربستان (CIF، مشمول ۵/۶ قسمت و بخش عوارض گمرکی) به ترکیه با افزایش ۳۰ تا ۶۰ دلاری نسبت به هفته قبل بین ۱۰۵۰ تا ۱۱۰۰ دلار در هر تن قرار دارد. پلی پروپیلن گرید فیبر وارداتی از آن منبع با افزایش ۲۰ تا ۲۵ دلاری بن ۱۰۷۵ تا ۱۰۹۰ دلار در هر تن نقل از شده در حالیکه نرخ قراردادهای منعقد شده بین ۱۰۷۵ تا ۱۰۸۰ دلار در هر تن  می باشد.

یک تولیدکننده جهانی نرخ های گریدهای هموپلیمر پلی پروپیلن خود را ۲۰ تا ۴۰ دلار در هر تن افزایش داده و همچنین اعلام کرده می باشد: «ما مقدار و اندازه و میزان محدودی پلی پروپیلن داریم که به مشتریان مشخصی فروخته خواهند شد.»

نرخ های محصولات وارداتی از ایران نیز اعلام شدند و همچنین پیش بینی می می شود ارسال محصولات از آن کشور در هفته اول آوریل ادامه پیدا کند. از اینرو نرخ های پلی پروپیلن گرید رافیا وارداتی از آن ایران (CPT، مشمول ۵/۶ قسمت و بخش عوارض) با ۳۰ تا ۵۰ دلار افزایش به ۱۰۷۰ تا ۱۱۰۰ دلار در هر تن رسیده در حالیکه پلی پروپیلن گرید فیبر آن کشور بدون تغییر در بازه پایینی نرخ و همچنین با افزایش ۴۰ دلاری در بازه بالایی بین ۱۰۸۰ تا ۱۱۲۰ دلار در هر تن قرار گرفته می باشد. نقل شده نرخ های نزدیک به بازه بالایی آن محدوده های قیمتی جهت تحویل فوری محصولات می باشد.

شرکت Petkim نرخ های پلی پروپیلن خود را در روز دوشنبه با افزایش ۲۵ دلاری اعلام کرده می باشد. نرخ های پلی پروپیلن گرید رافیا از آن شرکت بدون تغییر در بازه پایینی و همچنین با افزایش ۳۰ دلاری در بازه بالایی بین ۱۳۷۰ تا ۱۴۵۰ دلار در هر تن (با احتساب مالیات بر ارزش افزوده) قرار گرفته می باشد. تمایل خرید به محصولات با نرخ های بالاتر از ۱۴۰۰ دلار در هر تن خیلی زیاد کم می باشد باتوجه به آنکه نقل شده محصولاتی با نرخ های بین ۱۳۵۰ تا ۱۳۶۰ دلار در هر تن مخصوصا در استانبول عرضه می شوند.

محتمل می باشد محدودیت های عرضه در کوتاه مدت جو بازار را افزایشی نگه دارد باتوجه به آنکه طبق پیش بینی ها تعداد بیشتری از فروشندگان رویکردی افزایشی نسبت به بازار خواهند داشت. افزایش ۶۰ یورویی در قراردادهای پروپیلن در اروپا نیز آن جو افزایشی تقویت خواهند کرد. به نقل از «پتروتحلیل»، با آن وجود بعضی معامله کنندگان معتقدند بعد از افزایش عرضه از طرف ایران باتوجه به کمبود تقاضا از طرف مصرف کنندگان نهایی و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات جریان پول ممکن می باشد افزایش نرخ های آن محصولات محدود شوند. بدون شک نرخ های پلی پروپیلن در ترکیه برتری چشمگیری نسبت به نرخ ها در چین دارند. در چین با وجود کمبود عرضۀ پلی پروپیلن روند ثابت و همچنین رو به افزایش قمیت ها ادامه یافت در حالیکه باتوجه به شروع فعالیت مجدد واحدهای پلی پروپیلن در سرتاسر آسیا نظرات در مورد بعدی آن بازار در بلند مدت متغایر و متفاوت می باشد.

نرخ های مرجع
خاورمیانه
پلی پروپیلن گرید رافیا: ۱۰۵۰ تا ۱۰۸۰ دلار در هر تن (افزایش ۴۰ دلاری در بازه پایینی و همچنین افزایش ۵۰ دلاری در بازه بالایی)
پلی پروپیلن گرید فیبر: ۱۰۷۵ تا ۱۱۰۰ دلار در هر تن (افزایش ۴۵ دلاری در بازه پایینی و همچنین افزایش ۵۰ دلاری در بازه بالایی)
ایران
پلی پروپیلن گرید رافیا: ۱۰۷۰ تا ۱۰۸۰ دلار در هر تن (افزایش ۴۰ دلاری در بازه پایینی و همچنین افزایش ۳۰ دلاری در بازه پایینی)
پلی پروپیلن گرید فیبر: ۱۰۷۰ تا ۱۱۰۰ دلار در هر تن (افزایش ۱۰ دلاری در بازه پایینی و همچنین بالایی)

دور جدید افزایش نرخ های پلی پروپیلن جهت آوریل در تاریخ ۵ April 2016 | 10:18 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران |نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران از ...