خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » ظرفیت صنعت پتروشیمی ایران تا سال شمسی ۲۰۲۰؟

ظرفیت صنعت پتروشیمی ایران تا سال شمسی ۲۰۲۰؟

ظرفیت صنعت پتروشیمی ایران تا سال شمسی ۲۰۲۰؟

|ظرفیت صنعت پتروشیمی ایران تا سال شمسی ۲۰۲۰؟ از پتروشیمی|

ظرفیت صنعت پتروشیمی ایران تا سال شمسی ۲۰۲۰؟

پتروتحلیل- ظرفیت صنعت پتروشیمی ایران تا سال شمسی ۲۰۲۰، سه برابر خواهد شد.

تیم تحقیقات بین‌المللی بیزریپورت در آخرین به گفته تحلیلی خود پیش‌بینی کرده می باشد؛ براساس پروژه‌های برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌شده، ظرفیت صنعت پتروشیمی ایران تا سال شمسی ۲۰۲۰ با سه برابر افزایش به رقم ۱۸۰ میلیون تن در سال شمسی خواهد رسید.

در آن به گفته آمده می باشد؛ انتظار می‌رود پروژه‌های الفین ۱۱ و همچنین ۱۲ ظرف پنج سال شمسی آتی به اتمام برسد و همچنین ظرفیت پروژه‌های الفین ۱۱ و همچنین ۱۲ به ترتیب ۲ و همچنین ۱/۲ میلیون تن در سال شمسی خواهد بود. از طرفی پروژه پتروشیمی مکران واقع در چابهار به ارزش ۱۲ میلیارد دلار که قطب پتروشیمی ایران محسوب می‌می شود، ظرفیت تولید اتیلن و همچنین پلی‌اتیلن کشور را به ترتیب ۱/۲ میلیون و همچنین ۹۰۰,۰۰۰ تن در سال شمسی افزایش خواهد داد.

طبق آمار رسمی، ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ایران ۶۰ میلیون تن در سال شمسی می باشد، ولی باید توجه داشت به‌ دلیل تحریم‌های بین‌المللی تنها بخشی از آن ظرفیت با هدف صادرات مورد بهره بری و استفاده قرار می گیرد. شرکت ملی پتروشیمی ایران در سه‌ماهه نخست ۲۰۱۵ اعلام کرد تا سال شمسی ۲۰۱۷-۲۰۱۶، ۱۵ واحد جدید تولید محصولات پتروشیمی را راه‌اندازی می کند که بر آن اساس ۸/۵ میلیون تن به ظرفیت تولید کشور اضافه خواهد شد.

براساس پیش‌بینی‌ها، ارزش صادرات محصولات پتروشیمی ظرف ۱۲ تا ۱۸ ماه بعد از برداشته شدن تحریم‌ها ۲۰ تا ۲۵درصد افزایش خواهد یافت. البته بازسازی صنعت پتروشیمی ایران مستلزم و نیاز به حدود ۸۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی دارد.

در همین حال با توجه به احیای اقتصاد کشور، فعالیت‌های صنعت خودروسازی مجدداً رو به رشد می باشد، به طوری که سطح تولید با رشد ۶۷درصد در سال شمسی ۲۰۱۴ بالغ بر ۱ میلیون دستگاه بود. لغو تحریم‌ها در پایان سال شمسی ۲۰۱۵ بررسی کننده و پروهشگر شد و همچنین انتظار می‌رود نتایج واقعی در سال شمسی ۲۰۱۶ ملاحظه می شود. پیش‌بینی می‌می شود فروش وسایل نقلیه در سال شمسی تقویمی ۲۰۱۵ رشد ۳۵ درصدی را تجربه کند که بازار را به بالاترین سطح سال شمسی ۲۰۱۱ نزدیک خواهد ساخت. آن مسأله متعاقباً باعث افزایش مصرف داخلی بسیاری از محصولات پتروشیمی مورد بهره بری و استفاده در ساخت خودرو شامل لاستیک‌های مصنوعی، پلاستیک‌های مهندسی و همچنین پلی‌یورتان‌ها می‌می شود.

همچنین پیش‌بینی می‌می شود متوسط رشد واقعی صنعت ساخت و همچنین ساز ایران طی پنج سال شمسی بعدی از ۳/۱درصد در سال شمسی به ۴/۳درصد افزایش یابد که موجب رونق بازار محصولات پتروشیمی مرتبط با ساخت و همچنین ساز شامل پی.او همچنین.سی، پلی‌اتیلن و همچنین پلی‌پروپیلن خواهد شد.

به به گفته تیم تحقیقات بین‌المللی بیزریپورت، امتیاز کلی ایران در شاخص ریسک/ بازده صنعت پتروشیمی آن فصل ۰/۷ واحد افزایش یافته می باشد که آن موضوع ناشی از رشد ۸ واحدی امتیاز ریسک بازار ایران می باشد. افزایش توجه سرمایه‌گذاران به صنعت پتروشیمی و همچنین تمایل حکومت روحانی جهت تجدیدنظر در قوانین و همچنین مقررات قسمت و بخش اکتشاف و همچنین تولید نفت و همچنین وارد شدن به بازار جهانی باره‌ساز افزایش شاخص ریسک/بازده صنعت پتروشیمی کشور بوده‌اند.

در آن به گفته همچنین و علاوه بر رتبه‌بندی ریسک/ بازده صنعت پتروشیمی در سطح خاورمیانه و همچنین آفریقا، به چشم‌انداز بازار، چشم‌انداز منطقه، چشم‌انداز جهانی، روندها و همچنین پیشرفت‌های صنعت پتروشیمی و همچنین مسائل مهمی نظیر خصوصی‌سازی، چشم‌انداز دوران پساتحریم، پیشرفت‌ها در قسمت و بخش بالادستی، طرح‌های جاری و همچنین … پرداخته شده می باشد.

جهت گرفتن به گفته کامل، به وبسایت و مرکز خبرهای جدید www.passport.ir رفت و آمد و مراجعه کنید.

۱۱۱

ظرفیت صنعت پتروشیمی ایران تا سال شمسی ۲۰۲۰؟ در تاریخ ۹ April 2016 | 1:57 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

01_bcbe849525_WhatsApp-Image-2019-11-01-at-12.35.22.jpeg

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه گذاری صدر تامین و همچنین بازدید از غرفه فولاد اکسین خوزستان

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه ...