خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » ایران به واردکننده محصولات پتروشیمی تغییر پیدا کردن می می شود!

ایران به واردکننده محصولات پتروشیمی تغییر پیدا کردن می می شود!

ایران به واردکننده محصولات پتروشیمی تغییر پیدا کردن می می شود!

|ایران به واردکننده محصولات پتروشیمی تغییر پیدا کردن می می شود! از پتروشیمی|

ایران به واردکننده محصولات پتروشیمی تغییر پیدا کردن می می شود!

پتروتحلیل- سال شمسی ها کمبود سرمایه گذاری بر پالایشگاه ها و همچنین واحد های کراکینگ فعال با خوراک نفتا موجب شده ایران که از قبل از صادرکنندگان پلاستیک و همچنین متانول بوده می باشد، احتمالا در بعدی به یکی از واردکنندگان طیف گسترده ای از محصولات پتروشیمی تغییر پیدا کردن می شود. از آن رو ایران جهت جلوگیری از آن پیشامد جدید بایستی و حتما توسعه عظیمی را در قسمت و بخش صنایع پایین دستی صنعت پتروشیمی و همچنین پالایشگاه ها صورت دهد.

به نقل از «پتروتحلیل»، ایران همچنین مستلزم و نیاز دارد تا دیگر گریدهای خاص محصولات شیمیایی را جهت برطرف کردن نیازهای های خود در صنعت پتروشیمی و همچنین مواد آرایشی وارد کند.

آن محصولات که کمبود آن هم ها طی یک ماه بعد از لغو تحریم های بین المللی در تاریخ ۱۶ ژانویه مورد توجه قرار گرفت، شامل هم بسپارهای پلی پروپیلن، گریدهای خاص پلی اتیلن ترفتالات، دی کلرید اتیلن و همچنین مونومر وینیل استات می باشد. انتظار می رود با رشد سریع اقتصادی ایران  و همچنین افزایش فاصله تقاضا و همچنین تولید، موارد شامل آن فهرست نیز افزایش یابند.

Ashish Mukherjee مدیر قسمت و بخش پلیمر شرکت بازرگانی Amiti مستقر در دوبی گفته می باشد: «نشانه های مستلزم و نیاز ایران به واردات پلیمر ابتدا بعد از قدم های اولیۀ آن کشور جهت بهبود ظرفیت تولید صنعت خودروی آن هم مشخص شد.»

Mukherjee اضافه کرده می باشد: «در حال حاضر مقدار و اندازه و میزان تقاضا جهت هم بسپارهای پلی پروپیلن در ایران بالا می باشد و همچنین محصولات غیره ای نیز خواهند بود شامل دی کلرید اتیلن و همچنین مونومر وینیل استات که کمبود آن هم ها احساس می می شود.»

تاجر غیره ای در دوبی که منافع بسیاری در بازار ایران دارد گفته می باشد: «ما نمایندگی ای در تهران داریم که بطور مداوم به دنبال فرصت های صادرات به آن کشور می باشد. تمرکز ما اکثرا و بیشتر بر صادرات بر آن کشور می باشد تا واردات از آن هم. بعلاوۀ صنعت خودرو ما به طیف غیره ای از محصولات نگاه داریم که در صنعت کالاهای تند مصرف بهره بری و استفاده می شوند.»

طبق نقل از اخیر مؤسسه مشاوره جهانی Roland Berger پیش بینی می می شود تقاضا جهت خودرو در ایران در سال شمسی ۲۰۱۶ تا ۲۵ قسمت و بخش افزایش یافته و همچنین به ۱/۸ میلیون دستگاه برسد.

آن مؤسسه مشاوره اعلام کرده می باشد: «ایران با ۶ تیم سازنده عظیم شامل یک صنعت پهناور و بزرگ اتومبیل می باشد و همچنین پیش بینی می می شود با اصلاحات اقتصادی، اسقاط ماشین های قدیمی و همچنین تقاضا جهت خودروهای خارجی آن صنعت شاهد رشد باشد.»

در حالی که تقاضا جهت محصولاتی مثل هم بسپار پلی پروپیلن در صنعت خودروی ایران وجود دارد، در در صنعت کالاهای تند مصرف تقاضا جهت دیگر محصولات مثل انواع آمین ها، انواع گلیکل اترها، ایزوسیانات ها، پلی اتر پلیول ها، پلی اولفین الاستومرها و همچنین پروپیلن گلیکل ها وجود دارد. از آن رو ایران برنامه جذاب و جالب و خوب فوری ای جهت اضافه کردن ظرفیت محصولاتی مثل تولوئن و همچنین بنزن که به آن صنعت تعلق می گیرند، ندارد. در حالی که پیش بینی می می شود تا سال شمسی ۲۰۲۱ تولید تولوئن پایین تر از ۵۰۰۰۰۰ تن در سال شمسی قرار داشته باشد، طیف غیره ای از محصولات پتروشیمی از بوتادین گرفته تا پروپیلن نیز که گسترۀ بهره بری و استفاده آن هم از ساخت لاستیک ماشین تا حلال ها می باشند تولید پایینی خواهند داشت.

به نقل از «پتروتحلیل«، ایران ظرفیت تولید پروپیلن خود را تا حدودی افزایش خواهد داد ولی باید توجه داشت آن مقدار و اندازه و میزان پاسخگوی مستلزم و نیاز رو به افزایش آن محصول نخواهد بود.

Michael McCafferty تحلیل گر ارشد قسمت و بخش پتروشیمی پایگاه خبری تحلیلی Platts گفته می باشد: «بازار پروپیلن به دقت اوضاع ساخت کارخانه PDH (طرح تولید پروپیلن از پروپان) مهر پتروکیمیا را که ظرفیت تولید آن محصول را ۴۰۰۰۰۰ تن در سال شمسی اضافه می کند، تحت نظر دارد.»

 

ایران به واردکننده محصولات پتروشیمی تغییر پیدا کردن می می شود! در تاریخ ۵ March 2016 | 5:05 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل |اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در ...