خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » عدم تطابق رشد اقتصادی و همچنین پتروشیمی

عدم تطابق رشد اقتصادی و همچنین پتروشیمی

عدم تطابق رشد اقتصادی و همچنین پتروشیمی

|عدم تطابق رشد اقتصادی و همچنین پتروشیمی از پتروشیمی|

عدم تطابق رشد اقتصادی و همچنین پتروشیمی

پتروتحلیل- ایران که به تازگی تحریم های اعمال شده بر برنامه جذاب و جالب و خوب هسته ای آن هم لغو شده می باشد هنوز در حال درک نیازهای جمعیت جوون و همچنین در حال افزایش و همچنین اقتصادی آماده جهت تاخت و همچنین تاز می باشد.

به به گفته «پتروتحلیل»، مؤسسه Roland Berger در گزارشی اعلام کرده می باشد: «ایران با دارا بودن ۱/۶ میلیون متر مربع مساحت هفدهمین کشور جهان از نظر وسعت می باشد و همچنین با ۷۸ میلیون جمعیت از آن نظر با کشور آلمان برابر می باشد. بطور قابل ملاحظه ای، ۴۱ قسمت و بخش از ایرانیان کمتر از ۲۵ سال شمسی سن داشته که آن پیشامد جدید بنیانی قوی جهت رشد اقتصادی می باشد. علیرغم تحریم ها و همچنین عواقب آن هم تولید ناخالص داخلی ایران هنوز در رقم قابل توجه ۴۱۵ میلیان دلار قرار دارد.»

طبق به گفته صندوق بین المللی پول رشد اقتصادی ایران در سال شمسی ۲۰۱۴ و همچنین بعد از رکود سال شمسی های ۲۰۱۲ و همچنین ۲۰۱۳، ۴/۳ قسمت و بخش بوده می باشد. علی طیبی نیا وزیر مسائل اقتصادی و همچنین دارایی ایران در مصاحبه خبری خود اعلام کرد که هدف آن کشور رشد سالانه ۵ قسمت و بخش جهت سال شمسی ۲۰۱۶ می باشد.
محمد آقا نهاوندیان رییس دفتر ریاست جمهوری اسلامی ایران در ماه ژانویه در مجمع جهانی اقتصاد در داووس اعلام کرد که اقتصاد آن کشور پتانسیل متوسط رشد ۸ قسمت و بخش را در ۵ سال شمسی بعدی دارد.

باتوجه به کاهش سرمایه گذاری بین المللی در ایران در سال شمسی های تحریم آن کشور پروژه ای را آغاز کرده که باتوجه به دسترسی گسترده آن هم ها به گازهای متان و همچنین اتان تولید محصولات پتروشیمی را افزایش خواهد داد.
ایران با دسترسی به گاز متان برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کرده تا ظرفیت تولید متانول خود را در ۵ سال شمسی بعدی به ۲۵ میلیون تن در سال شمسی برساند و همچنین جایگاه بزرگترین عرضه کننده آن محصول در دنیا را به دست آورد. آن کشور با تکیه بر ذخایر عظیم متان خود نیت و اراده دارد تا عرضه پلی اتیلن خود را در ۱۰ سال شمسی بعدی ۲ تا ۳ میلیون تن در سال شمسی افزایش دهد. ظرفیت تولید پلی اتیلن ایران در حال حاضر ۳/۷ میلیون تن در سال شمسی می باشد.

آن کشور همچنین اعلام کرده می باشد که در پروژه های پالاشگاه های خارج از آن کشور که نفت خام آن هم را فراوری می کنند مشارکت می کند. عباس کاظمی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و همچنین پخش فراورده های نفتی در پایان ماه ژانویه اظهار کرده می باشد که فناوری های بهره بری و استفاده شده در پالایشگاه های آن شرکت در اصفهان، بندرعباس و همچنین لاوان در حال ارتقا پیدا کردن و یافتن خواهند بود. با آن حال، تمرکز آن پروژه های پالایشگاه های بر افزایش ظرفیت تولید بنزین با کیفیت Euro-4 می باشد.

Mccafferty گفته می باشد: «بازار ایران شاهد کمبود فرآورده های فرعی از واحدهای کراکینگ خواهد بود. واحد های کراکینگ آن کشور جهت تولید اتیلن به مقدار و اندازه و میزان بسیاری به سوخت گازی متکی خواهند بود و همچنین بازده کمی جهت تولید پروپیلن و همچنین دیگر فرآورده های فرعی دارند.

بر خلاف ایران، رغیب اصلی آنها عربستان سعودی که در ده سال شمسی قبل از لحاظ اقتصادی و مالی در جایگاه بهتری قرار داشته در حال گسترش پالایشگا ها و همچنین واحدهای فعال با خوراک نفتا می باشد.
در سال شمسی ۲۰۱۶ و همچنین اوایل سال شمسی ۲۰۱۷، شرکت Sadara (متعلق به شرکت Aramco عربستان و همچنین Dow Chemicals) برنامه جذاب و جالب و خوب دارد تا چندین واحد اختصاصی را در مجموعه خود واقع در Jubail افتتاح کند.
به به گفته «پتروتحلیل»، مجموعه پتروشیمی Jubail متعلق به شرکت Sadara اولین بسته ای در منطقه شورای همکاری خلیج [فارس] می باشد که واحدهای کراکینگ آن هم با خوراک نفتا فعالیت می کنند و همچنین طراحی شده تا طیف محصولات اختصاصی پتروشیمی را تولید کند.

آن محصولات شامل آن موارد خواهد بود: پلی یورتان، پروپیلن گلیکل، انواع بوتیل گلیکل اتر، انواع آمین ها و همچنین الاستومرهای پلی اولفین. ظرفیت تولید محصولات متنوع و گوناگون و مختلف پتروشیمی مجموعه ۲۰ میلیارد دلاری Jubail متعلق به Sadara که با بهره بری و استفاده از خوراک نفتا تولید می شوند، ۳ میلیون تن در سال شمسی می باشد.
بعد از سال شمسی ها تولید محصول با خوراک گاز و همچنین در پی اجبار حکومت عربستان، دیگر شرکت های سعودی مثل Sabic و همچنین Petro Rabigh نیز به تولید محصولات اختصاصی پتروشیمی روی آوردند.

 

عدم تطابق رشد اقتصادی و همچنین پتروشیمی در تاریخ ۴ March 2016 | 6:05 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

01_bcbe849525_WhatsApp-Image-2019-11-01-at-12.35.22.jpeg

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه گذاری صدر تامین و همچنین بازدید از غرفه فولاد اکسین خوزستان

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه ...