خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » پلی پروپیلن های نساجی در کانون توجه

پلی پروپیلن های نساجی در کانون توجه

پلی پروپیلن های نساجی در کانون توجه

|پلی پروپیلن های نساجی در کانون توجه از پتروشیمی|

پلی پروپیلن های نساجی در کانون توجه

پتروتحلیل-در حالی روز قبل پلی پروپیلن های نساجی همچنان با تقاضای بالایی از سوی معامله گران روبه رو شدند که به عقیده بعضی از کارشناسان بازار پتروشیمی جهت رسیدن به تعادل در بازار پلی پروپیلن ها زمان مستلزم و نیاز می باشد.

سجاد جلیلی، مدیرکالایی کارگزاری آگاه در گفت و همچنین گو با روزنامه نویس و خبرنگار «پتروتحلیل»، در مورد بازار پلی پروپیلن ها معتقد می باشد؛ کمبود عرضه توسط تولیدکنندگان پلی پروپیلن که یک ماه و همچنین نیم پیش شروع شد، سبب شده تا بازار به اوضاع حال حاضر دچار می شود.

او همچنین در ادامه افزود: روز قبل عرضه  پلی پروپیلن C30S افزایش یافت، همچنین پلی پروپیلن ۵۵۲R هم افزایش عرضه داشت و همچنین به نظر می رسد افزایش عرضه از سوی مجتمع های دیگر نیز بتواند بازار پلی پروپیلن ها را به سمت تعادل ببرد. از سوی دیگر تولیدکنندگان پلی پروپیلن جهت گرفتن مالیات از دارندگان کدهای معاف از مالیات اجماع کردند و همچنین به آن ترتیب بازار پلی پروپیلن ها جان دوباره گرفته می باشد.

او همچنین تاکید کرد: به نظر می رسد تا یکی دو هفته دیگر بازار پلی پروپیلن ها به تعادل برسد؛ چرا که اندکی روند قیمتها رو به پایین می باشد. در همین حال روز قبل پلی پروپیلن های نساجی و همچنین پلی اتیلن های سبک، سنگین و همچنین پلی اتیلن سنگین لوله CRP100 مارون با رقابت از سوی معامله گران خریداری شدند.
به طوری که پلی پروپیلن های نساجی Z30S و همچنین C30S پتروشیمی مارون که به ترتیب به مقدار و اندازه و میزان ۵۰۶ و همچنین ۱۸۹۲ تن عرضه شده بودند، با ۲۹۵۰۲ و همچنین ۳۶۱۴۶ تن تقاضا روبه رو شدند. نرخ پایه آن کالاها ۳ هزار و همچنین ۱۳۴ تومان بود و همچنین معامله گران سقف نرخ یعنی نرخ ۳ هزار و همچنین ۴۴۸ تومان را جهت خرید آن کالاها ثبت کردند. در بازار آزاد نیز روز قبل نرخ آن کالاها به ترتیب ۴ هزار و همچنین ۱۹۰ و همچنین ۴ هزار و همچنین ۲۲۰ تومان توسط فروشندگان پیشنهاد شد.

پلی پروپیلن نساجی PYI250 و همچنین پلی پروپیلن نساجی SF060 پلی نار هم روز خوبی را پشت سرگذاشت، به طوری که عرضه ۳۹۹ تنی PYI250 به مقدار و اندازه و میزان ۳۹۴۸ تن تقاضا داشت، نرخ پایه آن کالا ۳ هزار و همچنین ۱۳۴ تومان و همچنین با سقف نرخ ۳ هزار و همچنین ۴۴۸ تومان مورد معامله قرار گرفت. SF060 هم ۴۰۰ تن عرضه و همچنین ۵۴۰۰ تن تقاضا داشت. پلی پروپیلن نساجی HP552R شازند و همچنین پلی پروپیلن نساجی ZH552R نوید زرشیمی هم با سقف نرخ خریداری شدند.
همچنین پلی اتیلن سنگین لوله CRP100 پتروشیمی مارون نیز که به مقدار و اندازه و میزان ۱۵۱۸ تن عرضه شده بود، ۳۲۵۶ تن تقاضا داشت. نرخ پایه آن کالا ۳ هزار و همچنین ۹۲۶ تومان و همچنین میانگین نرخ خرید آن هم نیز ۴ هزار و همچنین ۱۹۱ تومان بود. در همین حال برروی پلی پروپیلن شمیایی ZB322L نویدزرشیمی معامله ای انجام نشد.
همچنین پلی اتیلن سبک فیلم دیدنی و جذاب ۰۱۹۰ پتروشیمی آریاساسول نیز که روز قبل به مقدار و اندازه و میزان ۱۹۸۰ تن عرضه شده بود، ۴ هزار و همچنین ۸۴۰ تن تقاضا داشت. نرخ پایه آن کالا ۳ هزار و همچنین ۸۵۷ تومان و همچنین میانگین نرخ خرید آن هم نیز ۳ هزار و همچنین ۹۵۷ تومان رقم خورد.
پلی اتیلن سنگین فیلم دیدنی و جذاب HF5110 پتروشیمی آریاساسول نیز با تقاضایی بیش از عرضه روبه رو شد، به طوری که عرضه ۱۴۳۰ تنی آن هم ۵ هزار و همچنین ۱۷۰ تن تقاضا داشت. نرخ پایه آن کالا ۳ هزار و همچنین ۶۹۸ تومان و همچنین میانگین نرخ خرید آن هم ۳ هزار و همچنین ۸۹۱ تومان بود.
در همین حال پلی اتیلن سنگین بادی BL3 پلیمر کرمانشاه، پلی اتیلن سنگین فیلم دیدنی و جذاب EX5 پتروشیمی مارون و همچنین پلی اتیلن سبک خطی ۰۲۰۹AA پتروشیمی شازند وارد سیستم مچینگ شده و همچنین با استقبال کمتری نسبت به محصولات دیگر روبه رو شدند. پلی اتیلن سنگین بادی BL3 پلیمر کرمانشان به مقدار و اندازه و میزان ۲۴۰ تن با نرخ پایه ۳ هزار و همچنین ۷۱۱ تومان توسط معامله گران خریداری شد.

پلی پروپیلن های نساجی در کانون توجه در تاریخ ۱۲ April 2016 | 2:26 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

01_bcbe849525_WhatsApp-Image-2019-11-01-at-12.35.22.jpeg

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه گذاری صدر تامین و همچنین بازدید از غرفه فولاد اکسین خوزستان

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه ...