خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » اورهال «خراسان» خریداران را دستپاچه کرد

اورهال «خراسان» خریداران را دستپاچه کرد

اورهال «خراسان» خریداران را دستپاچه کرد

|اورهال «خراسان» خریداران را دستپاچه کرد از پتروشیمی|

اورهال «خراسان» خریداران را دستپاچه کرد

پتروتحلیل- کریستال ملامین و همچنین اوره پتروشیمی خراسان امروز متاثر از اعلام اورهال و همچنین توقف عرضه در بورس کالا، با رقابت از سوی خریداران روبه رو شد.

به نقل از «پتروتحلیل»، پتروشیمی خراسان از سوم اردیبهشت ماه وارد اورهال می می شود و همچنین بنابر اطلاعیه شرکت اورهال آن پتروشیمی ۴۰ روز طول خواهد کشید.

با آن حال امروز کریستال ملامین خراسان که به مقدار و اندازه و میزان ۵۰۰ تن عرضه شده بود، ۸۳۰ تن تقاضا داشت. نرخ پایه آن کالا ۳ هزار و همچنین ۷۸۹ تومان و همچنین میانگین خرید آن هم هم ۳ هزار و همچنین ۸۴۵ تومان بود. بیشترین نرخ خرید آن کالا امروز ۳ هزار و همچنین ۹۸۱ تومان رقم خورد. البته یکی از خریداران کریستال ملامین توانسته بود ۲۰۰ تن از آن کالا را با نرخ پایه خریداری کند.

اوره پتروشیمی خراسان نیز که با نرخ ۷۰۳ تومان عرضه شده بود با سقف نرخ یعنی ۷۷۳ تومان خریدرای شد، عرضه آن کالا ۳۰۰ تن و همچنین تقاضای آن هم ۱۲۰۰ تن بود. در همین حال معامله گران جهت خرید اوره پتروشیمی شیراز نیز به مقدار و اندازه و میزان ۵ قسمت و بخش رقابت کردند. به گفته کارشناسان بازار طی دو هفته اخیر بازار اوره با سیگنال های مثبتی همراه بوده و همچنین کاهش حجم عرضه ها توانسته معامله گران را به رقابت بکشاند.

VAM هم امروز از کالاهایی بود که با رقابت محدود ۱ تا ۲ درصدی از سوی خریداران مواجه شد، بعد از دو ماه ثبات نرخ، هفته بعدی نرخ جدید آن هم اعلام می می شود. البته کارگزاری بانک مسکن در ساخته یا ایجاد تعادل در بازار VAM در ماههای اخیر موثر بوده می باشد. به گفته میثم باقری کوپایی، مدرس دانشگاه علامه طباطبایی و همچنین مشاور بورس کالا و همچنین انرژی کارگزاری بانک مسکن، اکثر مصرف کنندگان آن کالا با تدابیری در کنار هم قرار گرفته اند و همچنین کارگزاری تلاش می کند تا محموله های عرضه شده را بین آنها تقسیم کرده و همچنین از رقابت بالا جهت خرید آن کالا جلوگیری کند.

با آن حال امروز محصولاتی همچون استایرن منومر پارس، سودکاستیک بندرامام و همچنین اروند، اورتوزایلین برزویه، LAB سرمایه گذاری صنایع شیمیائی ایران، MEG و همچنین DEG فرسا شیمی، اسیداستیک فن آوران و همچنین ایزوبوتانول مورد توجه بازاریان قرار نداشته و همچنین با نرخ پایه معامله شدند.

البته ۱۸۰۰ تن از عرضه استایرن منومر توسط پتروشیمی تبریز با نرخ پایه ۳ هزار و همچنین ۵۴۹ تومان خریداری شد. عرضه های بالای سودکاستیک نیز از دلایل عمده ای بود که خریداران را به رقابت وادار نکرد، از سوی دیگر معامله گران پیش بینی می کنند نرخ آن کالا با افت روبه رو می شود و همچنین ترجیح دادند حجم خریدهای خود را کاهش دهند.

LAB هم که بعد از مدت ها با تقاضا از سوی بازار مواجه شده بود، به مقدار و اندازه و میزان ۶۰۰ تن با نرخ پایه ۳ هزار و همچنین ۵۷۴ تومان مورد معامله قرار گرفت. دی اتیل هگزانول پتروشیمی شازند هم همچنان به دلیل فروش های خارج بورس، با معاملاتی بی رمق در بورس کالا روبه رو می باشد.

دی اتانول آمین هم از کالاهایی بود که با رقابت محدود معامله گران خریداری شد، جهت محصولات مارون هم رقابت خیلی زیاد اندک بود.

به گفته باقری، بازار محصولات شیمیایی آرام می باشد و همچنین به دلیل وجود مصرف کننده های واقعی در آن بازار، با نوسانات عمده روبه رو نیست. او همچنین در ادامه افزود: پیش می می شود بازار محصولات پلیمری به روند افزایشی خود ادامه دهد، ولی باید توجه داشت در بازار شیمیایی ها، احتمال افزایش خیلی زیاد اندک و همچنین جزیی خواهد بود.

اورهال «خراسان» خریداران را دستپاچه کرد در تاریخ ۱۳ April 2016 | 7:22 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

01_bcbe849525_WhatsApp-Image-2019-11-01-at-12.35.22.jpeg

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه گذاری صدر تامین و همچنین بازدید از غرفه فولاد اکسین خوزستان

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه ...