خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » رکورد تقاضا در بازار «پی او همچنین سی» شکست

رکورد تقاضا در بازار «پی او همچنین سی» شکست

رکورد تقاضا در بازار «پی او همچنین سی» شکست

|رکورد تقاضا در بازار «پی او همچنین سی» شکست از پتروشیمی|

رکورد تقاضا در بازار «پی او همچنین سی» شکست

پتروتحلیل- روز قبل معاملات پی او همچنین سی در ردیف پرطرفدارترین پلیمرها قرار گرفت و همچنین رکورد تقاضا را شکست.

به به گفته «پتروتحلیل»، به آن ترتیب عرضه ۲ هزار و همچنین ۹۹۲ تنی پی او همچنین سی بندرامام ۱۱۴ هزار تن تقاضا داشت، یعنی ۳۸ برابر عرضه.

گر چه به خاطر قرار گرفتن در آخرین ماه از سال شمسی، حجم تقاضا اکثرا و بیشتر از معمول شده می باشد، ولی باید توجه داشت غیبت پتروشیمی اروند به دلیل معظلات و مسائل و مشکلات در فرآیند تولید و همچنین همچنین تعهدات آن مجتمع از دلایلی می باشد که نگرانی مصرف کنندگان پی او همچنین سی را افزایش داده می باشد.

از سوی دیگر حجم صادرات نیز به دلیل افزایش نرخ در هندوستان و همچنین پاکستان افزایش یافته و همچنین به آن ترتیب پتروشیمی غدیر هم حجم عرضه های خود را در بازار داخل کاهش داده می باشد.

جواد موسوی، مدیرکالایی کارگزاری اطمینان سهم معتقد می باشد؛ روز قبل تقاضای خرید پی او همچنین سی بندرامام، ۳۸ برابر عرضه بود و همچنین جهت خرید ۱۱ تن پی او همچنین سی نیازمند به تناژ ورودی ۴۱۸ تنی بودیم.

او همچنین ادامه داد: در آن حالت خریدار نیازمند به نقدینگی ۸۵ میلیون تومانی می باشد و همچنین هر خریداری که نیت و اراده خرید  ۲۲ تن پی او همچنین سی را داشت بایستی و حتما ۸۳۶ تن ثبت سفارش انجام می داد و همچنین همچنین مبلغ ۱۷۰ میلیون تومان تامین وجه می کرد.

به گفته مدیرکالایی کارگزاری اطمینان سهم، غیبت اروند و همچنین کاهش عرضه های غدیر و همچنین بندرامام سبب شده تا بازار پی او همچنین سی با التهاب در پایان سال شمسی همراه باشد، آن در حالی می باشد که واقعا تقاضای نهایی در بازار داخل به آن مقدار رشد نکرده می باشد.

 

او همچنین در ادامه به سالانه بودن ثبت سفارش جهت خرید پی او همچنین سی اشاره می کند و همچنین معتقد می باشد؛ با وجود سالانه بودن ثبت سفارش خرید، دارندگان کدهای معاف از مالیات نیز به معاملات با تناژهای بالا وارد شدن کردند و همچنین در پس نتیجه آن می شود که به مابقی خریداران مجال خرید ندادند.

به گفته موسوی، تنها راه حل در شرایط فعلی افزایش عرضه از سوی تولیدکنندگان پی او همچنین سی و همچنین یا ماهانه کردن سقف ثبت سفارش و همچنین اعمال محدودیت خرید جهت تناژ ورودی خریداران می باشد.

به آن ترتیب روز قبل پی او همچنین سی گرید ۶۵ بندرامام که به مقدار و اندازه و میزان ۲ هزار و همچنین ۹۹۲ تن عرضه شده بود، ۱۱۴ هزار و همچنین ۹۲۸ تن تقاضا داشت، نرخ پایه آن هم ۲ هزار و همچنین ۷۰ تومان و همچنین نهایتا سقف نرخ یعنی ۲ هزار و همچنین ۲۷۷ تومان جهت خرید آن کالا ثبت شد. همچنین گرید ۷۰ پتروشیمی آبادان که به صورت سلف و همچنین با حجم ۱۰۰ تن عرضه شده بود نیز ۱۷۸۰ تن تقاضا داشت، نرخ پایه آن کالا ۲ هزار و همچنین ۲۷۷ تومان و همچنین نرخ خرید آن هم هم ۲ هزار و همچنین ۵۰۵ تومان بود.

عرضه ۵۰۰ تنی پی او همچنین سی ۶۵ پتروشیمی غدیر هم به مقدار و اندازه و میزان ۱۹ هزار و همچنین ۷۵۰ تن تقاضا داشت، نرخ پایه آن کالا ۲ هزار و همچنین ۷۰ تومان و همچنین با سقف نرخ ۲ هزار و همچنین ۲۷۷ تومانی مورد معامله قرار گرفت.

رکورد تقاضا در بازار «پی او همچنین سی» شکست در تاریخ ۲ March 2016 | 5:25 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تعامل فولاد اکسین با شرکتهای پهناور و بزرگ فولادی کشور و همچنین استان

تعامل فولاد اکسین با شرکتهای پهناور و بزرگ فولادی کشور و همچنین استان |تعامل فولاد ...