خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » پتروشیمی «مارون» و همچنین «پلی نار» صدرنشین پلی پروپیلن سازها

پتروشیمی «مارون» و همچنین «پلی نار» صدرنشین پلی پروپیلن سازها

پتروشیمی «مارون» و همچنین «پلی نار» صدرنشین پلی پروپیلن سازها

|پتروشیمی «مارون» و همچنین «پلی نار» صدرنشین پلی پروپیلن سازها از پتروشیمی|

پتروشیمی «مارون» و همچنین «پلی نار» صدرنشین پلی پروپیلن سازها

پتروتحلیل- دیروز معاملات پلی پروپیلن سازها نسبت به هفته قبل با رونق بیشتری روبه رو بود، به طوری که پتروشیمی مارون با حجم فروش ۲۲۰۰ تن پلی پروپیلن نساجی توانسته بود صدرنشین پلی پروپیلن سازها باشد.

به نقل از «پتروتحلیل»، پلی نار هم بعد از مارون ۱۱۰۴ تن پلی پروپیلن نساجی فروخت. رجال و همچنین نویدزرشیمی هم به ترتیب با فروش ۶۳۰ و همچنین ۴۴۱ تن در رده های بعدی جدول فروش پلی پروپیلن سازها قرار داشتند.

پلی پروپیلن های نساجی پلی نار ومارون، همچنین گرید ZR332 نویدزرشیمی با رقابت از سوی معامله گران خریداری شد.

به آن ترتیب پلی پروپیلن شیمیایی  ZB۳۳۲نویدزرشیمی که به مقدار و اندازه و میزان ۳۳۶ تن عرضه شده بود، ۹۴۵ تن تقاضا داشت. نرخ پایه آن کالا ۳ هزار و همچنین ۴۴۱ تومان و همچنین میانگین نرخ خرید آن کالا ۳ هزار و همچنین ۵۸۷ تومان رقم خورد.گریدهای پلی پروپیلن نساجی ZH۵۵۰J و همچنین پلی پروپیلن شیمیایی ZR۲۳C به ترتیب به مقدار و اندازه و میزان ۸۴ و همچنین ۲۱ تن توسط مصرف کنندگان خریداری و همچنین بخشی از تناژ عرضه آن کالاها وارد سیستم مچینگ شد.

همچنین پلی پروپیلن های نساجی Z۳۰S و همچنین C۳۰S مارون هم با افزایش تقاضا و همچنین حجم معاملات روبه رو شدند، به طوری که عرضه ۱۵۴۰ تنی Z۳۰S به مقدار و اندازه و میزان ۴۱۱۴ تن تقاضا داشت، نرخ پایه آن کالا ۲ هزار و همچنین ۸۴۷ تومان و همچنین میانگین نرخ خرید آن هم نیز ۲ هزار و همچنین ۹۶۱ تومان رقم خورد.

همچنین گرید C۳۰S مجتمع مارون نیز ۶۶۰ تن عرضه و همچنین ۲ هزار و همچنین ۴۶ تن تقاضا داشت، نرخ پایه آن کالا ۲ هزار و همچنین ۸۴۷ تومان و همچنین میانگین نرخ خرید آن هم نیز ۲ هزار و همچنین ۹۶۱ تومان رقم خورد.

پلی پروپیلن های نساجی پلی نار هم امروز تقاضایی بیش از عرضه داشتند، به طوری که گرید PYI۲۵۰ ، به مقدار و اندازه و میزان ۵۰۴ تن عرضه  و همچنین ۹۸۷ تن تقاضا داشت. نرخ پایه آن کالا ۲ هزار و همچنین ۸۴۷ تومان و همچنین میانگین نرخ ثبت شده جهت خرید آن هم هم ۲ هزار و همچنین ۹۱۴ تومان رقم خورد. پلی پروپیلن نساجی SF۰۶۰ آن مجتمع هم به مقدار و اندازه و میزان ۶۰۰ تن عرضه و همچنین ۱۸۶۰ تن تقاضا داشت. نرخ پایه آن هم ۲ هزارو ۸۴۷ تومان و همچنین میانگین نرخ ثبت شده جهت خرید آن هم هم ۲ هزار و همچنین ۹۷۴ تومان بود.

 به گفته جواد موسوی،مدیرکالایی کارگزاری اطمینان سهم امروز در بازار پلی پروپیلن سازها، پلی پروپیلن ها با MFR3.5 با استقبال اندک نسبت به مابقی پلی پروپیلن ها روبه رو بودند. به طوری که گرید ۱۱۰۲Xk رجال و همچنین ۵۵۰J نویدزرشیمی حجم پایینی در معاملات داشتند.

او همچنین افزود: پلی پروپیلن ها با MFR6 و همچنین ۲۵ MFR  حجم معاملات خوبی را امروز نسبت به هفته قبل رقم زدند. به آن ترتیب گریدهای  Z30S مارون، ۵۵۲R و همچنین Py250 با MFR25 و همچنین  ۰۶۰ پلی نار و همچنین C30S مارون با MFR6  معاملاتی با حجم بالا داشتند.

در همین حال امروز پلی پروپیلن ۵۱۰L با MFR6 هم در بورس کالا عرضه نشده بود. از سوی دیگر روز قبل در بازار آزاد نرخ گریدهای متغایر و متفاوت پلی پروپیلن از ۲۰ تا ۳۰۰ تومان گران تر از روز قبل پیشنهاد شدند.

آن در حالی می باشد که نرخ پلی پروپیلن های با MFR3.5  در بازار آزاد و همچنین بورس، کلا ۱۰۰ تا ۱۲۰ تومان اختلاف نرخ دارد و همچنین آن موضوع یکی از دلایلی از که معاملات آنها نیز با رونق کمتری در روز دوشنبه روبه رو بود.

 

پتروشیمی «مارون» و همچنین «پلی نار» صدرنشین پلی پروپیلن سازها در تاریخ ۱ March 2016 | 6:07 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تعامل فولاد اکسین با شرکتهای پهناور و بزرگ فولادی کشور و همچنین استان

تعامل فولاد اکسین با شرکتهای پهناور و بزرگ فولادی کشور و همچنین استان |تعامل فولاد ...