خانه » نفت » کاهش مونو اتیلن گلیکول مانعی جهت افزایش نرخ «پت» ها

کاهش مونو اتیلن گلیکول مانعی جهت افزایش نرخ «پت» ها

کاهش مونو اتیلن گلیکول مانعی جهت افزایش نرخ «پت» ها

|کاهش مونو اتیلن گلیکول مانعی جهت افزایش نرخ «پت» ها از پتروشیمی|

کاهش مونو اتیلن گلیکول مانعی جهت افزایش نرخ «پت» ها

پتروتحلیل- طی هفته قبل نرخ ها در بازار پلی اتیلن ترفتالات چین شاهد تغییر چشمگیری نبوده اند و همچنین طبق داده های شاخص نرخ پایگاه تحلیلی ChemObris نرخ های آن محصول از ماه سپتامبر سال شمسی قبل در بالاترین مقدار و اندازه و میزان خود قرار دارند.

به به گفته «پتروتحلیل»، معامله کنندگان به گفته داده اند باتوجه به گرم شدن هوا در آن کشور و همچنین فرارسیدن فصل تعطیلی کارخانه ها پلی اتیلن ترفتالات در آسیا به منظور فعالیت های حفظ و همچنین نگهداری تقاضا اوضاع خوبی داشته می باشد.

با آن وجود، چندین خریدار اذعان کردند به دلیل کاهش نرخ های مونو اتیلن گلیکول در بازار نقدی و همچنین افت نرخ نفت خام که به مقدار و اندازه و میزان ۶۴/۲ دلار در هر بشکه بین روزهای اول تا چهارم ماه آوریل، فروشندگان قادر به افزایش نرخ های خود در طول هفته قبل نبوده اند.

نرخ های پلی اتیلن ترفتالات صادراتی از چین (FOB) بین ۸۸۰ تا ۹۰۰ دلار در تن اعلام شده اند. یک تولیدکننده اظهار کرده می باشد: «آن روزها تقاضا جهت محصولات صادراتی رو به افزایش می باشد در حالیکه ما از فروش محصولات در بازار داخلی سود بیشتری می بریم. ما انتظار افزایش نرخ های پلی اتیلن ترفتالات در آن هفته را داشتیم ولی باید توجه داشت کاهش نرخ های مونو اتیلن گلیکول روند صعودی نرخ های آن محصول را به متوقف کرد.»

بک تاجر مستقر در شانگهای گفته می باشد: «از آنجایی که نرخ های مونو اتیلن گلیکول کاهش یافته نرخ های پلی اتیلن ترفتالات در آن هفته تغییر چندانی نداشته اند. ساخته یا ایجاد تغییرات چشمگیر جهت نرخ های پلی اتیلن ترفتالات در کوتاه مدت انتظار نمی رود. ضمنا آن روزها مقدار و اندازه و میزان تقاضا جهت آن محصول به خصوص از کشور تایلند خوب بوده می باشد. در چین نرخ ها در بازار داخلی پلی اتیلن ترفتالات نسبت به هفته قبل افزایش ناچیزی در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ یوان (۸ تا ۱۶ دلار) در هر تن داشته اند.

یک تولیدکننده داخلی اظهار کرده می باشد: «بالا رفتن دمای هوا به همچنین و علاوه افزایش نرخ های اسید ترفتالیک خالص تقاضا جهت پلی اتیلن ترفتالات را تقویت کرده اند. با آن وجود، نزول اخیر نرخ مونو اتیلن گلیکول مانعی بر هر گونه تلاش جهت بالا بردن نرخ های پلی اتیلن ترفتالات در آن هفته می باشد. باتوجه به اوضاع فعلی تقاضا ما همچنان پیش بینی می کنیم نرخ های آن محصول در کوتاه مدت افزایش یابند. آن میان، یک تولیدکننده از کره جنوبی به گفته کرده می باشد که آن هم ها نرخ پلی اتیلن ترفتالات صادراتی خود را در آن هفته در رقم ۹۴۰ دلار در هر تن (FOB) نگه داشته اند.

معامله کنندگان معتقدند نرخ های پلی اتیلن ترفتالات با توجه به اوضاع رو به بهبود تقاضا در فصل آخر فروش جهت آن محصول روندی ثابت و همچنین تا حد اندکی افزایشی را در هفته های آتی دنبال خواهند کرد. در خبرهای جدید خوراک پتروشیمی ها آمده می باشد که در آن هفته نرخ های اسید ترفتالیک خالص وارداتی به چین غالبا بدون تغییر و همچنین در رقم ۶۱۰ دلار در هر تن (CFR) قرار داشته و همچنین نرخ مونو اتیلن گلیکول در بازار نقدی با ۴۰ دلار کاهش به ۶۶۰ دلار در هر تن رسیده می باشد.

 

کاهش مونو اتیلن گلیکول مانعی جهت افزایش نرخ «پت» ها در تاریخ ۱۳ April 2016 | 6:18 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران |نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران از ...