خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » رکورد شکنی پتروشیمی «شازند» در غیبت «جم»

رکورد شکنی پتروشیمی «شازند» در غیبت «جم»

رکورد شکنی پتروشیمی «شازند» در غیبت «جم»

|رکورد شکنی پتروشیمی «شازند» در غیبت «جم» از پتروشیمی|

رکورد شکنی پتروشیمی «شازند» در غیبت «جم»

پتروتحلیل- امروز در غیاب CRP100 پتروشیمی جم که احتمالا تا اردیبهشت ماه ادامه دار خواهد شد، «ایکس تری» پتروشیمی شازند رکورد ثبت تقاضا را شکست.

به به گفته «پتروتحلیل»، عرضه ۲ هزار و همچنین ۵۰۰ تنی «ایکس تری» امروز ۱۷۰ هزار تن تقاضا داشت و همچنین به آن ترتیب با سقف نرخ یعنی نرخ ۳ هزار و همچنین ۸۹۷ تومان خریداری شد. نرخ پایه آن کالا ۳هزار و همچنین ۵۴۳ تومان بود. در بازار آزاد هم نرخ «ایکس تری» امیرکبیر به ۵ هزار و همچنین ۲۰۰ تومان رسید.

به گفته آگاهان بازار پتروشیمی جم تا اردیبهشت ماه به دلیل نداشتن کاتالیست قادر به تولید p100 نخواهد بود، به گفته آن تیم پتروشیمی جم اراده و تصمیم راسخ گرفته می باشد که از بازل، کاتالیست تهیه کند، ولی باید توجه داشت گویا هنوز بازل اجازه فروش کاتالیست به شرکت های پتروشیمی ایرانی را ندارد. البته پتروشیمی جم، خط تولیدپلی اتیلن سنگین فیلم دیدنی و جذاب EX5 خود را نیز به پلی اتیلن سنگین بادی BL3 تغییر داده می باشد.

با اتفاقاتی که امروز جهت «ایکس تری» افتاد، معامله گران در انتظار ثبت سفارش های بالا، فردا جهت «ایکس تری» امیرکبیر خواهند بود. از آن رو به نظر می رسد به زودی جهت خرید آن کالا محدودیت خرید ماهانه در بورس کالا اعمال می شود. به گفته معامله گران تقاضای ۱۷۰ هزارتنی جهت خرید «ایکس تری» دومین رکورد خرید محصولات پلیمری بعد از پی او همچنین سی و همچنین به مقدار و اندازه و میزان ۲۲۰ هزارتن بوده می باشد.

به نظر میثم باقری کوپایی، مدرس دانشگاه علامه طباطبایی و همچنین مشاور بورس کالا و همچنین انرژی کارگزاری بانک مسکن ، جهت ثبت تناژ های سنگین مستلزم و نیاز به پول بالایی می باشد و همچنین شرکت هایی که از اول سال شمسی در بورس فعال نبوده اند، تناژ بیشتری را در سیستم ثبت خواهند کرد، آن درحالی می باشد که خریدارانی که در طول سال شمسی در بورس فعالیت و همچنین خرید داشته اند، به جای یاری رسانی به آن هم هادر حقشان اجحاف می می شود.

او همچنین ادامه داد: ضمنا وجوه بالا جهت ثبت سفارش جهت تولیدکنندگان واقعی میسر نیست و همچنین در آن شرایط بایستی و حتما از دلالان کمک بگیرند. همچنین تجربه ثابت کرده می باشد متاسفانه در آن شرایط کارگزارانی نیز وجود دارند که دست به ریسک های بالایی می زنند و همچنین ممکن می باشد با ریسک نکول ۱۰ قسمت و بخش مواجه شوند، از آن رو پیشنهاد می می شود مقدار سفارش در مورد آن کالا به ماهانه تغییر کند، زیرا تفاوت چندانی جهت کارگزاران وجود ندارد و همچنین تقریبا به یک نسبت تقاضای کارگزاران و همچنین تقاضای کل تغییر می کند.

به گفته باقری؛فردا در مورد پتروشیمی امیر کبیر تاثیر اعمال محدودیت بر روی تناژ ابتدایی و اولیه عرضه ( و همچنین نه تغییر پیدا کردن تقاضای سالانه به ماهانه ) را خواهیم دید.

آریاساسول؛ دومین پلی اتیلن ساز برتر امروز

با آن حال امروز پلی اتیلن سازها و همچنین پلی پروپیلن سازها با حجم بیشتری از خرید نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند، افزایش اندک نرخ محصولات پتروشیمی در بازارهای جهانی، یکی از دلایلی می باشد که بازیگران جدید آن بازار را قانع کرده که نرخ های پایه در اعلام بعدی شرکت صنایع پتروشیمی در ۱۷ اسفند با افزایش روبه رو خواهد شد.

به آن ترتیب امروز پتروشیمی شازند همچنین و علاوه بر فروش ۲ هزار و همچنین ۵۰۰ تن «ایکس تری» با رقابت ۱۰ درصدی، توانسته بود پلی اتیلن سنگین تزریقی ۵۶۲۰  خود را با حجم ۱۰۰ تن و همچنین پلی اتیلن سبک خطی ۲۰۹ را نیز با حجم ۸۶۰ تن و همچنین با نرخ پایه  ۳۱۹۸ تومان جهت گرید ۵۶۲۰ و همچنین ۳۵۶۷ جهت گرید ۲۰۹ به فروش برساند. در کل پتروشیمی شازند امروز توانسته بود ۳۴۶۰ تن پلی اتیلن به مشتریان خود بفروشد.

البته امروز پتروشیمی آریاساسول، حجم معامله خوبی نسبت به هفته قبل داشت، به طوری که ۲۵۳۰ تن پلی اتیلن سبک و همچنین سنگین فیلم دیدنی و جذاب آن مجتمع با رقابت از سوی معامله گران خریداری شد، به آن ترتیب آریاساسول، رتبه دوم بیشترین حجم معاملات را امروز در میان پلی اتیلن سازها داشت. گرید ۰۱۹۰ آریاساسول با نرخ پایه ۳۵۷۸ تومان عرضه و همچنین با بیشترین نرخ یعنی ۳۷۳۷ تومان خریداری شد. همچنین گرید ۵۱۱۰ آن مجتمع هم با نرخ پایه ۳۴۵۰ تومان عرضه و همچنین با بیشترین نرخ ۳۶۰۵ تومان مورد معامله قرار گرفت.

در همین حال پتروشیمی ایلام نیز امروز توانسته بود ۶۶۰ تن پلی اتیلن سنگین فیلم دیدنی و جذاب و همچنین تزریقی به ترتیب با نرخ پایه ۳۴۶۰ و همچنین ۳۱۹۸ تومان بفروشد و همچنین در رتبه سوم بیشترین حجم معاملات پلی اتیلن سازها در امروز قرار گیرد. همچنین پتروشیمی بندرامام هم ۵۵۰ تن پلی اتیلن سنگین با نرخ پایه ۳۴۰۰ تومان فروخت. البته پتروشیمی مارون هم ۶۶ تن پلی اتیلن سنگین فیلم دیدنی و جذاب EX5 خود را با نرخ پایه ۳۴۶۰ تومان به فروش رساند. در رتبه آخر هم امروز پلیمر کرمانشاه با فروش ۴۸ تن پلی اتیلن سنگین بادی BL3 قرار داشت.

به آن ترتیب به احتمال قوی معاملات محصولات پلیمری فردا نیز حجم خوبی در بورس کالا رقم بزند. قرار گرفتن در آخرین ماه سال شمسی و همچنین همچنین افزایش نرخ جهانی محصولات پلیمری از سوی دیگر ثبات در بازار ارز سبب شده تا معامله گران به خریدهای اکثرا و بیشتر از بورس راغب باشند. البته امروز در بازار آزاد نرخ محصولات پلیمری که در هفته جاری روندی صعودی یافته بود، تعدیل شد.

 

رکورد شکنی پتروشیمی «شازند» در غیبت «جم» در تاریخ ۲۹ February 2016 | 9:14 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

01_bcbe849525_WhatsApp-Image-2019-11-01-at-12.35.22.jpeg

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه گذاری صدر تامین و همچنین بازدید از غرفه فولاد اکسین خوزستان

حضور مهندس یزدانی دست یار وزیر صنعت معدن و همچنین تجارت در پاویون شرکت سرمایه ...