خانه » نفت » روند افزایشی نرخ های پلی پروپیلن علیرغم کمبود معاملات

روند افزایشی نرخ های پلی پروپیلن علیرغم کمبود معاملات

روند افزایشی نرخ های پلی پروپیلن علیرغم کمبود معاملات

|روند افزایشی نرخ های پلی پروپیلن علیرغم کمبود معاملات از پتروشیمی|

روند افزایشی نرخ های پلی پروپیلن علیرغم کمبود معاملات

پتروتحلیل- در چین بازار پلی پروپیلن علی رغم انجام کم معاملات به دلیل فرارسیدن فصل تعطیلی کارخانه جهت فعالیت های حفظ و همچنین نگهداری و همچنین عرضه کم پلی پروپیلن وارداتی روندی ثابت و همچنین افزایشی داشته می باشد.

به به گفته «پتروتحلیل»، بسیاری از معامله کنندگان اظهار کرده اند که روند جاری با نزدیک شدن پایان ماه اوریل و همچنین نزدیک شدن از سر گیری فعالیت کارخانه های تعطیل شده متوقف خواهد شد. بر اساس نرم افزار نرخ پایگاه تحلیلی ChemObris نرخ محصولات وارداتی (شامل منابع خاورمیانه ای و همچنین هند) جهت همو پلیمر پروپیلن تزریقی و همچنین رافیا در آن هفته به نسبت نرخ های آن محصول در پایان ماه آگوست سال شمسی قبل در بازه پایینی نرخ ۵۰ دلار و همچنین در بازه بالایی ۲۰ دلار در هر تن افزایش داشته می باشد و همچنین بین ۱۰۲۰ تا ۱۰۵۰ دلار در هر تن (CIF) به نقل شده می باشد.

یک تاجر در شهرستان گوانژو چین از عرضه پلی پروپیلن گرید رافیا و همچنین تزریقی وارداتی از عربستان سعودی و همچنین هندوستان با نرخ ۱۰۲۰ تا ۱۰۳۰ دلار در تن خبر داده و همچنین گفته می باشد: «از آنجایی که نرخ ها در حال حاضر در مقدار و اندازه و میزان بالایی قرار دارند قراردادهای منعقد شده خیلی زیاد کم می باشند. عرضه کم محصولات افزایش نرخ ها را تقویت می کند در حالیکه تقاضا جهت محصولات صنایع پایین دستی در میزانی معمولی دارد و همچنین خریداران تنها و فقط به مقدار نیازشان خرید انجام می دهند.

پیش بینی می کنیم در روزهای آتی نرخ های آن محصولات تغییر کنند.» در خبرهای جدید تولید آمده می باشد شرکت Yangtze River Petrochemical واحد پلی پروپیلن ۴۰۰ هزار تنی خود را جهت مدت ۲۰ روزه و همچنین شرکت Dalian West Pacific Petrochemical واحد پلی پروپیلن ۱۰۰ هزار تنی خود را به منظور فعالیت های حفظ و همچنین نگهداری به مدت دو هفته تعطیل کرده اند.

یک تاجر در شهرستان Ningbo اظهار کرده می باشد: «باتوجه به کمبود عرضه نرخ پلی پروپیلن همچنان به افزایش خود ادامه می دهند. با آن وجود ما بر آن باوریم همزمان با شروع به کار مجدد واحدهای پلی پروپیلن چندین تولید کننده در قسمتهای آخر ماه اوریل و همچنین اوایل ماه از سرعت روند افزایشی نرخ ها کاسته خواهد شد.» در آن میان طبق به گفته رسانه های محلی تولیدات داخلی پلی پروپیلن کشور چین در آن ماه و همچنین در سال شمسی جاری به ترتیب افزایشی ۶/۴ و همچنین ۸۴/۱۵ درصدی داشته و همچنین در ماه مارس به ۵۱/۱ میلیون تن رسیده می باشد. همچنین در آن هفته نرخ ها در بازار داخلی چین روند صعودی داشته می باشد و همچنین بعضی معامله کنندگان اظهار کرده اند که خریداران هنوز ترجیح میدهند در شرایط فعلی محصولات خود را از بازار داخلی تهیه کنند.

پیش بینی می می شود به دلیل عرضه کم بهمراه تعطیلی کارخانه جهت فعالیت های حفظ و همچنین نگهداری نرخ پلی پروپیلن روند افزایشی خود را حفظ کنند در حالیکه بعضی معامله کنندگان پیش بینی می کنند با از سرگیری فعالیت کارخانه ها و همچنین برطرف شدن معظلات و مسائل و مشکلات عرضه آن محصول جو آن بازار تغییر می کند.

 

 

روند افزایشی نرخ های پلی پروپیلن علیرغم کمبود معاملات در تاریخ ۱۱ April 2016 | 8:39 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران |نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران از ...