خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » آغاز به کار طرح های توسعه ای هلدینگ خلیج فارس در ایلام، بندرامام و همچنین اروند

آغاز به کار طرح های توسعه ای هلدینگ خلیج فارس در ایلام، بندرامام و همچنین اروند

آغاز به کار طرح های توسعه ای هلدینگ خلیج فارس در ایلام، بندرامام و همچنین اروند

|آغاز به کار طرح های توسعه ای هلدینگ خلیج فارس در ایلام، بندرامام و همچنین اروند از پتروشیمی|

آغاز به کار طرح های توسعه ای هلدینگ خلیج فارس در ایلام، بندرامام و همچنین اروند

پتروتحلیل- طرح های توسعه ای هلدینگ خلیج فارس در پتروشیمی های ایلام، بندرامام، اروند آغاز شده می باشد.

به نقل از «پتروتحلیل»، همچنین طرح اوره و همچنین آمونیاک هرمز و همچنین هنگام به ترتیب ۱۵ و همچنین ۲۰ قسمت و بخش پیشرفت فیزیکی داشته اند. طرح متانول ونیران آپادانا نیز با بیش از ۲۰ قسمت و بخش پیشرفت فیزیکی روبه رو می باشد.

در همین حال ۸۰ قسمت و بخش سهام پالایشگاه گاز بید بلند نیز که بیش از یک دهه بلاتکلیف بود، توسط هلدینگ خلیج فارس خریداری شده و همچنین فاز اول آن هم در سال شمسی ۹۷ پیاده سازی و راه اندازی خواهد شد.

با پیاده سازی و راه اندازی فاز اول پالایشگاه گاز بید بلند، کمبود خوراک پتروشیمی بندرامام و همچنین گچساران برطرف شده و همچنین مابقی خوراک گاز نیز به لوله سراسری گاز تزریق خواهد شد.

همچنین در سال شمسی قبل ۶ پتروشیمی زیان ده به هلدینگ خلیج فارس واگذار شد که در حال حاضر ۴ شرکت پتروشیمی به سود دهی رسیده اند و همچنین پتروشیمی فلیپین نیز به از زیان ده بودن خارج شده می باشد و همچنین تنها پتروشیمی خوزستان به سودآوری نرسیده می باشد که تدابیر ویژه ای جهت آن شرکت توسط هلدینگ خلیج فارس در نظر گرفته شده می باشد.

از سوی دیگر سود هر سهم هلدینگ خلیج فارس که بیش از ۱۱۴ تومان بوده می باشد که سهامداران آن شرکت پرداخت شده می باشد.

با توجه به شرایط رکودی و همچنین تحریم ها، هلدینگ خلیج فارس موفق به پرداخت بدهی های معطل مانده واحدهای پتروشیمی به وزارت نفت و همچنین شرکت ملی صنایع پتروشیمی شده می باشد.

از سوی دیگر در شرایط نامطلوب اقتصادی هلدینگ خلیج فارس توانسته بود با عرضه سهام پتروشیمی فجر و همچنین مبین، سهامداران بسیاری را نسبت به بعدی سهام پتروشیمی ها دلگرم کند. آن در حالی می باشد که قالیباف، مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در صحبت های خود از هلدینگ خلیج فارس به عنوان آبروی بورس کشور نام برده می باشد.

هلدینگ خلیج فارس با در اختیار داشتن ۱۱ قسمت و بخش سهام کل بورس اوراق بهادار، توانسته تولیدات خود را به ۷۸ قسمت و بخش در سال شمسی جاری برساند و همچنین آن به معنای پر شدن ظرفیت های خالی پتروشیمی های زیر مجموعه هلدینگ خلیج فارس در شرایط رکود اقتصادی می باشد، به طوری که رقمی بیش از یک و همچنین نیم میلیون تن به تولیدات هلدینگ هلدینگ خلیج فارس اضافه شده می باشد، یعنی معادل ساخت یک مجتمع پتروشیمی.

آغاز به کار طرح های توسعه ای هلدینگ خلیج فارس در ایلام، بندرامام و همچنین اروند در تاریخ ۱۷ April 2016 | 6:10 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

تجمع کارگران اخراجی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ماهشهر

تجمع کارگران اخراجی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ماهشهر |تجمع کارگران اخراجی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ...