خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » رخنه کدهای معاف از مالیات به بازار پلیمرهای صادراتی

رخنه کدهای معاف از مالیات به بازار پلیمرهای صادراتی

رخنه کدهای معاف از مالیات به بازار پلیمرهای صادراتی

|رخنه کدهای معاف از مالیات به بازار پلیمرهای صادراتی از پتروشیمی|

رخنه کدهای معاف از مالیات به بازار پلیمرهای صادراتی

پتروتحلیل- نرخ پلی اتیلن سنگین فیلم دیدنی و جذاب و همچنین پی او همچنین سی در بازار داخل از نرخ صادراتی آن کالاها کمتر شده می باشد.

به نقل از «پتروتحلیل»، آن موضوع سبب شده تا به گفته آگاهان بازار قاچاق بعضی از پلیمرها به کشورهایی مانند افغانستان، پاکستان و همچنین عراق رواج یابد.

آن در حالی می باشد که بعضی از مشتریان افغانی نیز در گفت و همچنین گو با روزنامه نویس و خبرنگار «پتروتحلیل»، آن موضوع را اثبات و یا تایید کرده و همچنین می نامند: ترجیح می دهند از دارندگان کدهای معاف از مالیات خریدهای خود را انجام دهند تا مجتمع های پتروشیمی.

در همین حال میانگین نرخ خرید پلی اتیلن سنگین فیلم دیدنی و جذاب در هفته قبل ۳ هزار و همچنین ۸۹۱ تومان رقم خورد، در صورتی که ۴ قسمت و بخش سود به آن رقم افزوده می شود، نرخ ۴ هزار و همچنین ۹۰ تومان بدون پرداخت ۹ قسمت و بخش مالیات به دست خواهد آمد که قیمتی معادل ۱۱۷۵ دلار خواهد شد.

آن در حالی می باشد که نرخ پیشنهاد شده از سوی مجتمع های پتروشیمی جهت آن کالا حدودا ۱۲۰۰ تا ۱۲۳۰ دلار در هر تن می باشد. آن موضوع نشان می دهد که نرخ دارندگان کدهای معاف از مالیات با اضافه شدن سود ۲۵ دلار در هر تن از نرخ مجتمع های پتروشیمی کمتر می باشد.

بعضی از کارشناسان بازار پتروشیمی معتقد خواهند بود؛ در حال حاضر محصولاتی با حجم خریدهای بالا در بازار روبه رو خواهند بود که به کشورهای دیگر قاچاق می شوند. به گفته آن تیم بازار مصرف محصولات پلیمری در حال حاضر از حجم خرید خیلی زیاد کمتر می باشد.

گر چه بعضی از مجتمع های پتروشیمی در ماههای اخیر با وضع قوانین جدید و همچنین گرفتن ۹ قسمت و بخش مالیات از دارندگان کدهای معاف از مالیات سعی کرده اند تا به بازار آشفته محصولات پلیمری سر و همچنین سامان دهند، ولی باید توجه داشت عدم همکاری تمامی مجتمع های پتروشیمی و همچنین همچنین بی تفاوتی وزارت صنعت، معدن و همچنین تجارت به کدهای معاف از مالیات سبب شده تا هنوز بازار محصولات پلیمری درگیر خرید دارندگان کدهای معاف از مالیات باشد.

به گفته کارشناسان آن بازار، بعضی از مجتمع های پتروشیمی حاضر نیستند با کدهای معاف از مالیات مقابله کنند؛ چرا که ترجیح می دهند حجم بالایی از محصولات خود را به هر قیمتی که شده به فروش برسانند.

آن در حالی می باشد که پیش تر دارندگان کدهای معاف از مالیات، در بازار آزاد فعالیت می کردند و همچنین محصولات خریداری شده را زیر نرخ در بازار آزاد به فروش می رساندند، ولی باید توجه داشت در حال حاضر به گفته بعضی از آگاهان بازار که نمی خواهند نامشان فاش می شود، به بازار صادراتی نیز رخنه کرده و همچنین سبب رواج قاچاق محصولات پلیمری به کشورهای همسایه شده اند.

رخنه کدهای معاف از مالیات به بازار پلیمرهای صادراتی در تاریخ ۱۸ April 2016 | 1:55 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین چه سودی جهت کارگر دارد؟

طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین چه سودی جهت کارگر دارد؟ |طبقه‌بندی مشاغل چیست و همچنین ...