خانه » نفت » بالاترین تعداد دکل های حفاری گاز و همچنین نفت در منطقه شورای همکاری خلیج فارس

بالاترین تعداد دکل های حفاری گاز و همچنین نفت در منطقه شورای همکاری خلیج فارس

بالاترین تعداد دکل های حفاری گاز و همچنین نفت در منطقه شورای همکاری خلیج فارس

|بالاترین تعداد دکل های حفاری گاز و همچنین نفت در منطقه شورای همکاری خلیج فارس از پتروشیمی|

بالاترین تعداد دکل های حفاری گاز و همچنین نفت در منطقه شورای همکاری خلیج فارس

پتروتحلیل- طبق به گفته رسانه های محلی تعداد دکل های حفاری نفت و همچنین گاز در شبه جزیره عربستان به بالاترین تعداد خود رسیده در حالیکه تعداد آن دکل ها در بقیه نقاط جهان به سبب نزول نرخ های نفت کاهش یافته می باشد.

به به گفته «پتروتحلیل»، طبق گزارشات تعداد دکل های فعال در عربستان سعودی، کویت، امارات متحده عربی و همچنین عمان در ماه مارس به رقم ۲۹۰ رسیده می باشد.
تعداد آن دکل ها از اوایل سال شمسی ۲۰۱۴ و همچنین با شروع کاهش نرخ های نفت ۵۰ عدد افزایش یافت و همچنین در ۵ سال شمسی اخیر دو برابر شده می باشد. عربستان سعودی بدون احتساب دکل های حفاریش در آمریکای شمالی ۳۰ قسمت و بخش از دکل های فعال کل دنیا را در اختیار دارد.

عربستان سعودی در ماه مارس ۱۲۷ دکل فعال در اختیار داشته می باشد که از آن تعداد ۶۷ عدد جهت حفاری نفت و همچنین ۶۰ عدد جهت حفاری گاز بهره بری و استفاده شده اند. بعضی تحلیل گران اشاره کرده اند که عربستان سعودی نیت و اراده دارد سهم خود در بازار جهانی نفت را افزایش دهد و همچنین طبق گزارشات در نظر دارد تا اجرای طرح قبلی خود مبنی بر افزایش ظرفیت تولید نفت خود از ۵/۱۲ میلیون به ۱۵ میلیون بشکه در روز را مجددا از سر گیرد.

بالاترین تعداد دکل های حفاری گاز و همچنین نفت در منطقه شورای همکاری خلیج فارس در تاریخ ۱۸ April 2016 | 3:12 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران |نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران از ...