خانه » ارزش افزوده پتروشیمی » ۱۶ هزار بیکار در بندرماهشهر/ سرمایه گذاری ١۵۰ هزار میلیاردی در پایتخت پتروشیمی کشور

۱۶ هزار بیکار در بندرماهشهر/ سرمایه گذاری ١۵۰ هزار میلیاردی در پایتخت پتروشیمی کشور

۱۶ هزار بیکار در بندرماهشهر/ سرمایه گذاری ١۵۰ هزار میلیاردی در پایتخت پتروشیمی کشور

|۱۶ هزار بیکار در بندرماهشهر/ سرمایه گذاری ١۵۰ هزار میلیاردی در پایتخت پتروشیمی کشور از پتروشیمی|

وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی – ikiair.ir: فرماندار ماهشهر گفت: بیش از ١۶ هزار فرد یا شخص در شهرستان ماهشهر جویای کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل خواهند بود که آن آمار شایسته قطب پتروشیمی کشور نیست.

منصور قمر صبح سه شنبه در اولین نشست تخصصی توسعه و همچنین اشتغال در سال شمسی ٩۵ در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر اظهار کرد: جمعیت فعلی شهرستان ماهشهر ٢٨٧ هزار فرد یا شخص می باشد که در آن زمان بیش از ١۶ هزار فرد یا شخص در آن شهرستان جویای کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل خواهند بود که آن آمار شایسته قطب پتروشیمی کشور نیست و همچنین با بهره بری و استفاده از  ظرفیت های موجود در شهرستان می قدرت همه آن جمعیت جویای کار را شاغل کرد.

او همچنین افزود: کل گردش اقتصادی و مالی استان ١٢ هزار میلیارد تومان می باشد که حدود هفت میلیارد آن مقدار و اندازه و میزان مرتبط به صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر می باشد.

فرماندار ماهشهر عنوان کرد: یک کمیته توسعه و همچنین سرمایه گذاری در شهرستان فعال شده و همچنین ما به دنبال آن هستیم تا قسمت و بخش خصوصی را وارد استان کنیم.

قمر گفتن کرد: خوشبختانه بعد از برجام فضای التهاب و همچنین نگرانی جهت سرمایه گذاری در استان کاهش یافته می باشد. ظرفیت های موجود در باره اشتغال بایستی و حتما به بالفعل تغییر پیدا کردن می شود. در همین راستا بروکراسی اداری بایستی و حتما کاهش یابد. قوانین دست و همچنین پاگیر سرمایه گذار را نا امید می کند.

او همچنین گفت: سپرده های سرمایه گذاری خوزستان که اعتبار فراوانی می باشد به حساب بانک های کشوری ارسال می می شود در صورتی که در صورتی که تنها یک سوم آن مقدار و اندازه و میزان به بانک های استانی واگذار می شود تسهیلات ارزان و همچنین مناسب به منظور افزایش فرصت های سرمایه گذاری فراهم می می شود.

بندر ماهشهر ۴۴ قسمت و بخش ظرفیت اسمی ۵۷ مجتمع پتروشیمی کشور را داراست

همچنین در آن مراسم عبدالرضا زرگر مدیر عامل نهاد منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر از سال شمسی ٧۶ شروع به فعالیت کرده و همچنین مساحت فعلی آن منطقه بعد از الحاق منطقه ها و مناطق جدید بیش از دو هزار هکتار افزایش یافته می باشد.

او همچنین افزود: در آن زمان ۵٧ مجتمع پتروشیمی در کل کشور در حال فعالیت خواهند بود که مجتمع های بندر ماهشهر ۴۴ قسمت و بخش ظرفیت اسمی کل آن مقدار و اندازه و میزان را تشکیل می دهند.

مدیر عامل نهاد منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر عنوان کرد: ١٨ واحد عمده پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر در حال فعالیت خواهند بود و همچنین از بدو فعالیت به تا حال نیز ١٢۵ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در آن منطقه گرفته شده و همچنین ٢۴ هزار میلیارد ریال نیز در باره طرح در دست اجرا، هزینه شده می باشد.

زرگر گفت: از مجموع ١۵٠ شرکت مستقر در منطقه ١٢ مورد در باره صنایع بالادستی، ١۵ مورد میان دستی و همچنین ١٢٩ مورد در قالب شرکت های صنایع پایین دستی در حال فعالیت بوده و همچنین در آن زمان ٢٧ هزار و همچنین ٣٠٠ فرد یا شخص در منطقه شاغل خواهند بود.

وبسایت و مرکز خبرهای جدید خبری پتروشیمی را در در تلگرام دنبال کنید… (کلیک کنید)

۱۶ هزار بیکار در بندرماهشهر/ سرمایه گذاری ١۵۰ هزار میلیاردی در پایتخت پتروشیمی کشور در تاریخ ۱۹ April 2016 | 3:19 pm نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل

اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در منطقه‌ویژه ماهشهر طی یکماه قبل |اخراج دستکم ۱۴۰ کارگر در ...