خانه » نفت » پلی پروپیلن های ترکیه به بالاترین نرخ در هفت ماه اخیر رسیدند

پلی پروپیلن های ترکیه به بالاترین نرخ در هفت ماه اخیر رسیدند

پلی پروپیلن های ترکیه به بالاترین نرخ در هفت ماه اخیر رسیدند

|پلی پروپیلن های ترکیه به بالاترین نرخ در هفت ماه اخیر رسیدند از پتروشیمی|

پلی پروپیلن های ترکیه به بالاترین نرخ در هفت ماه اخیر رسیدند

پتروتحلیل- نرخ های پلی پروپیلن در بازار داخلی ترکیه بعد از رسیدن به پایین ترین مقدار و اندازه و میزان خود از شروع ماه فوریه سال شمسی جاری روندی صعودی داشتند.

به نقل از «پتروتحلیل»، نرخ های آن محصول از آن هم زمان و همچنین بعد از گذشت بیش از ۸ ماه نزول، هم از طرف تولیدکنندگان داخلی و همچنین هم توزیع کنندگان روند ثابت افزایشی داشته می باشد. طبق داده های پایگاه اطلاع رسانی ChemObris نرخ های پلی پروپیلن گرید رافیا در بازار داخلی ترکیه به بالاترین مقدار و اندازه و میزان خود در ۷ ماه اخیر رسیده می باشد.

یکی از عوامل اصلی در پس آن افزایش سریع نرخ ها کنترل فعالیت های انبار سازی آن محصول از طرف تاجران در مدت کاهش نرخ ها بوده می باشد. کمبود عرضه در بازار واردات نیز که موجب شد سازندگان محصولات نهایی از روی ترس مخصوصا در قسمتهای آخر فوریه و همچنین نیمه اول مارس دست به خرید بزنند نیز بر آن پیشامد جدید افزود. افزایش نرخ ها در بازار وارداتی با افزایش نرخ های انرژی نیز همراه شد و همچنین در آن مدت موجب وارد آمدن فشار بر توزیع کنندگان جهت افزایش نرخ ها گردید. داده ها نشان می دهد که نرخ ها در یک دوره دو ماهه نزدیک به ۳۰۰ دلار در هر تن افزایش یافتند.

خریداران تأیید می کنند که نرخ های دریافتی آن هم ها از تغییر پیدا کردن کنندگان بطور هفتگی افزایش یافته می باشد. پلی پروپیلن گرید رافیا در بازار داخلی نسبت به هفته قبل ۳۰ دلار در هر تن افزایش یافته می باشد در حالیکه تمایل جهت انعقاد قرارداد با نرخ های نزدیک یا برابر با رقم های بازه بالایی قیمتی پایین می باشد.

خریداران اظهار کرده اند: «فروشندگانی که انبار محصولاتشان رو به کاهش می باشد نرخ های بالایی را پیشنهاد می دهند در حالیکه ممکن می باشد در هفته هایی آتی خریداران در مقابل انجام خریدهایشان با آن نرخ ها از خود مقاومت نشان دهند.»

یک تولیدکننده کیف نقل از داده می باشد که او در حال حاضر در بازار فعالیت ندارد زیرا محموله هایی که قبلا خریداری کرده می باشد آن روزها به دست او می رسند. آن تولیدکننده اضافه کرد: «با آن وجود در صورتی که نرخ های مناسبی را پیدا کنیم ممکن می باشد در روزهای آتی در آن ماه نیز محصولاتی را خریداری کنیم. نسبتا فروشندگان بیشتری در آن هفته با ما تماس گرفته اند.» تولیدکننده غیره ای استدلال کرده می باشد: «هنگام و زمانی که عرضه از طرف منابع ثابت در بازار وارداتی و همچنین تولیدکننده داخلی اکثرا و بیشتر می شود، از سرعت آن روند افزایشی نرخ ها کاسته خواهد شد. آن روند رو به افزایش نرخ ها زمانی آغاز شد که بجای آنکه تقاضا پایین برود عرضه محصولات کاهش یافت. مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ذکر می باشد که به سبب معظلات و مسائل و مشکلات مرتبط به گردش پول اوضاع تقاضا در بازار محصولات نهایی مناسب نمی باشد.»

پلی پروپیلن های ترکیه به بالاترین نرخ در هفت ماه اخیر رسیدند در تاریخ ۲۰ April 2016 | 9:26 am نشر یافته شده شده می باشد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران

نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران |نرخ های قابل رقابت پلی استایرن ایران از ...